Zavrieť

Porady

Usporiadat
kylie kylie

kylie je offline (nepripojený) kylie

Dobrý deň. Este raz Vas prosim o radu. Moj klient má podobný problém. Na základe zmluvy o dielo fakturuje českej firme, platcovi DPH v Čechách, montážne práce. Ale miesta výkonu práce na základe uvedenej zmluvy su rozne Nemecko, Južná Afrika, Kongo... Obrat pre DPH nepresiahol. Ako je to tu s registráciou ohladne sluzieb?
Dakujem za pomoc.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Prosím Vás, má už niekto skúsenosť s pridelením IČ DPH pri registrácii podľa par. 7a. Podala som žiadosť koncom januára a zatiaľ som nič nedostala. Ako to funguje? Mám ísť osobne na DÚ alebo ma oni vyzvú alebo mi kartičku pošlú poštou?
Potrebujem vystaviť faktúru do zahraničia a bez toho IČ DPH zrejme nemôžem.
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Blankake Pozri príspevok
Prosím Vás, má už niekto skúsenosť s pridelením IČ DPH pri registrácii podľa par. 7a. Podala som žiadosť koncom januára a zatiaľ som nič nedostala. Ako to funguje? Mám ísť osobne na DÚ alebo ma oni vyzvú alebo mi kartičku pošlú poštou?
Potrebujem vystaviť faktúru do zahraničia a bez toho IČ DPH zrejme nemôžem.
Daňový úrad má zaregistrovať takúto zdaniteľnú osobu, vydať jej osvedčenie o registrácii a prideliť jej identifikaččíslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

mandula Pozri príspevok
Daňový úrad má zaregistrovať takúto zdaniteľnú osobu, vydať jej osvedčenie o registrácii a prideliť jej identifikaččíslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.
To viem, že do 7 dní. Len som chcela vedieť, akú majú skúsenosť ostatní z praxe - ako to funguje.
0 0
matka7 matka7

matka7 je offline (nepripojený) matka7

ja som ju dostala o dva tyzdne, ale o 7 dni je uz zverejnene na webe drsr, tam sa najdes, karticky nestihaju vydavat..
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

matka7 Pozri príspevok
ja som ju dostala o dva tyzdne, ale o 7 dni je uz zverejnene na webe drsr, tam sa najdes, karticky nestihaju vydavat..
Super, toto som chcela vedieť. Už som sa tam našla, vďaka.
A kartičku si dostala domov poštou (doporučene)?
0 0
matka7 matka7

matka7 je offline (nepripojený) matka7

dorucenkou do vlastnych ruk
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

mandula Pozri príspevok
Daňový úrad má zaregistrovať takúto zdaniteľnú osobu, vydať jej osvedčenie o registrácii a prideliť jej identifikaččíslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.
Stalo sa niekomu, že daňový úrad nevykonal registráciu? Podali sme žiadosť napísanú vo worde a nie na tom ich tlačive, ktoré majú zverejnené na stránke drsr.sk a nevykonali registráciu. Až keď sme zisťovali, prečo nič nechodí poštou, tak nám bolo povedané, že musíme podať tú ich žiadosť a zaregistrovali nás až neskorším dátumom ?!
0 0
mibel mibel

mibel je offline (nepripojený) mibel

Dobrý deň, chcem sa informovať?

Manželka je prekladateľka, živnostníčka, neplatca DPH.
Zaregistruje sa podľa 7a, nadaľej vystavuje faktury bez DPH, len doplni to IcDPh číslo. Je treba ešte niečo iné doplniť na faktúru?
Výkaz odovzdáva štvrťročne?
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Pripajam sa aj ja k mibel:

Nebude problem pre slovenskych partnerov (hlavne platcov DPH), ze na fakture bude uvedene IC DPH?
Co konkretne treba napisat na fakturu, aby bolo jednoznacne, ze sa jedna o platcu DPH len podla §7a (odvolavka na Smernicu...)?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

luigi72 Pozri príspevok
Pripajam sa aj ja k mibel:

Nebude problem pre slovenskych partnerov (hlavne platcov DPH), ze na fakture bude uvedene IC DPH?
Co konkretne treba napisat na fakturu, aby bolo jednoznacne, ze sa jedna o platcu DPH len podla §7a (odvolavka na Smernicu...)?
Osoba registrovaná podľa § 7a nie je platiteľom DPH.

Pozri sem: http://www.porada.sk/1258669-post2.html
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Je tato povinnost registrovat sa pre dph a nasledne odovzdavat SV len pri nakupe/predaji sluzieb, alebo aj pri nakupe tovaru v EU?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Pozrite túto tému: http://www.porada.sk/t131942-povinno...ml#post1299287
0 0
matejka rado matejka rado

matejka rado je offline (nepripojený) matejka rado

Prosím vás o vaše vzácne rady.Potrebujem si ujasniť našu situáciu ohľadom odovzdávania súhrnných výkazov za poskytnuté služby v EU. Vykonávame montážne práce na výťahoch v ČR u objednávateľa z ČR, ktorý je plátca DPH. My sme taktiež plátcami DPH v SR /štvrťročný/. Fakturujeme bez DPH, kde si príjemca služby v ČR poskytnutú službu samozdaní. Stačí keď súhrnný výkaz o poskytnutých službách zašlem taktiež štvrťročne??? ďakujem
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Hodnota služieb nie je limitovaná, preto ak dodávate len služby, môžete podávať SV štvrťročne.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

matejka rado Pozri príspevok
Prosím vás o vaše vzácne rady.Potrebujem si ujasniť našu situáciu ohľadom odovzdávania súhrnných výkazov za poskytnuté služby v EU. Vykonávame montážne práce na výťahoch v ČR u objednávateľa z ČR, ktorý je plátca DPH. My sme taktiež plátcami DPH v SR /štvrťročný/. Fakturujeme bez DPH, kde si príjemca služby v ČR poskytnutú službu samozdaní. Stačí keď súhrnný výkaz o poskytnutých službách zašlem taktiež štvrťročne??? ďakujem
Ešte ma tak napadlo, neviem si síce predstaviť čo všetko montáž výťahov obnáša, ale nevzťahuje sa montáž výťahov k nehnuteľnosti a tým pádom by išlo o §16 ods. 1 - SV sa nepodáva.
0 0
masinka masinka

masinka je offline (nepripojený) masinka

Aj mna by zaujimal ako je to pri nakupe tovaru v EU.

registrovany DPhckar podla § 4 robi samozdanenie dan neplati je to len +/-

novoregistrovany DPH podla §7a vypocita DPH k dovezenemu tovaru a sluzbe, tie v SR spotrebuje dan odvedie v SR?

uz som dopletena z neplatcov a platcov DPH
0 0
masinka masinka

masinka je offline (nepripojený) masinka

luigi72,
ak si registrovany podla §7a, novopridelene IC DPH uvadzas iba na fakture do EU, tam nevypocitavas DPH cenu uvedies bez DPH ako doteraz a uvedies tam vetu: Osobou povinnou platit dan, je osoba, ktora sluzbu prijima, alebo jej je sluzba dodana. Ak neprevisujes limit 100 000Eur urobis stvrtrocny suhrnny vykaz. Ak v kvartali nemas ziaden vyvoz sluzby nepodavas SV.

V ramci obchodneho syku s odberatelmi v SR IC DPH pridelene podla §7a neudavas, prave koli tomu aby si ich nepoplietol.

Ak sa mylim opravte ma prosim
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

masinka Pozri príspevok
luigi72,
ak si registrovany podla §7a, novopridelene IC DPH uvadzas iba na fakture do EU, tam nevypocitavas DPH cenu uvedies bez DPH ako doteraz a uvedies tam vetu: Osobou povinnou platit dan, je osoba, ktora sluzbu prijima, alebo jej je sluzba dodana. Ak neprevisujes limit 100 000Eur urobis stvrtrocny suhrnny vykaz. Ak v kvartali nemas ziaden vyvoz sluzby nepodavas SV.

V ramci obchodneho syku s odberatelmi v SR IC DPH pridelene podla §7a neudavas, prave koli tomu aby si ich nepoplietol.

Ak sa mylim opravte ma prosim

No práve toto je môj problém, nakoľko na daňovom mi vraveli, že už všade, t.j. aj na Slovensku musím používať IČ DPH (kedže mi pridelili toto IČ).
Ja som si spočiatku tiež myslel, že len na faktúrach mimo SR...

Preto mám problém, lebo faktúry robím v Pohode, a tam keď zmením DIČ na IČ DPH, tak to bude vyzerať ako keby som bol platca.
0 0
kuldo kuldo

kuldo je offline (nepripojený) kuldo

luigi72 Pozri príspevok
No práve toto je môj problém, nakoľko na daňovom mi vraveli, že už všade, t.j. aj na Slovensku musím používať IČ DPH (kedže mi pridelili toto IČ).
Ja som si spočiatku tiež myslel, že len na faktúrach mimo SR...

Preto mám problém, lebo faktúry robím v Pohode, a tam keď zmením DIČ na IČ DPH, tak to bude vyzerať ako keby som bol platca.
V pokynoch DRSR o Povinnosti registracie... je na druhej strane podciarknuta veta, ktora sa tyka registracie podla § 7a: "...Následne bude používať pridelené IČ DPH pri nákupe tovaru ako aj pri objednaní služieb z iných členských štátov resp. pri dodaní služieb do iného členského štátu."

Zo znenia vety na poslednej strane pokynov, bod 4 rovnako vyplýva, ze faktura s nalezitostami podla § 73 DPH sa vyhotovuje pri dodaní sluzby, pri ktorej je miesto dodania v inom clenskom state.
Naposledy upravil kuldo : 22.02.10 at 05:12
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať