Zavrieť

Porady

Usporiadat
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

ALBO Pozri príspevok
To budu prace na nehnutelnosti par. 16/1, miesto dodania je,kde sa nehnutelnost nachadza.Na DU na Slovensku sa neregistrujete ani suhrnny vykaz. Musite si zistit v CR ,ci sa mate registrovat. Je vysokopravdepodobne, ze cesi maju v zakone obdobu nasho par.69/2 a to by znamenalo, ze cesky odberatel sluzbu dodani /platitel aj neplatitel/.
Ďakujem za odpoveď, takže ak by mali v ČR obdobu nášho §69/2, tak by to pre slovenského SZČO znamenalo, že sa nemusí nikde registrovať ?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

ALBO Pozri príspevok
To budu prace na nehnutelnosti par. 16/1, miesto dodania je,kde sa nehnutelnost nachadza.Na DU na Slovensku sa neregistrujete ani suhrnny vykaz. Musite si zistit v CR ,ci sa mate registrovat. Je vysokopravdepodobne, ze cesi maju v zakone obdobu nasho par.69/2 a to by znamenalo, ze cesky odberatel sluzbu dodani /platitel aj neplatitel/.
A ešte jedna otázka, musí na vystavenej faktúre uviesť nejaký odkaz na paragraf alebo smernicu?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

macula Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, takže ak by mali v ČR obdobu nášho §69/2, tak by to pre slovenského SZČO znamenalo, že sa nemusí nikde registrovať ?
este aj nieco ako je v par. 5 pis.b.
0 0
danuskas danuskas

danuskas je offline (nepripojený) danuskas

Prosím o radu.
Nie som platca DPH. Môj nový dodávateľ z ČR mi vystavil faktúru na tovar bez DPH a nie je ochotný prirátať DPH. Musím sa registrovať na daňovom úrade? Asi áno, ale čo to pre mňa znamená? Môžem byť aj naďalej neplatcom DPH?

Ďakujem
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

danuskas Pozri príspevok
Prosím o radu.
Nie som platca DPH. Môj nový dodávateľ z ČR mi vystavil faktúru na tovar bez DPH a nie je ochotný prirátať DPH. Musím sa registrovať na daňovom úrade? Asi áno, ale čo to pre mňa znamená? Môžem byť aj naďalej neplatcom DPH?

Ďakujem
POdla mna sa nemusite registrovat.Za dan je zodpovedny dodavatel. On nesmie oslobodit tovar ak nesplna podmienky.Ak vsak je ta dodavka spolu s ostatnymi vasiimi nadobudnutiami tovaru za posledny rok viac ako 42o tis. tak se sa uz mali zaregistrovat par 11/4/b. Tato registracia je len pre nadobudnutie tovaru z EU, budete odvadzat DPH a podavat priznanie ale nebudete mat narok na odpocitanie.
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

Dobrý večer, poprosím o radu vo veci registrácie. Klient dodáva službu do zahraničia - konkrétne Nemecka, softvérové služby, pri školení v januari 2010 mi lektorka potvrdila povinnosť registrácie podľa par. 7a. Takže sme podali žiadosť o registráciu a následne nám daňový úrad vydal IČ DPH. vo februári sa klient rozhodol o registráciu podľa par. 4 - a pri vydaní rozhodnutia sme dostali pokutu za neskorú registráciu pri prekročení obratu 49790 Eur. Znova opakujem, že ide výlučne o dodanie služieb do krajín EU konkrétne do Nemecka. Teraz mam v tom dosť zmätok, vopred ďakujem.
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

Ten obrat si predpokladám uviedla v ziadosti o registraciu. Bol to obrat s miestom dodania v TUZEMSKU podla definicie zo zakona o DPH §4 ods.9?

"Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42."
1 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

ano, uviedla, vyzadovali to ..
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

ano, uviedla, ziadali to,,
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

ano, uviedla, ziadali si to....
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

pardon - blbne mi net, tak mi to hodilo 3x..
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

Ved prave v tlacive na registraciu je poznamka ze obrat uvadzas v zmysle §4, teda ak klient ma len vynosy(prijmy) z miestom dodania mimo tuzemska, napr.tie sluzby sluzby do nemecka, mala si tam uviest nulu.
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

no priznavam, bola to odniest asistentka, kt je priamo v KE a vravela som jej, ze nech povie na danovom, ze sluzby su dodavane do clenskych krajin EU,,,, a vraj to povedala pani na registrature a ta povedala, ze je to v poriadku,,,, tak neviem, kde nastala zrada,,, asi to tam vazne dopisala,,, hm,,, mozme sa odvolat?
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

sameika Pozri príspevok
no priznavam, bola to odniest asistentka, kt je priamo v KE a vravela som jej, ze nech povie na danovom, ze sluzby su dodavane do clenskych krajin EU,,,, a vraj to povedala pani na registrature a ta povedala, ze je to v poriadku,,,, tak neviem, kde nastala zrada,,, asi to tam vazne dopisala,,, hm,,, mozme sa odvolat?

poradite? môžem sa teda odvolať?
0 0
miškova miškova

miškova je offline (nepripojený) miškova

Rozalaia Pozri príspevok
"SRANDOVNY PRIPAD"
Konatel S.R.O.doteraz neregistrovanej pre DPH, si v januari sadol k PC a objednal si reklamu zverejnovanu na internete. Tato reklama sa hradi cez kreditku, udaje firmy aj kreditky zadal ... Reklama sa na nete pekne objavila a z kreditky odislo 5EUR (ano, dohodnuta cena za reklamu bola len 5EUR). 15.2. prisla mailom faktura z IRSKA!!!!! Konatel mi hned zavolal, ze "pomoc, prijal som sluzbu z EU". Nahnala som ho na DU, vybavit registraciu podla §7a .... samozrejme vsetko je uz po termine.
Mam pred sebou fakturu za reklamne sluzby z IRSKA s datumom dodania sluzby 31.1.2010 na sumu 5EUR. Karticku o registracii k DPH §7a od 15.2.2010.
Danova poivinnost bude 0,95EUR a podam danove priznanie za 1/2010 ... samozrejme po termine????
Ake pokuty moze pan konatel ocakavat?
Dakujem velmi pekne za odpoved.
takže sa ten klient zaregistrova za platitela podla § 7, a podal DP kde odviedol dan z tej sluzby? chapem to správne? Nedaval to ako samozdanenie? dakujem
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Prosim Vas,

Firma (nie je reg pre DPH) kupuje letenky letenky pre zamestanacov (na pracovnu cestu). Kupuju ich cez internet napr. Ryan air. Je to prijatie sluzby podla § 7 ? Musi sa koli tomu registrovat? Letenku kupuje iba raz rocne ... tak sa mi to zda zbytocne ... Ako to je?
Dakujem
0 0
Wapo Wapo

Wapo je offline (nepripojený) Wapo

Uvažujem správne: stavebné práce na nehnuteľnosti v ČR: [B]Príklad 1: A -odberateľ česká firma , platca DPH CZ, B- dodávateľ slovenská fa platca DPH SK, C – neplatca DPH (subdodávateľ pre B):
A – samozdaní faktúru od B, B –vystaví faktúru A bez DPH (par 16/1), C – vystaví faktúru bez DPH, ani B a ani C nedávajú SV.

Príklad 2: A aj B to isté, C platca DPH
– riešenie ako príklad 1 (odvolávka na par. 16/1),
- alebo C vystaví fa so slov. DPH (odvolávka na par 15 – sídlo príjemcu) fakturácia A-B ostáva nezmenená,
- alebo B sa musí zaregistrovať na IČ DPH CZ a fakturuje A s DPH CZ, C vystaví fa B bez DPH (par 16/1)
- alebo ak sa B nezaregistruje musí sa zaregistrovať C na IČ DPH CZ, čo bude nevýhodné pre B lebo si DPH CZ od C nemôže odpočítať. SV nepodáva ani v jednom riešení nik.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

kattka.c Pozri príspevok
Prosim Vas,

Firma (nie je reg pre DPH) kupuje letenky letenky pre zamestanacov (na pracovnu cestu). Kupuju ich cez internet napr. Ryan air. Je to prijatie sluzby podla § 7 ? Musi sa koli tomu registrovat? Letenku kupuje iba raz rocne ... tak sa mi to zda zbytocne ... Ako to je?
Dakujem
prosim poradi mi niekto?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kattka.c Pozri príspevok
Prosim Vas,

Firma (nie je reg pre DPH) kupuje letenky letenky pre zamestanacov (na pracovnu cestu). Kupuju ich cez internet napr. Ryan air. Je to prijatie sluzby podla § 7 ? Musi sa koli tomu registrovat? Letenku kupuje iba raz rocne ... tak sa mi to zda zbytocne ... Ako to je?
Dakujem
Podla §16 odst.4 miestom dodania dopravy osob je miesto, kde sa doprava vykonava.... Urcite sa nemusite registrovat podla §7a, nakolko nejde o §15 odst.1. Podla mojho nazoru spolocnost, kt. letenky vydava Vam ich bude fakturovat s DPH a pod IC DPH tej krajiny ktorej sa to tyka.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať