Zavrieť

Porady

Usporiadat
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

nika.sum Pozri príspevok
Podla toho co pisete, ide vlastne o prepravu tovaru - kedze su to nove kamiony a on zabezpecuje ich prepravu z jedneho miesta na druhe. Kedze v tomto pripade ide o ZO, kt. je usadena v CZ /mimochodom vyzera to ze je aj platitelom DPH v CZ - to pred DIC znamena identifikacne cislo DPH/ a preprava tovaru medzi clenskymi statmi pre zdanitelne osoby sa posudzuje podla par.15 odst.1, miesto dodania je tam kde je prijemca usadeny, ma slovensky zivnostnik povinnost este pred uskutocnenim sluzby sa zaregistrovat podla par.7a, fakturovat bude bez DPH a sluzbu uvadzat v SV.
Viac o suhrnnom vykaze:
http://www.porada.sk/t125514-suhrnny...-1-2010-a.html
No vlastne ide o prepravu tych novych kamionov-tovaru, ale on si fakturuje iba prejazdene km a stojne. On v skutocnosti urobi pre tu cesku s.r.o. iba sluzbu, ze prepravi kamion z bodu A do bodu B a fakturuje tie km.
Fakt neviem ci tomu spravne rozumiem, studujem si teraz link o SV.
Vopred dakujem za rady.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

prave preto, ze ide o prepravu novych kamionov, kt. by som ja osobne povazovala za prepravu tovaru, a preprava tovaru je podla §15 odst.1. . Mal by sa na slovensku zaregistrovat podla § 7a (este pred uskutocnenim sluzby), fakturovat bude bez DPH, uvedie ju v SV a cesky prijemca-odberatel si sluzby samozdani. Ale to som Vam uz napisala. SV by mohol podavat stvrtrocne.
Naposledy upravil nika.sum : 17.03.10 at 06:44 Dôvod: oprava: ...osobne povazovala za prepravu tovaru...
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

nika.sum Pozri príspevok
prave preto, ze ide o prepravu novych kamionov, kt. by som ja osobne povazovala za prepravu tovaru, a preprava tovaru je podla §15 odst.1. . Mal by sa na slovensku zaregistrovat podla § 7a (este pred uskutocnenim sluzby), fakturovat bude bez DPH, uvedie ju v SV a cesky prijemca-odberatel si sluzby samozdani. Ale to som Vam uz napisala. SV by mohol podavat stvrtrocne.
Sa ospravedlnujem, ale nevidela som Vasu odpoved. Uz tomu zacinam rozumiet, ved to tu vsetko aj studujem, ale mam dojem, ze nic neviem...
Este prosim Vas jedna otazka, ked este tento rok nevydal fa, musi registraciu stihnut pred vystavenim fa v r.2010, nemal tuto povinnost k 1.1.2010?
Resp. ak by fa uz bol vystavil po 1.1.2010 a neregistroval sa, budu pre neho nejake sankcie?
Najhorsie je to, ze on si prisiel dat urobit danove priznanie a ja som prisla na to, ze ma tuto registracnu povinnost, vzhladom k jeho cinnosti. A potom baba rad.

dakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

auctovnicka Pozri príspevok
Sa ospravedlnujem, ale nevidela som Vasu odpoved. Uz tomu zacinam rozumiet, ved to tu vsetko aj studujem, ale mam dojem, ze nic neviem...
Este prosim Vas jedna otazka, ked este tento rok nevydal fa, musi registraciu stihnut pred vystavenim fa v r.2010, nemal tuto povinnost k 1.1.2010?
Resp. ak by fa uz bol vystavil po 1.1.2010 a neregistroval sa, budu pre neho nejake sankcie?
Najhorsie je to, ze on si prisiel dat urobit danove priznanie a ja som prisla na to, ze ma tuto registracnu povinnost, vzhladom k jeho cinnosti. A potom baba rad.

dakujem
§7a
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

Takze este skor ako sluzby dodal, tak sa mal zaregistrovat. Ci budu sankcie neviem ale urcite by mal tak urobit co najskor.

A este preprava tovaru v suvislosti z vyvozom tovaru do tretich statov § 47 odst.6 (cize mimo EU) je oslobodena od DPH a nejde ani do SV - keby ste nahodou robili aj tuto prepravu.

Chyba je ze podnikatelia sa vela pripadoch nezaujimaju o zmeny - hlavne ti igelitkový a potom je uz neskoro ked sa to zisti pri spracovani ucta za rok dozadu. Zial ak bude sankcia, nie je to vasa chyba...
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

nika.sum Pozri príspevok
§7a
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

Takze este skor ako sluzby dodal, tak sa mal zaregistrovat. Ci budu sankcie neviem ale urcite by mal tak urobit co najskor.

A este preprava tovaru v suvislosti z vyvozom tovaru do tretich statov § 47 odst.6 (cize mimo EU) je oslobodena od DPH a nejde ani do SV - keby ste nahodou robili aj tuto prepravu.
Dakujem naozaj za trpezlivost, viem, ze kazdy toho ma teraz vela....
Ak sa Vas mozem este spytat na nazor, ked sa bude registrovat, ked bude SV podavat u neho to nehrozi, nema ziaden comp, asi by som mala byt ja poverena? Inak ineho klienta nemam, co by sa musel registrovat.

dakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

auctovnicka Pozri príspevok
Dakujem naozaj za trpezlivost, viem, ze kazdy toho ma teraz vela....
Ak sa Vas mozem este spytat na nazor, ked sa bude registrovat, ked bude SV podavat u neho to nehrozi, nema ziaden comp, asi by som mala byt ja poverena? Inak ineho klienta nemam, co by sa musel registrovat.

dakujem
Ano vy budete mat splnomocnenie, v tej teme co som Vam pripla, je popisany presny postup ako na to. Tiez info najdete na stranke drsr.sk. Tiez to este nemam dotiahnute do konca
0 0
evkap. evkap.

evkap. je offline (nepripojený) evkap.

dobry den nenasla som odpoved na moj problem dufam ze by vedel niekto pomoct.
som zaregistrovana na DU ako platca DPH §7a. vystavujem fa. za prekladatesku sluzby do HU tiez platcovi DPH.
posielam suhrnne vykazy elektronicky na DU. Ale co s vykazom DPH? aj tem musim vyplnovat?? a ak ano tak mesacne alebo stvrrocne? dakujem pekne za kazdu radu.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

evkap. Pozri príspevok
dobry den nenasla som odpoved na moj problem dufam ze by vedel niekto pomoct.
som zaregistrovana na DU ako platca DPH §7a. vystavujem fa. za prekladatesku sluzby do HU tiez platcovi DPH.
posielam suhrnne vykazy elektronicky na DU. Ale co s vykazom DPH? aj tem musim vyplnovat?? a ak ano tak mesacne alebo stvrrocne? dakujem pekne za kazdu radu.
Si platca DPH? Ak sa zaregistrovaná podľa par. 7a kvôli dodávaniu služieb do iného ČŠ, tak sa nestávaš platcom DPH (nepodávaš priznanie DPH). Akurát štvrťročne podávaš súhrnný výkaz.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ak budete iba dodavat sluzby do ICŠ §15 odst. a ste registrovana podla §7a, tak by ste mali podavat iba SV, ten mozete aj stvrtrocne, DP DPH by ste nemali podavat - nebudete mat totiz danovu povinnost. Ak by ste sluzby prijali a vznikla by vam povinnost ich samozdanit, musite podat DP.

Ospravedlnujem sa, mala som to rozpisane, vyrusili ma a kym som to poslala, uz Vam odpovedali.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Metodický pokyn zo začiatku roka bol doplnený (je takisto na 27 strán, ešte som to doslova neporovnávala, prebehla som len tak "očne" a našla som malú zmenu na str. 22)
3 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

uff.. napadlo ma, či opatrovateľky so živnosťou SR - podnikajúce napr. v Rakúsku - nemusia byť registrované podľa § 7a?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Monika Kováčová Pozri príspevok
uff.. napadlo ma, či opatrovateľky so živnosťou SR - podnikajúce napr. v Rakúsku - nemusia byť registrované podľa § 7a?
Pozerala som kam by sa to dalo zaradit, nenasla som nic v § 16, tak by sa to malo riadit pravidlom podla §15 odst.1 alebo 2. Tam zalezi na tom, komu su poskytnute sluzby, vo vacsine pripadov asi nezdanitelnej osobe a vtedy plati, ze miesto dodania je tam kde ma poskytovatel sidlo. V pripade odst.2, nie je povinnost sa registrovat. Ale toto je moj nazor, podla toho ako som to pochopila ja, ak sa mylim, budem rada ak ma opravite.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak prave som zistila, ze jeden klient - s.r.o. mal v januari povinnost sa zaregistrovat, prijal sluzbu registraciu domeny od firmy registrovanej v CZ. Nakolko je to klient, co to nosi raz do roka a este aj to na poslednu chvilu prisla som na to az teraz, lebo mal v r. 2009 od tej firmy faktury na rocny poplatok, tak som hned volala ci si ho tento rok predlzoval, takze ano. Ma niekto skusenost ako DU reaguje na oneskorenu registraciu podla §7a odst.1 a za oneskorene samozdanenie? Ja si myslim, ze takych firiem bude neurekom a hlavne sa to zisti az pri spracovani uctovnictva za r. 2010 v 1Q/2011, ked su to tí igelitkový.

Pred chvilou som zistila, ze nastastie tento rok si neobjednal tu sluzbu, zle ma pochopil v telefone. Ale nemate nikto skusenost ako na oneskorencov reaguje DU zaujimalo by ma to a urcite viacerych, lebo taketo pripady sa urcite stanu.
Naposledy upravil nika.sum : 19.03.10 at 11:13
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, sprostredkovanie účasti na firmy na stretnutí s niekym....mozem povazovat za sprostredkovanie sluzieb a ked to bolo pre zdanitelnu osobu idem podla §15 odst.1, je to tak?
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

Ahojte,
vsade je tu hovori o sluzbe....ako je to s tovarom?
Neplatca DPH nakupuje tovar z krajin mimo unie, na colnici zaplati DPH...Takze tovar je zatazeny DPH. Dalej tovar predava do clenskej krajiny (ciech) neplatcovi DPH. Takze neplatca predava neplatcovi DPH v ramci unie (nie je ani jeden registrovany pre DPH). Maju povinnost sa registrovat alebo je nejaka hranica , ktoru ked prekrocia sa musia registrovat?
dakujem za odpoved
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

Prosim, nikto sa nenajde?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte,
chcem si overiť, či SZČO neplatca DPH na Slovensku sa musí zaregistrovať na DÚ keď chce ist pracovať do CZ (murárske práce) a bude fakturovať CZ firme. Aký je postup ak CZ firma je platca DPH v CZ a ak nie je platca DPH
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

macula Pozri príspevok
Ahojte,
chcem si overiť, či SZČO neplatca DPH na Slovensku sa musí zaregistrovať na DÚ keď chce ist pracovať do CZ (murárske práce) a bude fakturovať CZ firme. Aký je postup ak CZ firma je platca DPH v CZ a ak nie je platca DPH
posúvam....
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

macula Pozri príspevok
Ahojte,
chcem si overiť, či SZČO neplatca DPH na Slovensku sa musí zaregistrovať na DÚ keď chce ist pracovať do CZ (murárske práce) a bude fakturovať CZ firme. Aký je postup ak CZ firma je platca DPH v CZ a ak nie je platca DPH
To budu prace na nehnutelnosti par. 16/1, miesto dodania je,kde sa nehnutelnost nachadza.Na DU na Slovensku sa neregistrujete ani suhrnny vykaz. Musite si zistit v CR ,ci sa mate registrovat. Je vysokopravdepodobne, ze cesi maju v zakone obdobu nasho par.69/2 a to by znamenalo, ze cesky odberatel sluzbu dodani /platitel aj neplatitel/.
3 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

riuska Pozri príspevok
Ahojte,
vsade je tu hovori o sluzbe....ako je to s tovarom?
Neplatca DPH nakupuje tovar z krajin mimo unie, na colnici zaplati DPH...Takze tovar je zatazeny DPH. Dalej tovar predava do clenskej krajiny (ciech) neplatcovi DPH. Takze neplatca predava neplatcovi DPH v ramci unie (nie je ani jeden registrovany pre DPH). Maju povinnost sa registrovat alebo je nejaka hranica , ktoru ked prekrocia sa musia registrovat?
dakujem za odpoved
V tejto teme sa pise o sluzbach, pretoze novela zakona riesi po novom registraciu len pri sluzbach. V suvislosti s dodananim tovarov nedoslo k zmene zakona, takze ked predavate tovar do ceska tak nic. Keby ste kupovali od cecha platitela tak tam mate limit pre registraciu 13 941 EUR. par.11/4
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať