Zavrieť

Porady

Faktura bez DIC

Je mozne si dat do nakladov fakturu ktora nema DIC?

Ide o to ze zaciatok SZCO mam az 1.1.2010 no uz teraz si chcem registrovat domenu kde sice pytaju DIC (nepovinne) to znamena ze ho nevypisem...
A neviem ci vobec to bude mozne dat do nakladov ked si ju registrujem uz teraz to som este ako sukromna osoba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    boure Pozri príspevok
    Je mozne si dat do nakladov fakturu ktora nema DIC?

    Ide o to ze zaciatok SZCO mam az 1.1.2010 no uz teraz si chcem registrovat domenu kde sice pytaju DIC (nepovinne) to znamena ze ho nevypisem...
    A neviem ci vobec to bude mozne dat do nakladov ked si ju registrujem uz teraz to som este ako sukromna osoba

    Ako SZCO najpravdepodobnejsie budes viest jednoduche uctovnictvo. To spociva v tom, ze "nakladom" je uhrada faktury. Ak uhrada prebehne v obdobi, ked nie si "registrovany zivnostnik" (registracia na ZU a DU), tak vydavok nie je mozne uznat za vydavok ovplyvnujuci zaklad dane. (nepojde o naklad v ramci podnikania).
    Polopate: ked to chces mat v nakladoch - pockaj do januara.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    doporučujem pozrieť si zákon o dani z príjmov, konkrétne § 4 ods.4
    výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane počnúc zdanovacím obdobím, vk torom začal túto činnosť vykonávať.
    Takže aj keď to uhradíš v roku 2009 a činnosť začneš vykonávať v 2010, zúčtuješ to do N r. 2010

    marian152 je offline (nepripojený) marian152

    marian152
    ja riešim taký istý problém...takže optimistka optimistyckým pohľadom - môžem si to teda dať do nákladov v r. 2010 aj keď je to kúpené na mňa ako fyzickú osobu?
    Naposledy upravil marian152 : 01.12.09 at 16:47 Dôvod: preklepy

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    je to nevyhnutne vynaložený výdavok na začatie živnosti ??
    budeš si ho musieť obhájiť, posudzujú to dosť prísne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.