Zavrieť

Porady

pracovná trieda

Zdravím,
je možné byť zaradený do pracovnej triedy 0? lebo aspon čo ja viem, tak sú len dve triedy. len či naša sekretárka nevie niečo viac ako ja.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Prac. triedy su naozaj iba 2 podľa nového zákona
    Prac. trieda vyjadruje stupeň naročnosti vykonávanej pracovnej činnosti ped. zam. Čiže v 2- sú zaradení ped. zam., ktorí vykonávajú svoju pedag. činnosť v špecialnej škole, špec. triede, špeciálno vých. zariadení alebo v školskom výchovno-vzdelávacom zariadení pre deti so zdravotným znevyhodnením ostatní ped. zam-ci sú v 1 prac. triede.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ivka3 Pozri príspevok
    Zdravím,
    je možné byť zaradený do pracovnej triedy 0? lebo aspon čo ja viem, tak sú len dve triedy. len či naša sekretárka nevie niečo viac ako ja.
    Sú len dve pracovné triedy 1 a 2,tak ako písala zlatka, ale možno u vás je aj 0 a v tej sa potom zráta platová trieda v 1ke a 2ke dokopy

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Sabadka Pozri príspevok
    Sú len dve pracovné triedy 1 a 2, ale možno u vás je aj 0 a v tej sa potom zráta platová trieda v 1 a 2 dokopy
    jasne, ségra sa nezaprie
    Dobry den, a praca v detskom domove je v pracovnej triede 2 alebo 1 v specialnej skupine? Aj ked som nekvalifikovana?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Lucy Branická Pozri príspevok
    Dobry den, a praca v detskom domove je v pracovnej triede 2 alebo 1 v specialnej skupine? Aj ked som nekvalifikovana?
    553/2003 § 5a ods. 2
    Zamestnávateľ zaradí do pracovnej triedy dva pedagogického zamestnanca, ktorý vykonáva pedagogickú činnosť v špeciálnej škole, špeciálnej triede, špeciálnom výchovnom zariadení alebo v školskom výchovno-vzdelávacom zariadení pre deti so zdravotným znevýhodnením a pedagogického zamestnanca, ktorý vykonáva pedagogickú činnosť v zariadení sociálnych služieb, v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a v zariadení pre pracovnú rehabilitáciu.

    Ak si nekvalifikovaná budeš zaradená do platovej triedy zodpovedajúcej pre nekvalifikovaných pedagogických pracovníkov , nepíšeš či sice aké máš zaradenie ale myslím si že robíš vychovávateľku, tiež záleží na tom aké máš ukončené najvyššie vzdelanie teda či si nekvalifikovaná so stredoškolským vzdelaním(7 PT) alebo VŠ. I. stupňa(8PT) alebo VŠ II. stupňa.(9PT)
    PT=platová trieda

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Sabadka Pozri príspevok
    Sú len dve pracovné triedy 1 a 2,tak ako písala zlatka, ale možno u vás je aj 0 a v tej sa potom zráta platová trieda v 1ke a 2ke dokopy
    Sabadka, koooonečne som našiel chybu v príspevku!

    Prerátaj si to prosím ťa ešte raz!

    Predsa ak zrátaš 1+2, tak ti nemôže dať 0 ..., ani na Slovensku!

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    jaros5 Pozri príspevok
    Sabadka, koooonečne som našiel chybu v príspevku!

    Prerátaj si to prosím ťa ešte raz!

    Predsa ak zrátaš 1+2, tak ti nemôže dať 0 ..., ani na Slovensku!
    A nie je chyba!!! to nie je matematika, že jedna a dva sú tri. Toto je logika! Zadávateľka písala, že má na udanú pracovnú triedu nula podľa ich mzdárky, takže ak v zákone je len 1 a 2 pracovná trieda a sčítaš platové triedu v 1. a v 2. pracovnej triede tak ti vyjde plat v 0 pracovnej triede. Už si pochápal ??????
    Dakujem za odpoved,
    mohla by som pracovat v detskom domove ale v specialnej skupine, kde su deti s postihnutim.
    Ja som vystudovana Ucitelka pre 1. stupen ZS, cize VS II. stupna a mam statnu skusku aj z pedagogiky emocionalne a socialne narusenych, co je pre detske domovy.
    Lenze ked nemam specialnu pedagogiku, v akej platovej treide mam byt zaradena? 9PT je pre stredoskolakov.
    Dakujem za rychlu odpoved.
    Cize vychovavatel v detskom domove je v pracovnej triede 1? A vychovavatel v detskom domove, ktory robi v specialnej skupine, kde su deti s postihnutim je v pracovnej triede 2?
    A ja ako ucitelka pre 1. stupen ZS + pedagogika emocionalne a socialne narusenych by som bola, keby som bola vychovavatelka v skupine s detmi s postihnutim v pracovnej triede 2 a v platovej tarife 9? Alebo by som mohla byt aj v platovej tarife 10?
    Dakujem za odpoved!

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Lucy Branická Pozri príspevok
    Cize vychovavatel v detskom domove je v pracovnej triede 1? A vychovavatel v detskom domove, ktory robi v specialnej skupine, kde su deti s postihnutim je v pracovnej triede 2?
    A ja ako ucitelka pre 1. stupen ZS + pedagogika emocionalne a socialne narusenych by som bola, keby som bola vychovavatelka v skupine s detmi s postihnutim v pracovnej triede 2 a v platovej tarife 9? Alebo by som mohla byt aj v platovej tarife 10?
    Dakujem za odpoved!
    Nakoľko máš ukončené VŠ II. stupňa učiteľstvo pre I. stupeň ZŠ mala by si byť zaradená v platovej triede 10 ako samostatný vychovávateľ ak máš viac ako 1 rok praxe. Pracovná trieda 2 ti prináleží ak budeš pracovať v špeciálnej skupine pre deti so zdravotným znevýhodnením, nárok na 2 pracovnú triedu máš, ale do 31.12.2015 si musíš doplniť špeciálnu pedagogiku alebo začať jej štúdium do 4 rokov od prvého nástupu do špeciálnej školy alebo špeciálneho zariadenia,(neviem do ktorej z týchto podmienok zapadáš), ak aj v budúcnosti plánuješ pracovať s deťmi so zdravotným znevýhodnením. Ak si špeciálnu pedagogiku do daného termínu nedoplníš budú ťa musieť preradiť do pracovnej triedy 1.

    Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.