Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Nella_2 Pozri príspevok
A je nutné rušiť registráciu? Veď čo ak sa mu o pár mesiacov naskytne nejaká príležitosť dodať službu do členského štátu...?
Aj nad tým som rozmýšľala, niektorým som dala nulový SV a niektorí výslovne žiadali ukončiť. Súhlasím s tým, že nikto nevie, čo bude v budúcnosti, je mi jasné, že znova by som s tým mala "behačky" len ja a pri mojej smole určite by to bolo vo ferbruári a marci, keď je najviac práce.
To bolo len tak mimo témy.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

môžem poslať na DÚ vytlačený krycí list z účt. programu a nie originál poslaný cez elektr. komunikáciu?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Janiela Pozri príspevok
Aj nad tým som rozmýšľala, niektorým som dala nulový SV a niektorí výslovne žiadali ukončiť. Súhlasím s tým, že nikto nevie, čo bude v budúcnosti, je mi jasné, že znova by som s tým mala "behačky" len ja a pri mojej smole určite by to bolo vo ferbruári a marci, keď je najviac práce.
To bolo len tak mimo témy.
Pokial viem nulovy SV sa nepodava. Alebo sa mylim, zeby nejaka novinka co mi unikla?

Ja som mala jedneho klienta, obchodovali s firmou mim EU, podla §16 to bolo minuly r. tak ze miesto dodania bolo mimo EU, tak vacsinou mali nadmerne odpocty. Este im aj hrozilo, ze im ten obchod padne, tak sa rozhodol aktivne ist zrusit platitelstvo DPH. Bola som zhrozena a hned par dni na to co mu to zrusili, utekal sa zaregistrovat podla § 7a. A este sa aj zmenil zakon a sluzby co poskytovali sa posudzuju podla §15 odst. 1, tak sa obavam aby v buducnosti nemusel platit. Ale komu neni rady, tomu neni pomoci.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Nie, nie je žiadna zmena. Súhrnný výkaz sa nulový nepodáva. Tiež by som osobne registráciu nerušila. Zbytočné starosti s opätovným vybavovaním, ak by sa náhodou vyskytla možnosť dodať službu, či tovar pre zahraničie.
2 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

kimart Pozri príspevok
môžem poslať na DÚ vytlačený krycí list z účt. programu a nie originál poslaný cez elektr. komunikáciu?
odpovie mi prosím niekdo?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

kimart Pozri príspevok
odpovie mi prosím niekdo?
Neskúšala som to, ale myslím si, že ak má formu, akú má mať, tak by nemal byť problém. Predpokladám, že sa Ti podarilo odoslať súhrnný výkaz bez vopred vytlačeného krycieho listu, však? Ja by som to ale v pohode vyriešila tak, že by som sa opäť prihlásila na drsr, vypísala prvú stranu výkazu a vytlačila krycí list priamo odtiaľ, ak by to teda z programu nemalo podobný formát ako zo stránky drsr.
A preto to robím vždy tak, že si to pre istotu ukladám rovno aj do xml súboru, aby som to v prípade potreby len načítala a nemusela čosi vypisovať znovu.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Od apríla som mala podávať mesačne SV. Neuvedomila som si však prekročenie limitu a opäť som za 2.Q.2011 podala štvrťročný SV. Vie mi niekto povedať aké sú za to sankcie?
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

krycí list som si vytlačila, len som zabudla napísať meno oprávnenej osoby, neviem či to môžem poslať len tak, že ho tam perom dopíšem, alebo ho vytlačím z programu. Je to veľká chyba? Treba preto opravovať výkaz na drsr.?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

alušik Pozri príspevok
Neskúšala som to, ale myslím si, že ak má formu, akú má mať, tak by nemal byť problém. Predpokladám, že sa Ti podarilo odoslať súhrnný výkaz bez vopred vytlačeného krycieho listu, však? Ja by som to ale v pohode vyriešila tak, že by som sa opäť prihlásila na drsr, vypísala prvú stranu výkazu a vytlačila krycí list priamo odtiaľ, ak by to teda z programu nemalo podobný formát ako zo stránky drsr.
A preto to robím vždy tak, že si to pre istotu ukladám rovno aj do xml súboru, aby som to v prípade potreby len načítala a nemusela čosi vypisovať znovu.
ja mam problem poslat kryci list mailom klientovi, otvori sa mu len prazdny dokument, bez udajov. Uz som to tu raz riesila, ale nemala som to cas vtedy skusat a priznam sa som z PC magor.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

cathyc Pozri príspevok
Od apríla som mala podávať mesačne SV. Neuvedomila som si však prekročenie limitu a opäť som za 2.Q.2011 podala štvrťročný SV. Vie mi niekto povedať aké sú za to sankcie?
no ked to budu brat ako nepodanie za kazdy mesiac zvlast tak dost vysoke...Viem ze za nepodanie je cca 330 EUR. A dodavali ste tovar? lebo pri sluzbach nie je limit.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

kimart Pozri príspevok
môžem poslať na DÚ vytlačený krycí list z účt. programu a nie originál poslaný cez elektr. komunikáciu?
Krycí list sa dá vytlačiť aj neskôr. Prihlás sa na drsr a potom: - výber subjektov, podanie dokumentov, hľadaj a ukáže sa ti všetko čo si podávala. Klikni na ikonku pri SV a keď sa rozbalí uvidíš dva riadky- SV a správa o akceptácii. Klikni na ikonku, ukáže sa ti tvoj SV a necháš si vytlačiť krycí list. No, dúfam, že som napísla všetky kroky. Ak som niečo preskočila tak sa v tom trochu povŕtaj a určite to nájdeš.
3 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Kazu Pozri príspevok
Krycí list sa dá vytlačiť aj neskôr. Prihlás sa na drsr a potom: - výber subjektov, podanie dokumentov, hľadaj a ukáže sa ti všetko čo si podávala. Klikni na ikonku pri SV a keď sa rozbalí uvidíš dva riadky- SV a správa o akceptácii. Klikni na ikonku, ukáže sa ti tvoj SV a necháš si vytlačiť krycí list. No, dúfam, že som napísla všetky kroky. Ak som niečo preskočila tak sa v tom trochu povŕtaj a určite to nájdeš.
Super rada. Ďakujem. Doteraz som o tejto možnosti nevedela.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

nika.sum Pozri príspevok
ja mam problem poslat kryci list mailom klientovi, otvori sa mu len prazdny dokument, bez udajov. Uz som to tu raz riesila, ale nemala som to cas vtedy skusat a priznam sa som z PC magor.
A ako to robíš? Ja som teraz skúšala poslať SV mailom a prešlo to v poriadku. Dala som tlač krycích listov a nestlačila som tlač ale nechala uložiť na plochu. Potom som to poslala ako prílohu.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Kazu Pozri príspevok
A ako to robíš? Ja som teraz skúšala poslať SV mailom a prešlo to v poriadku. Dala som tlač krycích listov a nestlačila som tlač ale nechala uložiť na plochu. Potom som to poslala ako prílohu.
ja som to dala ulozit do suboru a potom poslala ako prilohu. Vzdy im to prislo prazdne. Musim vyskusat podla teba, musim si toto poznacit a skusit hned ako bude cas. Dakujem velmo pekne
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

nika.sum Pozri príspevok
no ked to budu brat ako nepodanie za kazdy mesiac zvlast tak dost vysoke...Viem ze za nepodanie je cca 330 EUR. A dodavali ste tovar? lebo pri sluzbach nie je limit.
Bol to tovar. Takže som si zarobila...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Kazu Pozri príspevok
A ako to robíš? Ja som teraz skúšala poslať SV mailom a prešlo to v poriadku. Dala som tlač krycích listov a nestlačila som tlač ale nechala uložiť na plochu. Potom som to poslala ako prílohu.
No ja neviem, ci som taka blba, ale nic mi nejde ulozit. spravila som ako si pisala. Prejde to ale ked si to v maily otvorim mam tam nevyplneny formular - prednu stranu SV a vyhlasenie bez udajov
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

nika.sum Pozri príspevok
No ja neviem, ci som taka blba, ale nic mi nejde ulozit. spravila som ako si pisala. Prejde to ale ked si to v maily otvorim mam tam nevyplneny formular - prednu stranu SV a vyhlasenie bez udajov
Tak potom skús: stlač tlačiť a keď sa ukáže tabuľka na tlač vyber na samom vrchu tlačiareň :pdFactory daj OK a ukáže sa stránka. Tam si potom vyber uložiť na plochu. Takto urob jednu aj druhú stranu. Nie som tiež žiaden počítačový virtuóz a neviem či je to takto v každom počítači, ale u mňa to takto funguje.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Kazu Pozri príspevok
Tak potom skús: stlač tlačiť a keď sa ukáže tabuľka na tlač vyber na samom vrchu tlačiareň :pdFactory daj OK a ukáže sa stránka. Tam si potom vyber uložiť na plochu. Takto urob jednu aj druhú stranu. Nie som tiež žiaden počítačový virtuóz a neviem či je to takto v každom počítači, ale u mňa to takto funguje.
to som tam nemala, ale nieco som stlacila a uz sa mi vobec nezobrazili krycie listy. Dufam, ze to bude ok, ked to restartujem. Ale dakujem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
nika.sum Pozri príspevok
No ja neviem, ci som taka blba, ale nic mi nejde ulozit. spravila som ako si pisala. Prejde to ale ked si to v maily otvorim mam tam nevyplneny formular - prednu stranu SV a vyhlasenie bez udajov
Podanie dokumentov - podaný SV v pravo klikneš na detial - v pravo stlačíš zobrazenie dokumentu, objaví sa SV - stlačíš tlač krycích listov - objaví sa ti prázdny formulár a v pravo v žltom ráme klikneš na OPTIONS a klikneš na prvý riadok, objaví sa ti vypísaný krycí list SV - klikneš tlačiť!
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

m.hladka Pozri príspevok
Podanie dokumentov - podaný SV v pravo klikneš na detial - v pravo stlačíš zobrazenie dokumentu, objaví sa SV - stlačíš tlač krycích listov - objaví sa ti prázdny formulár a v pravo v žltom ráme klikneš na OPTIONS a klikneš na prvý riadok, objaví sa ti vypísaný krycí list SV - klikneš tlačiť!
Ale ja ho tlacit viem, ale potrebujem ho poslat klientovi a ked si ho ulozim, tak po otvoreni ulozeneho suboru je tam prazdny nevypisany formular.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať