Zavrieť

Porady

Usporiadat
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Ale zas na druhej strane, nik nevie, ako sa za ten rok mohol zmeniť stav toho auta. Mohlo veľa najazdiť, mohlo trochu nabúrať a mohli klesnúť ceny ojazdených áut, takže aj ak predá pod zostatkovú cenu, tak to môže byť odôvodniteľné. V zásade sa asi každý snaží predať čo najlepšie, ale niekedy to nemusí vyjsť. Záleží možno pri tom posudzovaní aj na tom, komu to predá, ako napísala Kejka...
0 0
eviana eviana

eviana je offline (nepripojený) eviana

Dobry den,
mam taky zlozitejsi problem: firma kupila zaciatkom r.2011 osobne auto a odpocitala si dph, v r.2011 vsak nedosiahla ziadny prijem (pre upresnenie-vyvyjaju softver, co im trva aj rok. V 2011 sa ho vsak nepodarilo predat, aj ked mali dohodnuteho zakaznika-ustne. Pre zlu financnu situaciu zaroven vobec nedavame do nakladov pohonne hmoty, majitel ich kupuje zo svojich penazi. V r.2010 firma fungovala normalne.) S firmou to momentalne vyzera zle, pravdepodobne nebude dalej pokracovat v cinnosti. Moja otazka je:
ak sme si v 2011 uplatnili odpocet dph (nebola vsak ziadna danova povinnost a pravdepodobne ani 2012 ziadna danova povinnost nebude), musim teraz podavat dodatocne danove priznanie a odpocet DU vratit?
Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

eviana Pozri príspevok
Dobry den,
mam taky zlozitejsi problem: firma kupila zaciatkom r.2011 osobne auto a odpocitala si dph, v r.2011 vsak nedosiahla ziadny prijem (pre upresnenie-vyvyjaju softver, co im trva aj rok. V 2011 sa ho vsak nepodarilo predat, aj ked mali dohodnuteho zakaznika-ustne. Pre zlu financnu situaciu zaroven vobec nedavame do nakladov pohonne hmoty, majitel ich kupuje zo svojich penazi. V r.2010 firma fungovala normalne.) S firmou to momentalne vyzera zle, pravdepodobne nebude dalej pokracovat v cinnosti. Moja otazka je:
ak sme si v 2011 uplatnili odpocet dph (nebola vsak ziadna danova povinnost a pravdepodobne ani 2012 ziadna danova povinnost nebude), musim teraz podavat dodatocne danove priznanie a odpocet DU vratit?
Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.
Nie je dôvod na podanie dodatočného DP. V prípade, že sa vám podarí auto predať, fakturovať budete s DPH a odvediete ju.
0 0
eviana eviana

eviana je offline (nepripojený) eviana

Dakujem velmi pekne!
0 0
slezka456 slezka456

slezka456 je offline (nepripojený) slezka456

Dobrý večer všetkým PORAĎAKOM !!! Preštudovala som už kdečo a som stále z toho jeleň ... firma platca DPH chce kúpiť jazdené vozidlo kategorie M1 od predajcu tiež platcu DPH. No ale v predajni ich upozornili že z tohto auta nieje možnosť odpočtu DPH hmhhmm. ,, z důvodu že auto bolo zaradene do užívania v roku 2007 ,, Vie mi to niekto potrdiť alebo zdůvodniť .... Všetkým Vám za akekoľvek reakcie veľmi pekne ĎAKUJEM ........
Naposledy upravil slezka456 : 28.02.12 at 17:57
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Je to tak, vám bude auto fakturované bez DPH, ale Vy pri predaji budete musieť DPH odviesť.
0 0
slezka456 slezka456

slezka456 je offline (nepripojený) slezka456

..... predajca mi vyfakturuje auto aj s dph. DPH bude na faktúre vyčíslené ... tak si ho môžem alebo nemôžem uplatniť?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

predajca vám ho nemôže fa s DPH.. nech vám ho vyfa bez DPH, veď obe strany to máte zajedno..
0 0
slezka456 slezka456

slezka456 je offline (nepripojený) slezka456

.... no žiaľ to nejde, lebo ide o predajcu ktorý je platcom DPH. Fakt nieje na toto jednoznačna odpoveď, alebo vysvetlenie niekde v zákone? Prečo si ho nemôžem uplatniť?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

to, že je platca DPH, nie je dôvod na to, aby auto predával s DPH.. porušuje tým zákon..
môže tu vzniknúť situácia, že vám ho vyfa s DPH, vy si uplatníte DPH od štátu, pri kontrole sa na to príde a vy budete musieť DPH vrátiť.. pochybujem, že vám to predajca skompenzuje..
0 0
slezka456 slezka456

slezka456 je offline (nepripojený) slezka456

Ďakujem, ale keď bude na faktúre uvedené ,, Fakturujeme Vám osobný ojazdený automobil na ktorý nebol uplatnený odpočet DPH podľa § 49 odst.6 zákona č.222/2004zb. v znení neskorších predpisov,, čo v takomto prípade .... a podotýkam že na FA bude vyčíslená DPH.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tak keď to tam ešte aj uvedú a ešte aj DPH vyčíslia, tak to bude gól.. do vlastnej brány..

tak stále trváš na tom, že to DPH tam bude, a ty si ho uplatníš, idete do rizika obidve strany.. dôvod som ti napísala v predchádzajúcom príspevku..
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
slezka456 Pozri príspevok
.... no žiaľ to nejde, lebo ide o predajcu ktorý je platcom DPH. Fakt nieje na toto jednoznačna odpoveď, alebo vysvetlenie niekde v zákone? Prečo si ho nemôžem uplatniť?
evita má pravdu - predajca Vám ho vyfakturuje bez DPH - žiadny rozpis DPH tam nemá byt .
Oporu to má predsa v zákone o DPh - v prechodných ustanoveniach §85i , odst.2 .
Ak auto bude predávat Vaša spoločnost , už samozrejme oslobodenie neplatí . , čiže predáte ho s DPH .
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať, auto kúpené v roku 2007 nebol ešte platca Dph , ale po 2 rokoch sa ním stal a teraz predá auto musí vyčísliť aj dph , keď už je platcom dph. Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AlkaS Pozri príspevok
Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať, auto kúpené v roku 2007 nebol ešte platca Dph , ale po 2 rokoch sa ním stal a teraz predá auto musí vyčísliť aj dph , keď už je platcom dph. Ďakujem.
ÁNo, musí dph z predaja odviesť štátu.
0 0
vlčica2 vlčica2

vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

prosím Vás dobre to chápem?
s. r. o. kúpila 19. 12. 2012 osobný automobil - má nárok odpočítať si DPH???
do majetku to auto zaradím v sume bez DPH
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vlčica2 Pozri príspevok
prosím Vás dobre to chápem?
s. r. o. kúpila 19. 12. 2012 osobný automobil - má nárok odpočítať si DPH???
do majetku to auto zaradím v sume bez DPH
Ak spĺňa zákonom stanovené podmienky na odpočet, uplatní si ho z faktúry za obstaranie.
0 0
vlčica2 vlčica2

vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

ja to trochu rozpíšem lebo vôbec tomu môjmu prípadu nerozumiem. s. r. o. kúpila osobný automobil 19.12. 2012. na faktúre je základ 46337,25, 20% DPH 9267,45 celkom 55604,70. sú tu vyčíslené zálohové platby v sume 20168,63 a 3000,-
nižšie je uvedené: Špecifikácia DPH v EUR
-20% DPH k -19307,19 -3861,44 (to je základ a daň zo záloh)
20% DPH k 46337,25 9267,45
celkom DPH EUR k 27030,06 5406,01

na splátkovom kalendári sú iba vyčíslené splátky k úhrade, istina a úrok (žiadne DPH)
to si DPH môžem odpočítať z faktúry, alebo nemôžem, či ako to je? strašne som sa v tom zamotala.
prosím, ak s tým niekto máte skúsenosti, poraďte... veľká vďaka
0 0
vlčica2 vlčica2

vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

vlčica2 Pozri príspevok
ja to trochu rozpíšem lebo vôbec tomu môjmu prípadu nerozumiem. s. r. o. kúpila osobný automobil 19.12. 2012. na faktúre je základ 46337,25, 20% DPH 9267,45 celkom 55604,70. sú tu vyčíslené zálohové platby v sume 20168,63 a 3000,-
nižšie je uvedené: Špecifikácia DPH v EUR
-20% DPH k -19307,19 -3861,44 (to je základ a daň zo záloh)
20% DPH k 46337,25 9267,45
celkom DPH EUR k 27030,06 5406,01

na splátkovom kalendári sú iba vyčíslené splátky k úhrade, istina a úrok (žiadne DPH)
to si DPH môžem odpočítať z faktúry, alebo nemôžem, či ako to je? strašne som sa v tom zamotala.
prosím, ak s tým niekto máte skúsenosti, poraďte... veľká vďaka
neviete, či nechcete poradiť? proste občas sa človek tak zamotá...
spravím to takto, dúfam, že to bude v poriadku
DPH obdobie 12/2012 - odpočítam si celú DPH z faktúry, t.j. 9267,45eur, keďže v splátkovom kal. nemám pri mesačných splátka vyčíslené žiadne DPH, aby som si ho uplatňovala postupne.
auto si zaradím a budem odpisovať.
ako by ste to urobili vy? neverím, že s tým niekto nemá skúsenosti. A predpokladám, že PORADA je tu na to, aby si ľudia medzi sebou radili a hľadali správne riešenia... či????
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ak máš faktúru na meno Vašej firmy, má všetky náležitosti - IČO-DIČ a vyčíslenú DPH, tak si uplatníš DPH z faktúry.
Nad čím špekuluješ.
Ak v splátkovom kalendári nemáš vyčíslenú DPH, tak si ju nemôžeš uplatniť.
Z faktúry si uplatníš celú DPH, teda pokiaľ si nemala už uplatnenú časť DPH zo zálohy. To si musíš sama spárovať.
0 0