Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nika.sum Pozri príspevok
A chcem sa spytat, ja som pochopila, ze kryci list musi podpisat konatel, je to tak alebo sa mylim?

Zdá sa že áno, neviem ako má klient postavenú plnú moc pri takomto podávaní. Ja využívam ZEP.
1 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Economic Pozri príspevok
Kto podáva papiere bez ZEP spisuje Dohodu o elektronickej komunikácii.... a následne doručuje v papieri na DÚ. Kto má ZEP spisuje niekde zápisnicu a na niektorých ako na našom DÚ vôbec nič a spustia to aj bez podpisovania.
Samej mi je čudné, že 2 DÚ spadajúce pod jednou ÚDR majú úplne rôzne postupy. Malo b y to ladiť v rámci SK, no toho sa asi tu nikdy nedožijeme. Úradníčky niektorých úradov sú až príliš premúdrelé... keď to slušne napíšem. A stretávam sa aj s absolútnou ignoranciou a buzeráciou, ak to nenazvem priamo šikanovaním subjektov.
Tiež to beriem ako šikanu. Je to môj v poradí 11 klient, ale také niečo som ozaj nezažila. Tá zápisnica vlastne nepojednáva dokonci nič,na konci je uvedené, že mi dovoľujú registrovať sa, i keď veľmi tomu nerozumiem, čo dovoliť, SV zasielam viac než rok.

Ďakujem pekne za vaše vyjdrenia.
0 0
ckv ckv

ckv je offline (nepripojený) ckv

Prepacte,
nestihla som vsetko precitat, mozno sa to uz riesilo, ale mam z toho chaos.
Nejako vsetci uvadzaju, ze suhrnny vykaz sa podava, ak sa sluba ci tovar dodaju. Nie je to aj pri prijati sluzby napr. z CR? Podavaju ho aj platitelia DPH aj registrovany podla par. 7, ak sluzby z CR prijmu?
Lebo v suhrnnom vykaze sa mi zda, ze sa uvadza IC DPH pridelene v inom state pre prijemcu sluzby (vysvetlujem si to ako prijemcu mojej sluzby mimo SR), kde sa uvadza IC DPH dodavatela sluzby z CR s miestom dodania v SR - je to to iste?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

súhrnný výkaz je platiteľ dane povinný podať
v zmysle novely zákona o DPH za každý kalendárny mesiac, v ktorom :
- dodal tovar s oslobodením podľa § 43 ods.1 z tuzemska do iného členského
štátu osobe identifikovanej pre daň v inom členskom štáte,
- premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods.4 zákona o DPH,
- sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
- dodal službu s miestom dodania v inom členskom podľa § 15 ods.1 zákona
o DPH osobe identifikovanej pre daň, ktorá je povinná túto daň platiť.
Základným obdobím na podanie súhrnného výkazu je pre platiteľa dane


Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre
daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu
s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods.1 zákona o DPH
zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je
identifikovaná pre daň a táto osoba je povinná platiť daň .
Podobne, ak zdaniteľná osoba v príslušnom kalendárnom štvrťroku nedodá
službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods.1 zákona o DPH,súhrnný výkaz nepodáva.


čiže súhrnný výkaz podávaš len vtedy ak dodávaš tovar-službu do EU !!!
2 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ak si registrovaná podľa § 7a - keď tebe dodajú služby, súhrnný výkaz nepodávaš (to oni)!!!
Podávaš priznanie DPH, kde v r. 10 resp. 12 uvedieš sumu dane, v r. 9 resp. 11 základ dane. Pretože nemáš nárok na odpočet, túto daň zaplatíš- nakolko si len osoba, ktorá sa zaregistruje podľa § 7a - nebudeš mať nárok na odpočet z prijatých služieb, ktoré budeš na Slovensku zdaňovať. Podľa § 49 ods. 2 písm. c) zákona o DPH si odpočet môže uplatniť iba platiteľ DPH.
1 0
ckv ckv

ckv je offline (nepripojený) ckv

Tak toto uz neplati?
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...epl_122009.pdf

Lebo tam je pisane, ze registrovat sa treba aj pred prijatim sluzby z ineho statu.
0 0
ckv ckv

ckv je offline (nepripojený) ckv

jeso Pozri príspevok
ak si registrovaná podľa § 7a - keď tebe dodajú služby, súhrnný výkaz nepodávaš (to oni)!!!
Podávaš priznanie DPH, kde v r. 10 resp. 12 uvedieš sumu dane, v r. 9 resp. 11 základ dane. Pretože nemáš nárok na odpočet, túto daň zaplatíš- nakolko si len osoba, ktorá sa zaregistruje podľa § 7a - nebudeš mať nárok na odpočet z prijatých služieb, ktoré budeš na Slovensku zdaňovať. Podľa § 49 ods. 2 písm. c) zákona o DPH si odpočet môže uplatniť iba platiteľ DPH.

Este, prism, co znamena, ze nemam narok na odpocet zo sluzby, ktoru na Slovensku zdanim?
Znamena to, ze ak dostanem napr. fa z CR od neplatcu, ja ju musim sko registrovana podla 7a zdanit 20% ako samozdanenie a podavam sice vykaz DPH ale nie suhrnny vykaz? Na vykaze DPH samozrejme len povinnost. ??
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ckv Pozri príspevok
Este, prism, co znamena, ze nemam narok na odpocet zo sluzby, ktoru na Slovensku zdanim?
Znamena to, ze ak dostanem napr. fa z CR od neplatcu, ja ju musim sko registrovana podla 7a zdanit 20% ako samozdanenie a podavam sice vykaz DPH ale nie suhrnny vykaz? Na vykaze DPH samozrejme len povinnost. ??

ak dostaneš fa z EU a si registrovaný podla §7a - neurobíš samozdanenie, nakolko samozdanenie môže urobiť klasický platiteľ DPH , ktorý má nárok na odpočet - DPH je na vstupe aj na výstupe = 0
ty podáš DP DPH a uvedieš základ + sumu DPH-ktorú odvedieš do štátneho rozpočtu

a súhrnný výkaz podávaš len ak dodávaš tovar -službu do EU !!! to som už písala
0 0
ckv ckv

ckv je offline (nepripojený) ckv

Velmi pekne dakujem,
trochu sa mi vyjasnuje.Asi si mylim pojem samozdanenie a danova
povinnost pri neplatcovi DPH, nejako mi neslo do hlavy, ked som neplatca, preco platim DPH (to je nejaky ten prenos danovej povinnosti, ak rozumiem?).

Ale skusim este z inej strany:
mame i firmu ako kvartalneho platcu, nasi dodavatelia z Ciech
su vzdy neplatcovia. Tam ked dostanem fakturu, samozdanim
(tu je to uz tento pojem?) a nasledne si mozem aj odpocitatM
Na suhrnny vykaz sa neregistrujem a uvediem to ako kvartalny platca do vykazu.
Len celkom neviem:
- kedy dat datum zdanenia a do akych riadkov DP
- kedy si odpocitat a do akych riadkov DP?

Srdecna vdaka
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Poprosím Vás o radu, môj nový klient - povinný zasielať súhrný výkaz - by mal na DÚ zaniesť nové splnomocnenie, kde by splnomocnil mňa, plus môj formulár s identifikáciu (nemôžem si spomenúť ako sa formulár presne volá) a zrušil by splnomocnenie bývalej pani účtovníčky?

Bol by to správny postup,alebo potrebuje k tomu niečo iné?
Veľmi pekne ďakujme za pomoc.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Janiela Pozri príspevok
Poprosím Vás o radu, môj nový klient - povinný zasielať súhrný výkaz - by mal na DÚ zaniesť nové splnomocnenie, kde by splnomocnil mňa, plus môj formulár s identifikáciu (nemôžem si spomenúť ako sa formulár presne volá) a zrušil by splnomocnenie bývalej pani účtovníčky?

Bol by to správny postup,alebo potrebuje k tomu niečo iné?
Veľmi pekne ďakujme za pomoc.
Tvoj registračný formulár, overenú PM a kópiu výpisu z OR alebo ŽL.
Zároveň odvolá PM pôvodnej účtovníčke a zruší jej prístup.
1 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ekonomic, ďakujem.ŽL by mi vôbec nenapadol.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

Dodatocny suhrnny vykaz:

citujem z poucenia na vyplnenie SV DPH:
"Ak osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, zistí, že údaje v podanom súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, po uplynutí lehoty na podanie súhrnného výkazu, podáva dodatočný súhrnný výkaz. V dodatočnom súhrnnom výkaze sa uvádzajú len tie údaje, ktoré sa opravujú alebo dopĺňajú."

1. Co ak som uviedla riadok navyse ako mal byt. Ako uvediem v dodatocnom ze tam ten riadok nemal byt, ked mam uvadzat len doplnene alebo opravovane riadky?

Takto?
Pr.:
AT11111111, suma 0 €


2. Co s celkovou sumou na prednej strane? opravuje sa? vyplna sa, alebo sa ponechava povodna suma, pripadne ostava toto policko prazdne?

Dakujem.

Su to len hypoteticke otazky, keby sa mi to v buducnosti stalo, chcem byt pripravena.

Kransy den.
Naposledy upravil zk24 : 01.06.11 at 12:37
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

Dodatocny suhrnny vykaz:

citujem z poucenia na vyplnenie SV DPH:
"Ak osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, zistí, že údaje v podanom súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, po uplynutí lehoty na podanie súhrnného výkazu, podáva dodatočný súhrnný výkaz. V dodatočnom súhrnnom výkaze sa uvádzajú len tie údaje, ktoré sa opravujú alebo dopĺňajú."

1. Co ak som uviedla riadok navyse ako mal byt. Ako uvediem v dodatocnom ze tam ten riadok nemal byt, ked mam uvadzat len doplnene alebo opravovane riadky?

Takto?
Pr.:
AT11111111, suma 0 €


2. Co s celkovou sumou na prednej strane? opravuje sa? vyplna sa, alebo sa ponechava povodna suma, pripadne ostava toto policko prazdne?

Dakujem.

Su to len hypoteticke otazky, keby sa mi to v buducnosti stalo, chcem byt pripravena.

Kransy den.
hypotetická odpoveď: ak bolo vyplnených 11 riadkov a 10 je nesprávnych, ja by som v dodatočnom uviedol 10 správnych a k tomu príslušnú sumu na 1. strane.
a k príkladu: myslím, že je to dobre
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

srska Pozri príspevok
hypotetická odpoveď: ak bolo vyplnených 11 riadkov a 10 je nesprávnych, ja by som v dodatočnom uviedol 10 správnych a k tomu príslušnú sumu na 1. strane.
nasla som druhe poucenie, kde som teraz vycitala, ze ak menim:

1) hodnotu, tak uvediem v novom pod tym istym ic dph spravnu hodnotu
2) ic dph, tak uvediem v dodatocnom (oba sucasne aj a) aj b) )
a) nespravne ic dph a nulovu sumu
b) spravne ic dph a spravnu sumu

z coho by som asi skusala opravit suhrnny vykaz takto:

Povodny suhrnny vykaz:
DE000000, suma 1000 eur
AT000000, suma 2000 eur

Zistila som ze faktura pre rakusana tam byt nema, tak podam dodatocny a uvediem iba toto:
AT000000, suma 0 eur.

Ale to len tipujem. Uvazujem "nahlas"...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

A este mam jednu hypoteticku otazku:

Ked prekrocim hodnotu 100,000 eur za dodanie tovaru, tak musim podavat SV mesacne. Co ak moje hodnoty boli taketo:

DE55555: 20000,5
DE66666: 20000,5
AT77777: 20000,5
CZ00000: 20000,5
AT88888: 19997,0

co je realne dokopy 99,999 €
ale tym ze sa surhnny vykaz zaokruhluje, tak uvadzam taketo hodnoty:
DE55555: 20001
DE66666: 20001
AT77777: 20001
CZ00000: 20001
AT88888: 19997

co je dokpoy suma na prednej strane 100,001 €
Som teraz povinna podavat to mesacne alebo stale kvartalne?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
A este mam jednu hypoteticku otazku:

Ked prekrocim hodnotu 100,000 eur za dodanie tovaru, tak musim podavat SV mesacne. Co ak moje hodnoty boli taketo:

DE55555: 20000,5
DE66666: 20000,5
AT77777: 20000,5
CZ00000: 20000,5
AT88888: 19997,0

co je realne dokopy 99,999 €
ale tym ze sa surhnny vykaz zaokruhluje, tak uvadzam taketo hodnoty:
DE55555: 20001
DE66666: 20001
AT77777: 20001
CZ00000: 20001
AT88888: 19997

co je dokpoy suma na prednej strane 100,001 €
Som teraz povinna podavat to mesacne alebo stale kvartalne?
podľa § 80 sa berie hodnota tovarov = 100 000 = 1/4 ročne a ak hodnota tovarov bude 100 000,01 mesačne
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

srska Pozri príspevok
podľa § 80 sa berie hodnota tovarov = 100 000 = 1/4 ročne a ak hodnota tovarov bude 100 000,01 mesačne
jasne, ale ide o to zaokruhlovanie. ze v SV mam 20 riadkov a z toho ked 10 zaokruhlim nahor tak mozno prekrocim 100.000 o jedno euro na prednej strane v tom sumarnom riadku. Ale v podstate, keby to bolo na dve desatinne miesta, tak mi to moze vyjst 99.999.

To je to co myslim.

Na prednej strane mam 100.001 eur lebo som tri sumy musela zaokruhlit nahor, ako je uvedene ze sa ma v SV zaokruhlovat (kedze tam idu cele cisla). ale keby som tie sumy tovarov nezaokrulovala, tak neprekrocim sumu 100.000 eur.

to je moja otazka...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ideš podľa pravidiel yvkazovania a podľa toho vyplníš, nevyplníš tlačivo. Ak by si sa riadil obratom v účtovníctve - to je prvá informácia, a si pod 100000, podáš štvrťročne, nič sa podľa mňa nedeje.
Bude to anomália, ktorú zákon nerieši a keby naozaj nastala máš dôkaz o skutočnom obrate pod 100 000 a obhájiš si svoj postup.
2 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Dobry den, Prosim Vas potreboval by som udaje o mnozstve poskytnutych sluzbieb od 1.1.2010 v € medzi SK a CZ aj inymi krajinami EU. Nemate niekto link lebo to hladam na mfsr a drsr a neviem to nikde najst. Dakujem za skoru odpoved
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať