Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Volala som tam, vraj je to v poriadku, majú toho veľa, mám si pozrieť neskôr prehľad, malo by sa zmeniť "zaevidované" na "spracované"
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Potom si pozri Schránku správ, tam by si mala mať to potvrdenie.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nella_2 Pozri príspevok
Mala by si tam mať aj to potvrdenie.
Malo to byť O.K. len ozaj si skontroluj schránku správ, príde Ti aj akceptácia, aj keď možno trošku neskôr ako sme zvyknuté. A bude to ako má byť.
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ahoj...
Prosím Vás čo robím zle keď sa už 2 hod. snažím poslať SV a keď dám "Označiť pre odoslaním" stále mi tam vypisuje "Nastala chyba v komunikácii zo serverom,....." Všetko robím ako predtým a stále nič, normálne ma to už nebaví!
Naposledy upravil Zvalik : 19.07.11 at 14:44
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mne sa taketo stalo v aprili, volala som do Bystrice a pani mi povedala, ze maju nejaku chybu oni. Asi za hodinu mi volala spat, ze uz to opravili, ale musela som si podla jej navigacie nahrat este nejaky novy system. Mozno je to aj teraz tak, skus zavolat na DRSR.
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
...Ďakujem za radu Dáška, idem skúsiť...
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
...fajn, nestihla som ich, robia len do 16,00 hod
...takže zajtra
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
ahoj Mimi,
- nainštalovala si si certifikát?
- máš preinštalovaný podpisový komponent a novú podpisovú značku.

ja som toto som včera absolvovala prvý krát. a tiež som mala ten istý problém. už som bola zúfalá. všetko som spravila tak ako treba a furt mi to nešlo. a potom som si všimla tam takú malú poznámku, že treba ísť cez EXPLORER a ja furt cez mozillu som sa tam trepala.
2 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Zvalik Pozri príspevok
Ahoj...
Prosím Vás čo robím zle keď sa už 2 hod. snažím poslať SV a keď dám "Označiť pre odoslaním" stále mi tam vypisuje "Nastala chyba v komunikácii zo serverom,....." Všetko robím ako predtým a stále nič, normálne ma to už nebaví!
Mimi, robilo mi to to isté čo Tebe, skončilo mi to vždy pri kroku "Označiť pre odoslaním", následne vypísalo "Nastala chyba v komunikácii zo serverom,.....". Tak ako píše Dana1, aj ja som stále skúšala cez Mozillu, potom som to skúsila cez Internet explorer a podarilo sa, teda dúfam
1 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
ja už som dnes zaniesla aj krycie listy a aj v tej dolnej časti - odoslane dokumenty sa ten SV nachádza tak ja myslím , že je to dobre. ešte dobre, že som si to nenechala na poslednú cvíľu....
2 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ahoj baby2 a Danka...
Mám to všetko nainštalované robila som ho už v I.štvrťroku a tiež mi to tam takto blblo ale potom sa to spamatalo...
Ale teraz som zúfalá, aby som na to klikala dokolečka 3 hodiny - s prestávkami, aby sa to zotavilo - je fakt veľa a nič, zajtra skúsim hneď ako prídem do práce a až nepojde budem volať do call centra ako napísala Dáška, ešte dobre že som začala o deň skôr!
A ešte, pomáha mi to inštalovať všetko môj manžel, lebo ja neviem-neviem, či by som takéto čosi zvládla
Ďakujem za pomoc a rady... Mimi
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Ja som na tom tak isto - vcera som sa márne snažila odoslat SV a nie a nie - vypisuje mi "Registrácia používatela nie je platná"
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Majkas Pozri príspevok
Ja som na tom tak isto - vcera som sa márne snažila odoslat SV a nie a nie - vypisuje mi "Registrácia používatela nie je platná"
Ja som posielala včera aj SV aj DPH podpísané ZEP a všetko išlo bez problémov a mám aj Akceptáciu... Určite to spojazdnili. Obráť sa na svojho Inform. technika...

Toto je oznámené na drsr :

19.07.2011] - V nedeľu ráno (17.7.2011) prišlo k dlhšie trvajúcemu výpadku elektrickej energie, v dôsledku čoho došlo k vypnutiu niektorých servrov. Išlo predovšetkým o proxy server, ktorý zabezpečuje komunikáciu z vnútornej siete daňového riaditeľstva SR do vonkajšieho prostredia. Elektronická podateľňa tak stratila spojenie na externého poskytovateľa presného času – časových pečiatok. Prijímanie dokumentov na elektronickú podateľňu bolo naďalej zabezpečované, nefungovalo vydávanie potvrdení o prijatí elektronického dokumentu, ktoré je naviazané na časovú pečiatku. Tieto dokumenty boli zaevidované a v súčasnosti sú aj spracované t.j. je im pridelená časová pečiatka a je vytvorené potvrdenie o prijatí dokumentu a jeho akceptácii. Táto dodatočná potvrdenka sa subjektom už nezobrazuje v online režime, ale je dostupná pre subjekt na portáli daňovej správy. Nedeľný výpadok elektrickej energie tiež spôsobil výpadok databázových serverov aplikácie eDANE, v dôsledku čoho nebolo možné odoslať prostredníctvom tejto externej aplikácie žiadne podanie (aplikácia končila s chybou). Po opätovnom uvedení proxy servera do prevádzky 18.7. 2011 cca o 10,00 a uvedení databázových serverov pre aplikáciu eDANE do prevádzky 18.7.2011 približne o 12,00 sú služby elektronického podávania súhrnných výkazov plne funkčné.
2 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Prosím Vás, jestvuje tlačivo pre zrušenie registrácie? Daňovník dodáva služby už výlučne len na Slovensku (s partnerom v členskom štáte boli zrušené zmluvy). Na stránkách DÚ som nenašla nič, veľa som sa nedočítala ani v zákone. Ďakujem za radu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Janiela Pozri príspevok
Prosím Vás, jestvuje tlačivo pre zrušenie registrácie? Daňovník dodáva služby už výlučne len na Slovensku (s partnerom v členskom štáte boli zrušené zmluvy). Na stránkách DÚ som nenašla nič, veľa som sa nedočítala ani v zákone. Ďakujem za radu.
Podať žiadosť klasickú formou listu o zrušenie registrácie
1 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Dana1 Pozri príspevok
ahoj Mimi,
- nainštalovala si si certifikát?
- máš preinštalovaný podpisový komponent a novú podpisovú značku.

ja som toto som včera absolvovala prvý krát. a tiež som mala ten istý problém. už som bola zúfalá. všetko som spravila tak ako treba a furt mi to nešlo. a potom som si všimla tam takú malú poznámku, že treba ísť cez EXPLORER a ja furt cez mozillu som sa tam trepala.
Prvá chyba bola mozilla /ďakujem Danka1/ a tá druhá to som nezistila, lebo mi nič nevytlačilo, ale mám napísané že spracované /aj keď bez potvrdenia/, pôjdem zaniesť to čo mám a uvidíme. A podarilo sa mi to aj tak poslať nakoniec 2 krát to isté...
0 0
NESKÚSENÁ1 NESKÚSENÁ1

NESKÚSENÁ1 je offline (nepripojený) NESKÚSENÁ1

Ahojte keď mi z DRSR odpovedali takto na otazku ohľadom dodatočného SV tak ho mam tak robiť lebo veľa ľudí to robí že tam dáva len ten rozdiel (sumu zistenej chyby) ĎAKUJEM

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Postup pri vyplnení súhrnného výkazu upravuje Poučenie na vyplnenie súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty, ktorý bol zverejnený Oznámením MF SR č. MF/19967/2009-731. V prípade, ak sa opravuje hodnota dodaného tovaru do iného členského štátu alebo hodnota dodanej služby príjemcovi do iného členského štátu, potom sa uvedie v dodatočnom súhrnnom výkaze len celý údaj so správnou hodnotou, príp. "nulovou hodnotou".
To znamená, ak platiteľ dane opravuje len hodnotu dodaného tovaru do iného členského štátu alebo hodnotu dodanej služby s miestom dodania v inom členskom štáte, potom uvedie v dodatočnom súhrnnom výkaze len údaj so správnou hodnotou, ako aj zabudnutú hodnotou dodaného tovaru alebo služby, ktoré v riadnom súhrnnom výkaze neboli uvedené. Na prvej strane súhrnného výkazu sa uvedie opravená celková hodnota dodaných tovarov a služieb.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Janiela Pozri príspevok
Prosím Vás, jestvuje tlačivo pre zrušenie registrácie? Daňovník dodáva služby už výlučne len na Slovensku (s partnerom v členskom štáte boli zrušené zmluvy). Na stránkách DÚ som nenašla nič, veľa som sa nedočítala ani v zákone. Ďakujem za radu.
A je nutné rušiť registráciu? Veď čo ak sa mu o pár mesiacov naskytne nejaká príležitosť dodať službu do členského štátu...?
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

[QUOTE=Economic;1800011]Ja som posielala včera aj SV aj DPH podpísané ZEP a všetko išlo bez problémov a mám aj Akceptáciu... Určite to spojazdnili. Obráť sa na svojho Inform. technika...

hurááá, nakoniec sa to podarilo,
okrem "mozillového" problému som mala aj taký svojský - niekde asi na našom DU mi zrušili registráciu - veď mi vypisovalo, že nemám platnú registráciu,no ale pani Masárová z BB mi to pomohla nájst a vydiskutovala to na "mojom" DÚ, lebo oni mali "všetko v poriadku" - to bolo zbytočných nervov, uff
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
[QUOTE=Majkas;1800525]
Economic Pozri príspevok
Ja som posielala včera aj SV aj DPH podpísané ZEP a všetko išlo bez problémov a mám aj Akceptáciu... Určite to spojazdnili. Obráť sa na svojho Inform. technika...

hurááá, nakoniec sa to podarilo,
okrem "mozillového" problému som mala aj taký svojský - niekde asi na našom DU mi zrušili registráciu - veď mi vypisovalo, že nemám platnú registráciu,no ale pani Masárová z BB mi to pomohla nájst a vydiskutovala to na "mojom" DÚ, lebo oni mali "všetko v poriadku" - to bolo zbytočných nervov, uff
Teším sa spolu s Tebou !!! Úplne tie nervy chápem !
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať