Zavrieť

Porady

Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

luigi72 Pozri príspevok
Pripajam sa aj ja k mibel:

Nebude problem pre slovenskych partnerov (hlavne platcov DPH), ze na fakture bude uvedene IC DPH?
Co konkretne treba napisat na fakturu, aby bolo jednoznacne, ze sa jedna o platcu DPH len podla §7a (odvolavka na Smernicu...)?
Na prezentácii (školení) daňového úradu bolo povedané, že v rámci tuzemska sa IČ DPH neuvádza (pretože nejde o platcu DPH).
A na faktúre by sa podľa zákona malo uvádzať toto, pozri:

http://www.porada.sk/1288552-post18.html
0 0
evad evad

evad je offline (nepripojený) evad

prosím o radu. Zaregistrovala som sa ako platca DPH podla 7a, mam uz pridelene DIC na dovoz sluzieb. Dovazam aj tovar - hodonota je pod limitom pre registraciu. Mam toto pridelene DIC pouzivat aj pri dovoze tohto tovaru?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

evad Pozri príspevok
prosím o radu. Zaregistrovala som sa ako platca DPH podla 7a, mam uz pridelene DIC na dovoz sluzieb. Dovazam aj tovar - hodonota je pod limitom pre registraciu. Mam toto pridelene DIC pouzivat aj pri dovoze tohto tovaru?
Áno..
Pozri tento príspevok : http://www.porada.sk/1258669-post2.html
0 0
Lubo7 Lubo7

Lubo7 je offline (nepripojený) Lubo7

Ak sa zaregistrujem len podla par. 7a z dovodu vyvozu sluzieb, nemozem uz vyuzivat pausalne vydavky 40% ako doteraz? Dakujem za odpoved.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Lubo7 Pozri príspevok
Ak sa zaregistrujem len podla par. 7a z dovodu vyvozu sluzieb, nemozem uz vyuzivat pausalne vydavky 40% ako doteraz? Dakujem za odpoved.
Podľa mňa môžeš, lebo ak si zaregistrovaný podľa § 7a, tak sa nestávaš platiteľom DPH.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Lubo7 Pozri príspevok
Ak sa zaregistrujem len podla par. 7a z dovodu vyvozu sluzieb, nemozem uz vyuzivat pausalne vydavky 40% ako doteraz? Dakujem za odpoved.
Môžeš, to nemá nič s tým spoločné, pretože registrácia podľa par. 7a je pre neplatcov DPH.
0 0
Lubo7 Lubo7

Lubo7 je offline (nepripojený) Lubo7

super, dakujem za bleskovu odpoved
0 0
Lubo7 Lubo7

Lubo7 je offline (nepripojený) Lubo7

Este vyuzijem moznost opytat sa na toto: v roku 2007 som si podaval dopyt na DU, dosla mi takato odpoved, plati to stale?

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Obrat na účely zákona o DPH je definovaný v § 4 ods. 9 cit. zákona, podľa ktorého sa do obratu započítajú všetky výnosy a príjmy bez dane, ktoré zdaniteľná osoba má zo svojich dodávok tovarov a služieb v TUZEMSKU okrem príjmov z plnení uvedených v cit. ustanovení. Miesto dodania služieb upravuje § 15 a § 16 cit. zákona.
Z uvedeného vyplýva, že do obratu pre účely registrácie za platiteľa DPH sa nezapočítajú výnosy a príjmy z dodávok služieb s miestom dodania v zahraničí.
0 0
Lubo7 Lubo7

Lubo7 je offline (nepripojený) Lubo7

A este uplne posledna vec, ak som sa nezaregistroval (kedze som uz pol roka mimo SK) a urobim to az teraz (da sa to vobec zo zahranicia? www.drsr.sk dnes nefunguje), aka pokuta mi hrozi?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Lubo7 Pozri príspevok
A este uplne posledna vec, ak som sa nezaregistroval (kedze som uz pol roka mimo SK) a urobim to az teraz (da sa to vobec zo zahranicia? www.drsr.sk dnes nefunguje), aka pokuta mi hrozi?
No neviem, či sa to dá zo zahraničia, registrovať sa môžeš, ale potom nasleduje autorizácia a tá sa robí osobne alebo v zastúpení

V prílohe je schematický postup (ale pokyny nájdeš aj na drsr - ale v poslednej dobe majú veľké výpadky)
0 0
Lubo7 Lubo7

Lubo7 je offline (nepripojený) Lubo7

musim tam zavolat, lebo som dlhodobo v zahranici (kde pracujem na SK zivnost, cize aj fakturujem vyvoz sluzieb), tak neviem, ako to urobit
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Lubo7 Pozri príspevok
musim tam zavolat, lebo som dlhodobo v zahranici (kde pracujem na SK zivnost, cize aj fakturujem vyvoz sluzieb), tak neviem, ako to urobit
(FO, konateľ PO alebo zástupca v daňovom konaní) sa dostaví na DÚ
0 0
evad evad

evad je offline (nepripojený) evad

dakujem za odpoved
0 0
savoir savoir

savoir je offline (nepripojený) savoir

som obyčajná baba
Ahojte, podával už niekto Súhrnný výkaz elektronickou formou? Tak to je ešte len sranda .Celý týždeň sa ho pokúšam poslať ale nie a nie. Pomôže mi niekto? Ďakujem.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

savoir Pozri príspevok
Ahojte, podával už niekto Súhrnný výkaz elektronickou formou? Tak to je ešte len sranda .Celý týždeň sa ho pokúšam poslať ale nie a nie. Pomôže mi niekto? Ďakujem.
Pohľadaj tu v Porade, už sa to písalo vo viacerých príspevkoch
v témach:
http://www.porada.sk/t125514-p40-suh...-1-2010-a.html
http://www.porada.sk/t132188-suhrnny...ktronicky.html

tento konkrétny príspevok:
http://www.porada.sk/1298574-post37.html
0 0
kuldo kuldo

kuldo je offline (nepripojený) kuldo

Myslim, ze otazka 155 sa tykala skor skolabovania portalu DRSR, ktory evidentne nebol pripraveny na elektronicke podavanie SV
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

kuldo Pozri príspevok
Myslim, ze otazka 155 sa tykala skor skolabovania portalu DRSR, ktory evidentne nebol pripraveny na elektronicke podavanie SV
Nebol, nebol, pretože podcenil kapacitu.
Ale niektorí mali problém s podávaním SV kvôli iným nedostatkom (nestiahli si potrebné súbory).
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

Registrovali sme sa ako platca DPH podľa § 7a. Príjimame službu z ČR.
Dodávateľ vystavil faktúru na 1000,- CZK - bez DPH.
Z toho 19% musíme odviesť daň.úradu. Viete mi poradiť, ako zaúčtujem tento záväzok voči daňovému úradu? Ďakujem .....L.
0 0
convict convict

convict je offline (nepripojený) convict

Detailista
Lenuška Pozri príspevok
Registrovali sme sa ako platca DPH podľa § 7a. Príjimame službu z ČR.
Dodávateľ vystavil faktúru na 1000,- CZK - bez DPH.
Z toho 19% musíme odviesť daň.úradu. Viete mi poradiť, ako zaúčtujem tento záväzok voči daňovému úradu? Ďakujem .....L.
Registraciou podla §7a ste sa nestali platcom DPH iba mate povinnost podavat stvrtrocne vykazy z platieb/prijmu za take sluzby.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

To hej.....ale my sme zaplatili za službu....nie prijali. A teda DPH musíme vypočítať a odviesť DU. A podávam DP DPH štvrťročne - nie súhrnný výkaz.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať