Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Ďakujem.
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

bea Pozri príspevok
Ak dodávate len služby do členských štátov EU podávate štvrťročne súhrnný výkaz. Ale môžete mesačne, ak by ste chceli :-) Sledovať treba len dodanie tovaru.
takze suhrnny vykaz pri sluzbach staci podavat iba stvrtrocne? nemusim sledovat vysku dodanych sluzieb, teda 100 000 EUR? chapem to spravne?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Polly404 Pozri príspevok
Keď účtujem viacerým firmám, ktoré budú musieť podávať elektronicky SV, stačí ak si ja kúpim ZEP a môžem s ním podávať SV za viaceré firmy alebo si musí ZEP kúpiť každá firma zvlášť? Na DÚ som sa dozvedela, že každá firma zvlášť.
ZEP pre človeka, ktorý bude súhrnné výkazy alebo iné DP podávať. Každá firma tejto osobe dá špeciálne splnomocnenie. Jedna osoba, môže podávať za x firiem... v rámci jedného ZEP-u
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

aliiica Pozri príspevok
takze suhrnny vykaz pri sluzbach staci podavat iba stvrtrocne? nemusim sledovat vysku dodanych sluzieb, teda 100 000 EUR? chapem to spravne?
Keď dodávate len služby, bez ohľadu na výšku sumy, SV sa môže podávať štvrťročne (pretože tovar je vlastne 0 a mesačný SV sa podáva len, ak je tovar nad 100 000 EUR).
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Blankake Pozri príspevok
Keď dodávate len služby, bez ohľadu na výšku sumy, SV sa môže podávať štvrťročne (pretože tovar je vlastne 0 a mesačný SV sa podáva len, ak je tovar nad 100 000 EUR).

1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom

d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.


A čo toto ?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Blankake Pozri príspevok
Keď dodávate len služby, bez ohľadu na výšku sumy, SV sa môže podávať štvrťročne (pretože tovar je vlastne 0 a mesačný SV sa podáva len, ak je tovar nad 100 000 EUR).
Economic Pozri príspevok
1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom

d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.


A čo toto ?
aj mňa by to zaujímalo, pretože mám klienta, ktorý dodáva iba služby do ČŠ. V metodickom pokyne v príklade 1. na str. 2 je uvedené:

Do tejto hodnoty sa nezahŕňa hodnota dodaných služieb. Ak platiteľ dane dodáva len službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň, môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, pretože hodnota tovarov je v danom prípade nula.

A tu je celý metodický pokyn, takže mne vychádza, že štvrťročne.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Blankake Pozri príspevok
Keď dodávate len služby, bez ohľadu na výšku sumy, SV sa môže podávať štvrťročne (pretože tovar je vlastne 0 a mesačný SV sa podáva len, ak je tovar nad 100 000 EUR).
Áno, táto odpoved v príspevku č. 205 je správna. (a je aj zdôvodnená).

SV sa môže v tomto prípade podavať štvrťročne.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Economic Pozri príspevok
1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom

d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.


A čo toto ?
Takmer prva veta k SV na prezentacii na DU bolo: ak niekto dodava iba sluzby moze sa rozhodnut podavat SV stvrtrocne. Ono ten § pokracuje odst.2: Platitel moze podat SV za kalendárny stvrtrok, ak hodnota tovaro podla ods.1 pism. a) az c) nepresiahne v prislusnom kalendarnom stvrtroku a sucasne v predchadzajucich 4 kal.stvrtrokoch hodnotu 100.000,- EUR....
Ked niekto dodava iba sluzby tak tuto podmienku predsa splna, lebo aj ked doda sluzby za 200.000,- (limit pre sluzby nie je) tak hodnota tovaru je 0 a tym je splnena podmienka §80 odst.2...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Economic Pozri príspevok
1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom

d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.


A čo toto ?
Bolo to na školení a je to uvedené aj v metodickom pokyne - keď dodáva len službu, SV podáva štvrťročne (pretože tovar je nulový).
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Blankake Pozri príspevok
Bolo to na školení a je to uvedené aj v metodickom pokyne - keď dodáva len službu, SV podáva štvrťročne (pretože tovar je nulový).
Ďakujem.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Chcem si preveriť jednu vec ak môžem
Tento rok sa menil zákon o DPH, tak sme sa utekali zaregistrovať ako platcovia DPH podľa par. 7a - nakoľko kupujeme službu z Írska. Sme neplatcovia DPH, takže nemám veľmi skúsenosti s daň.priznaním či výkazmi.
Ale čo sa týka súhrnného výkazu - chápem to tak, že podávať ho nemáme, keďže službu sme kúpili z Írska, nie dodali do Irska. V poučení sa ani možnosť prijatá služba z krajín EU nespomína, ale pri registrácii podľa 7a ano.
V poučení k výkazu je uvedené napr:
Ak zdaniteľná osoba registrovaná predaň podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH nedodala
v príslušnom kalendárnom štvrťroku službu s miestom dodania vino m členskom štáte osobe , ktorá
je povinná platiť daň , súhrnný výkaz n e p o d á v a
.

Rozumiem tomu dobre? Poradte mi prosím, nemám s tým skúsenosti.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Rozumieš správne, ak vy len nakupujete zo zahraničia, súhrnný výkaz sa vás netýka.
To potom, keď začnete "cezhranične" fakturovať.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Rozalka Pozri príspevok
Rozumieš správne, ak vy len nakupujete zo zahraničia, súhrnný výkaz sa vás netýka.
To potom, keď začnete "cezhranične" fakturovať.
Ďakujem krásne, ale zaregistrovať sa bola naša povinnosť dúfam ....a iné povinnosti už tým pádom pri kúpe služby nemáme?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pri tej kúpe služby vypočítaš daň, uvedieš do priznania a uhradíš. Daň potom pripočítaš k službe, ktorú ste kúpili.
(to je za goooooooooogle?)
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Blankake Pozri príspevok
Bolo to na školení a je to uvedené aj v metodickom pokyne - keď dodáva len službu, SV podáva štvrťročne (pretože tovar je nulový).
troska mimo, ale nie zas uplne
mna toto cele domotalo, ked som bola na skoleni 08.12.2009, v zositku mam uvedeny priklad a vela vykricnikov, ze ak sa dodavaju sluzby do CS tak sa SV musi dat mesacne a odrazu vyjde metodicky pokyn z tych istych radov, z ktorych bola skolitelka a vraj ze nie, sluzby do toho nespadaju a staci kvartalne
takze som teda opustila vykricniky a teda respektujem usmernenie DU,ktore skolitelku vyskolilo, ale je to vlastne inak
len by bolo super, keby to bolo jednoznacnejsie napisane, aby clovek nemusel absolvovat 4 skolenia, kym pochopi co tym autor vlastne myslel
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Máš 100% pravdu, často nevie ľavá ruka, čo robí pravá.
PS:
nabudúce výkričníky píš ceruzkou.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Rozalka Pozri príspevok
Máš 100% pravdu, často nevie ľavá ruka, čo robí pravá.
PS:
nabudúce výkričníky píš ceruzkou.
ano ta ceruzka bude lepsia, len aby sa mi nakoniec nestalo, ze zgumujem cely zosit
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Rozalka Pozri príspevok
Pri tej kúpe služby vypočítaš daň, uvedieš do priznania a uhradíš. Daň potom pripočítaš k službe, ktorú ste kúpili.
(to je za goooooooooogle?)
ups! To som si neuvedomila že mám podávať daňové za DPH....vraveli že sme stále v podstate neplatcovia DPH, len vo vzťahu s EU sme platcovia a ja som z toho riadne domotaná)
ano je to za google služby....a dúfam, že som nič nezmeškala, že to daňové do 20.4 stíham za prvý kvartál, či mesačne??
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Akurát som sa vrátila zo školenia v Žiline, aj tam sa hovorilo, kto dodáva len služby SV može podať štvrťročne. Ja som bola do včera presvedčená, že mesačne.
Mohli by to niak na drsr " ošetriť", niake male usmernenie. Na školeni sa hovorilo aj o pokute 331,93 €, ak sa SV podá oneskorene. myslím, že je to dosť dôležitá informácia pre všetkých, čo dodávajú služby. Môžu v takomto prípade odložiť vybavovačky okolo elektronického podpisu aj o 2 mesiace.
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

Tita Pozri príspevok
Ďakujem krásne, ale zaregistrovať sa bola naša povinnosť dúfam ....a iné povinnosti už tým pádom pri kúpe služby nemáme?
Opravte ma ak sa mýlim. Ale môj názor je, že ste sa registrovať nemuseli

Ja som si myslel, že je reč o registrácií na podávanie súhrnných výkazov ako je nadpis tejto témy
Naposledy upravil P07 : 12.02.10 at 14:14
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať