Zavrieť

Porady

Rozviazanie pracovného pomeru dohodou

Dobrý den, prosím Vás poradte. Zo zamestnávatelom som sa dohodla na výpovedi. Je mi povinný dat písomne rozviazanie pracovného pomeru? Ja na tom trvám, ale vraj sa to už nedáva. Ako to je? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Podľa § 60 ZP musí mať dohoda o skončení pracovného pomeru písomnú formu a musia v nej byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak o to zamestnanec požiada alebo ak dôvodom skončenia pracovného pomeru sú organizačné zmeny u zamestnávateľa.

    Nepíšeš, či chceš Ty odísť alebo oni Ťa chcú prepustiť z dôvodu nadbytočnosti. Ak oni , tak do tejto dohody treba uviesť
    aj dôvod skončenia prac.pomeru podľa § 63 písm. 1b (aby si mala nárok na odstupné)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzanelka Pozri príspevok
    Dobrý den, prosím Vás poradte. Zo zamestnávatelom som sa dohodla na výpovedi. Je mi povinný dat písomne rozviazanie pracovného pomeru? Ja na tom trvám, ale vraj sa to už nedáva. Ako to je? Dakujem
    Na výpovedi sa dohodnúť nedá, pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby.

    Ak si sa dohodla so zamestnávatelom na skončení prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce, ku dňu skončenia prac. pomeru musí byť podpísaná zamestnávatelom aj zamestnancom dohoda o skončení pracovného pomeru. Súčasťou výstupných dokumentov je aj zápočtový list a potvrdenie o zdanitelnej mzde, príp. aj potvrdenie o príjme pre Úrad práce a podpísanie evid. listu dôch. poistenia

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzanelka Pozri príspevok
    Ja chcem odíst.
    ak zamestnávatel s tebou navrhovaným termínom súhlasí OK. Ak nie, bohužial, musíš si dať výpoveď. Výpovedná doba je 2-mesačná a začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca.

    V tvojom prípade, ak výpoveď doručíš do 31.12.2009, pracovný pomer končí 28.2.2010

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    § 60 Zák. práce
    Dohoda o skončení pracovného pomeru


    (1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.

    (2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.

    (3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.
    ---
    Odvolaj sa na tento § Zák.práce. Takže musia Ti dať .

    zuzanelka je offline (nepripojený) zuzanelka

    zuzanelka
    S termínom súhlasí. Chcela som len vediet čo je súčasťou výstupných dokumentov. A do kedy mi to musí zaslat. Dakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzanelka Pozri príspevok
    S termínom súhlasí. Chcela som len vediet čo je súčasťou výstupných dokumentov. A do kedy mi to musí zaslat. Dakujem.
    Máš to uvedené v prísp. č. 3. Predbečný súhlas so skončením prac. pomeru ti môže potvrdiť na kopii žiadosti o skončenie prac. pomeru dohodou, kde napr. napíše súhlasím a podpíše to.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Tú dohodu musíte podpísať obaja (aj Ty,aj zamestnávateľ - a po podpise 1 exemplár si nechaj. Nevidím dôvod,že by Ti to mali poslať dodatočne poštou )

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Môže sa dať žiadosť o rozviazanie prac. pomeru dohodou s tým znením, že keď zamestnávateľ nebude súhlasiť, tak by to bola výpoveď ?

    Mám také znenie :
    VEC :
    Žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru
    Žiadam Vás o rozviazanie pracovného pomeru dohodou, podľa § 60 Zákonníka práce ku dňu 31. 12. 2009.

    Ak s uvedenou dohodou nebudete súhlasiť ukončujem pracovný pomer výpoveďou, podľa § 61 67 Zákonníka práce.
    Môj pracovný pomer končí po uplynutí dvojmesačnej výpovednej doby, ktorá začína plynúť 01. 01. 2010 a končí dňom 28. 02. 2010.

    S pozdravom ....
    Naposledy upravil Janinkaaa : 10.12.09 at 08:36

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janinkaaa Pozri príspevok
    Môže sa dať žiadosť o rozviazanie prac. pomeru dohodou s tým znením, že keď zamestnávateľ nebude súhlasiť, tak by to bola výpoveď ?

    Mám také znenie :
    VEC :
    Žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru
    Žiadam Vás o rozviazanie pracovného pomeru dohodou, podľa § 60 Zákonníka práce ku dňu 31. 12. 2009.

    Ak s uvedenou dohodou nebudete súhlasiť ukončujem žiadam o rozviazanie pracovn[S]ý[/ého] pomeru výpoveďou, podľa § 61 67 Zákonníka práce.
    Môj pracovný pomer končí po uplynutí dvojmesačnej výpovednej doby, ktorá začína plynúť 01. 01. 2010 a končí dňom 28. 02. 2010.

    S pozdravom ....
    opravila som ti text

    Výpoveď zamestnanca je podľa § 67 Zákonníka práce. § 61 stanovuje len dlžku výpovednej doby.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    veronikasad Pozri príspevok
    opravila som ti text

    Výpoveď zamestnanca je podľa § 67 Zákonníka práce. § 61 stanovuje len dlžku výpovednej doby.
    Ďakujem.
    Vôbec som si to neuvedomila. Nerobím s tým, len kamarátka sa ma to pýtala, či je taká možnosť rozviazania prac. pomeru.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Janinkaaa Pozri príspevok
    Môže sa dať žiadosť o rozviazanie prac. pomeru dohodou s tým znením, že keď zamestnávateľ nebude súhlasiť, tak by to bola výpoveď ?

    Mám také znenie :
    VEC :
    Žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru
    Žiadam Vás o rozviazanie pracovného pomeru dohodou, podľa § 60 Zákonníka práce ku dňu 31. 12. 2009.

    Ak s uvedenou dohodou nebudete súhlasiť ukončujem pracovný pomer výpoveďou, podľa § 61 67 Zákonníka práce.
    Môj pracovný pomer končí po uplynutí dvojmesačnej výpovednej doby, ktorá začína plynúť 01. 01. 2010 a končí dňom 28. 02. 2010.

    S pozdravom ....
    Neporadíte ?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Janinkaaa Pozri príspevok
    Neporadíte ?
    Môže to byť aj takto, ako potvrdila veronikasad, ale keďže rozviazanie PP dohodou musia podpísať, tak by som to dala na dva papiere, a keď nepodpíšu dohodu, nechám tam výpoveď.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Gabi03 Pozri príspevok
    Môže to byť aj takto, ako potvrdila veronikasad, ale keďže rozviazanie PP dohodou musia podpísať, tak by som to dala na dva papiere, a keď nepodpíšu dohodu, nechám tam výpoveď.

    Čiže v jeden deň mám im dať dohodu aj výpoveď ?
    Tak to bude lepšie ?
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.