Zavrieť

Porady

Dávky pre nezamestnané matky

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Som momentálne ešte na materskej dovolenke, no vo februáry mi končí. Som slobodná mamička s jedným dieťaťom, s otcom dieťaťa nebyvame v spoločnej domácnosti, platí výživné. Bývam s rodičmi, no ale prispievam im na byvanie a iné výdavky, no a som vlastne ako samostatná jednotka, stravujem sa s dcérou sama. Neviem ako to bude ked mi skončí rodičovský príspevok. Mám nárok na nejaké dávky od štátu ked som pred tým nebola zamestnaná, iba som skončila školu a išla na materskú? Poradte mi prosím. Za hociakú radu vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

    fulmaja
    Súhlasím s príspevkom od zdenka131. Moja dcéra je v rovnakej situácii. Žije s nami v spoločnej domácnosti a my ako rodičia sa o ňu musíme postarať. Dávka v hmotnej núdzi nám nevyšla. Tiež nebola dcéra po skončení štúdia zamestnaná.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Kto sa spoločne posudzuje s občanom v hmotnej núdzi?

    Na účely posudzovania hmotnej núdze sa spoločne posudzujú tieto fyzické osoby:

    · manžel a manželka;

    · rodičia a nezaopatrené deti žijúce s nimi v domácnosti;

    · rodičia a ich deti do 25 rokov veku, ktoré nemajú príjem alebo majú príjem najviac vo výške minimálnej mzdy, žijúce s rodičmi v domácnosti, okrem detí, ktorým v čase evidencie uchádzačov o zamestnanie vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti a detí, ktorým sa vypláca invalidný dôchodok.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Ahoj Pokiaľ ide o štátne sociálne dávky, za predpokladu, že Tvoj príjem spolu so spoločne posudzovanými osobami nedosiahne životné minimum, môžeš si na príslušnom Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny uplatniť nárok na dávku v hmotnej núdzi.

    uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

    uct2007
    fulmaja Pozri príspevok
    Súhlasím s príspevkom od zdenka131. Moja dcéra je v rovnakej situácii. Žije s nami v spoločnej domácnosti a my ako rodičia sa o ňu musíme postarať. Dávka v hmotnej núdzi nám nevyšla. Tiež nebola dcéra po skončení štúdia zamestnaná.

    Koľko má Vaša dcérka rokov? Moja dcéra už má 25 rokov a tiež býva s dieťaťom u nás. Na odbore sociálnych vecí a rodiny jej povedali, že má nárok na dávky v hmotnej núdzi a že jej ich budú vyplácať.

    nena0207 je offline (nepripojený) nena0207

    nena0207
    zdenka131 Pozri príspevok
    Ahoj Pokiaľ ide o štátne sociálne dávky, za predpokladu, že Tvoj príjem spolu so spoločne posudzovanými osobami nedosiahne životné minimum, môžeš si na príslušnom Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny uplatniť nárok na dávku v hmotnej núdzi.
    A kto sa posudzuje? V dome byvam ja s dcerkou, matka na materskej s 3 ročnou dcerou, otec zamestnaný, matkin brat, ktorý dostáva životné minimum, môj brat, ktorý chodí na strednú školu. Posudzujem sa ja s dcerou ako samostatná bytová jednotka?

    Dávky pre nezamestnané matky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.