Zavrieť

Porady

Reklamacia dioptrickych okuliarov

Dobry den,
nestretol sa niekto s reklamaciou na okuliare?
Dala som si urobit multifokalne okuliare. Maju byt v hornej casti do dialky, v strede na PC a spodok na citanie.
Bohuzial, nie som s nimi spokojna. Pri citani vidim horsie, ako so svojimi starymi, ktore boli o nieco slabsie. Kracat po ulici sa neda, lebo ak len trosku pozriem okom inde, uz sa mi vsetko toci. Pri praci na PC by som mala pozerat stredom, ale ja lepsie vidim spodkom, ako na citanie a aj to nie najlepsie.
Co robit?
Usporiadat
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

AnitaMartinska Pozri príspevok
Dobry den,
nestretol sa niekto s reklamaciou na okuliare?
Dala som si urobit multifokalne okuliare. Maju byt v hornej casti do dialky, v strede na PC a spodok na citanie.
Bohuzial, nie som s nimi spokojna. Pri citani vidim horsie, ako so svojimi starymi, ktore boli o nieco slabsie. Kracat po ulici sa neda, lebo ak len trosku pozriem okom inde, uz sa mi vsetko toci. Pri praci na PC by som mala pozerat stredom, ale ja lepsie vidim spodkom, ako na citanie a aj to nie najlepsie.
Co robit?
A podľa čoho Ti zistil dioptrie na jednotlivé plochy, keď Ti tak nesedia. Zmeral Ti vôbec dioptrie, aké naozaj potrebuješ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Ocna lekarka mi vsetko odmerala.
Na citanie som mala uz 2,75 predtym, Kedze ma bolievali oci hlavne pri praci s PC, tak som isla na kontrolu po 5 rokoch.
No a tam vysli rozne dioptrie na rôznu pracu.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

AnitaMartinska Pozri príspevok
Ocna lekarka mi vsetko odmerala.
Na citanie som mala uz 2,75 predtym, Kedze ma bolievali oci hlavne pri praci s PC, tak som isla na kontrolu po 5 rokoch.
No a tam vysli rozne dioptrie na rôznu pracu.
Nevedela som, že sú rôzne dioptrie na prácu pri PC a čítanie. Veď vzdialenosť je cca rovnaká.
Aj predtým si mala multifokálne okuliare? Ak nie, možno si len potrebuješ zvykúť na ne.
0 0
Gabriela555 Gabriela555

Gabriela555 je offline (nepripojený) Gabriela555

AnitaMartinska Pozri príspevok
Dobry den,
nestretol sa niekto s reklamaciou na okuliare?
Dala som si urobit multifokalne okuliare. Maju byt v hornej casti do dialky, v strede na PC a spodok na citanie.
Bohuzial, nie som s nimi spokojna. Pri citani vidim horsie, ako so svojimi starymi, ktore boli o nieco slabsie. Kracat po ulici sa neda, lebo ak len trosku pozriem okom inde, uz sa mi vsetko toci. Pri praci na PC by som mala pozerat stredom, ale ja lepsie vidim spodkom, ako na citanie a aj to nie najlepsie.
Co robit?
Ja som sa tiež stretla s podobným prípadom, mne odporučili v optike okuliare k počítaču ( v nich som mala vidieť ostro do 3 metrov ) No bohužial nevidela som v nich ani na kalendár. Bola som z toho hotová, lebo nebol to lacný špás. Myslela som si, že si na ne treba zvyknúť. No nedá sa zvyknúť, ak niečo nie je také, aké má byť. Okuliare som reklamovala, najprv ma presviečali, že ich treba len nosiť a že si zvyknem. No nakoniec mi reklamáciu uznali a nechala som si urobiť multifokálne, také ako uvádzate vy. Som s nimi veľmi spokojná, hneď som si ich nasadila na oči a odišla som z optiky. To zvykanie trvalo ozaj len chvíľu a nerobilo mi to žiadny veľký problém. Tie reklamované boli určite zle osadené. Ale optika
mi reklamáciu nakoniec uznala a za multifokálne som len niečo doplatila a som s nimi veľmi spokojná.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Gabriela555 Pozri príspevok
Ja som sa tiež stretla s podobným prípadom, mne odporučili v optike okuliare k počítaču ( v nich som mala vidieť ostro do 3 metrov ) No bohužial nevidela som v nich ani na kalendár. Bola som z toho hotová, lebo nebol to lacný špás. Myslela som si, že si na ne treba zvyknúť. No nedá sa zvyknúť, ak niečo nie je také, aké má byť. Okuliare som reklamovala, najprv ma presviečali, že ich treba len nosiť a že si zvyknem. No nakoniec mi reklamáciu uznali a nechala som si urobiť multifokálne, také ako uvádzate vy. Som s nimi veľmi spokojná, hneď som si ich nasadila na oči a odišla som z optiky. To zvykanie trvalo ozaj len chvíľu a nerobilo mi to žiadny veľký problém. Tie reklamované boli určite zle osadené. Ale optika
mi reklamáciu nakoniec uznala a za multifokálne som len niečo doplatila a som s nimi veľmi spokojná.
Ako dlho si mam na ne zvykat? Tyzden je asi malo, vsak?
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

zltalienka Pozri príspevok
Nevedela som, že sú rôzne dioptrie na prácu pri PC a čítanie. Veď vzdialenosť je cca rovnaká.
Aj predtým si mala multifokálne okuliare? Ak nie, možno si len potrebuješ zvykúť na ne.
Predtym som nemala multifokalne, a tiez som si myslela, ze to musi byt rovnake, ale ma doktorka presvedcila, ze je v tom rozdiel.
No a teraz po tyzdni som uplne znechutena.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Este by som sa chcela spytat, ci pri tych multifokalnych ak sa pozerate na urcity text na papieri a ak sa chcete pozriet len kusok na dolava, alebo doprava, tak uz nevidim a musim potocit s celou hlavou. A to pri obycajnych okuliaroch nebolo.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Ide v tvojom prípade vôbec o multifokálne okuliare? Ja také nosím už 6 rokov a nemám problémy. Potrebujem okuliare do diaľky aj na blízko a ešte mám aj posunuté osi a oči tak citlivé, že mi vadí posunutie ohniska na okuliaroch aj o 1 milimeter. Našla som u nás optiku, kde s tým nemajú problém. Bála som sa, že okuliare, kde jedno sklo stojí 5 tisíc korún budem musieť reklamovať a bude mi to nepríjemné. Ale v optike u nas ma ubezpečili, že to nie je pre nich problém. Všetko mi vymerali na prístrojoch, ktoré majú - nestačí len predpis od lekárky. Jediný problém bol, že som sa musela prispôsobiť v rámiku, aby mi to sadlo. Videla som všetko, čo mi merali cez počítač. Okuliare sú perfektné, neviem si predstaviť, že by som posúvala hlavu inak, keď chcem robiť na počítači a inak, keď som na ulici alebo, že by som nevidela na bok. "Zvykanie "na okuliare trvalo prvý týždeň, potom som nevedela, že ich mám na nose. Predtým som mala okuliare na počítač ale nevidela som cez ne, aj mi po reklamácii vymenili sklá ale neosvedčili sa mi. Multifokály dobre urobené sú výborná vec, ale optiku si treba starostlivo vybrať.
Naposledy upravil Mackovka : 03.12.09 at 13:11
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Dakujem za reakciu, pockam este nejaky cas. Okuliare by mali byt multifokalne, ved mi ich navrhla lekarka a aj konzultacia u optika bola v tomto smere vedena.
Ja mam pri nich pocit, ze sa mi da ciste vidiet len presne cez stredovu os. Je jedno ci hornou castou, alebo dolnou. Ak nepohnem aj hlavou, tak bocnou castou vidim rozmazane.
Pekny den.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

AnitaMartinska Pozri príspevok
Dakujem za reakciu, pockam este nejaky cas. Okuliare by mali byt multifokalne, ved mi ich navrhla lekarka a aj konzultacia u optika bola v tomto smere vedena.
Ja mam pri nich pocit, ze sa mi da ciste vidiet len presne cez stredovu os. Je jedno ci hornou castou, alebo dolnou. Ak nepohnem aj hlavou, tak bocnou castou vidim rozmazane.
Pekny den.
Ja som mala ten istý problém, multifokálne okuliare zvlášt robené pre prácu v kancelárii s počítačom. Strednou časťou vidím dobre na počítač a spodnou časťou by som mala čítať papiere, ale spodnou časťou nevidím dobre, ako keby som tie všetky dioptrie mala zmiešané. Bočnou časťou vidno rozmazane, lebo tam vraj nie sú dioptrie. Lekárka mi povedala, že musím hýbať hlavou a hľadať si správnu polohu pri čítaní, tým sa precvičuje krčná chrbtica. Zvykala som si asi tri týždne, točila sa mi hlava, bolo mi na vracanie. Bola som u lekárky tri krát reklamovať. Nakoniec mi povedala, nech si dám odblokovať chrbticu. Skončilo to tak,že mi ich napokon vzala na reklamáciu a zaslala výrobcovi. Zatiaľ sa to rieši, potom dám vedieť ako to dopadlo.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Ano, je to ako u mna. Tiez bokom vidim rozmazane. Mne to tiez pripada, ze tam nie su dioptrie, alebo su, ale nespravne.Takze pockame a budem rada, ak date vediet, ako to dopadlo s reklamaciou.
0 0
Gabriela555 Gabriela555

Gabriela555 je offline (nepripojený) Gabriela555

AnitaMartinska Pozri príspevok
Este by som sa chcela spytat, ci pri tych multifokalnych ak sa pozerate na urcity text na papieri a ak sa chcete pozriet len kusok na dolava, alebo doprava, tak uz nevidim a musim potocit s celou hlavou. A to pri obycajnych okuliaroch nebolo.
Ano, na začiatku pri pozeraní doprava, alebo doľava sa mi akosi hýbali písmenká, ale na to som si zvykla asi za týždeň. Teraz to už nevnímam, ale vždy sa musí pootočiť hlavou a zaostriť v tom správnom uhle. Ale mne to už nerobí žiadny problém, to už robím automaticky. Ja som si dala ešte vyhotoviť okuliare, len na čítanie a na začiatku, keď som potrebovala dlho robiť na počítači, tak som si nechala okuliare na čítanie, aby ma nebolela krčná chrbtica. Lebo pri tých multifokálnych treba pozerať na počítač spodnou časťou okuliarov, takže musí byť hlavy dvihnutá. Ak sú tie tvoje okuliare správne osadené zvykneš si. Ja som veľmi spokojná, napríklad aj pri šoferovaní vidím dobre do diaľky aj na prístrojovú dosku.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

No uvidim, zatial ma to skor zneroznuje, to vecne otacanie hlavou. A ako sa da zistit, ci su zle osadene?Mne sa nezda logicke, aby som ani na PC nevidela celu plochu ostro. Da sa povedat, ze ostro vidim tak okolie 15 cm. Vsetko ,co je dalej uz vyzaduje otocit hlavou.
Este si budem nejaky cas zvykat a potom....?
Vdaka za reakciu.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

ivako Pozri príspevok
Ja som mala ten istý problém, multifokálne okuliare zvlášt robené pre prácu v kancelárii s počítačom. Strednou časťou vidím dobre na počítač a spodnou časťou by som mala čítať papiere, ale spodnou časťou nevidím dobre, ako keby som tie všetky dioptrie mala zmiešané. Bočnou časťou vidno rozmazane, lebo tam vraj nie sú dioptrie. Lekárka mi povedala, že musím hýbať hlavou a hľadať si správnu polohu pri čítaní, tým sa precvičuje krčná chrbtica. Zvykala som si asi tri týždne, točila sa mi hlava, bolo mi na vracanie. Bola som u lekárky tri krát reklamovať. Nakoniec mi povedala, nech si dám odblokovať chrbticu. Skončilo to tak,že mi ich napokon vzala na reklamáciu a zaslala výrobcovi. Zatiaľ sa to rieši, potom dám vedieť ako to dopadlo.
Bola som si pred chvíľou prevziať okuliare. Reklamácia bola uznaná, bola tam nejaká skrytá vada. Konkrétne aká, mi pani v optike nevedela povedať. Začnem ich používať a uvidím, či to bude lepšie.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

ivako Pozri príspevok
Bola som si pred chvíľou prevziať okuliare. Reklamácia bola uznaná, bola tam nejaká skrytá vada. Konkrétne aká, mi pani v optike nevedela povedať. Začnem ich používať a uvidím, či to bude lepšie.
Ivako, budem rada, ak mi das po case vediet, a tiez ma zaujima, ci ani teraz nemas v bocnej casti dioptrie. Mne sa to zda nenormalne, ved ani len celu obrazovku nevidim ostro, cize stale tocim hlavou.
Vdaka
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Ani teraz nemám v bočnej časti dioptrie. Robím s nimi asi 2 hod., netočí sa mi v hlave, sú lepšie než predchádzajúce. Pri predošlých som vydržala max 1 hod, aj to s veľkými problémami. Ešte pôjdem upraviť rám na nose, aby mi to posunuli trošku vyššie. Dám vedieť po týždni ako mi to ide.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

ivako Pozri príspevok
Ani teraz nemám v bočnej časti dioptrie. Robím s nimi asi 2 hod., netočí sa mi v hlave, sú lepšie než predchádzajúce. Pri predošlých som vydržala max 1 hod, aj to s veľkými problémami. Ešte pôjdem upraviť rám na nose, aby mi to posunuli trošku vyššie. Dám vedieť po týždni ako mi to ide.
Ivako, tak ako to ide s tymi novymi okuliarami?
Ja som si ani po mesiaci nezvykla. Mam pocit, akoby som videla trosku zahmlene.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Po mesiaci môžem povedať, že je to lepšie než pri predošlých, asi mali naozaj nejakú vadu. Hlavou musím stále kývať a hľadať si správny uhol pohľadu. Ale ak by som si ich mala ešte raz dať urobiť, tak už to neurobím. Ja mám + dioptrie do diaľky aj na blízko. Do diaľky slabšie o 1,5 dioptrie. S tými na čítanie vidím aj na počítač aj na papiere. Pri tých pôvodných-obyčajných okuliaroch mám pocit, ako keby som ich vôbec nemala na očiach-nevadia mi. Pri týchto nových zatiaľ takýto pocit nemám. Pozitívne pre mňa je možno to neustále otáčanie krkom, lebo mám problémy s krčnou chrbticou, tak ju trochu precvičujem.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Ivako, vdaka za reakciu.
Tiez som zatial toho nazoru, ze uz viac nie!!!!!!!! Ak by som si dala nove, tak uz nie multifokalne.
Bohuzial . Pri tej cene by som ocakavala iny vysledok.
Pekny den
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať