Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to economic: správne rozhodnutie.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

no dobre. za pokus to stalo
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 80 zákona 222/2004
(9) Osoby podľa odsekov 1 až 3 sú povinné podať súhrnný výkaz elektronickými prostriedkami najneskôr do 20 dní po skončení obdobia, za ktoré sú povinné podať súhrnný výkaz. .......
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ano. Ja chapem ako to mysleli, ale ked nad tym uvazujem tak je to skor pre ucitelov slovenciny. Proste do 20 dni po skonceni obdobia. Proste do 20.10. Znie mi to inak ako keby bolo napisane ze: SV sa podava po skonceni obdobia, vzdy najneskor do 20....

Je to urcite hlupost, len som skusala ci nema niekto skusenost, co by DU robil, ci by mi to vratil.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Ano. Ja chapem ako to mysleli, ale ked nad tym uvazujem tak je to skor pre ucitelov slovenciny. Proste do 20 dni po skonceni obdobia. Proste do 20.10. Znie mi to inak ako keby bolo napisane ze: SV sa podava po skonceni obdobia, vzdy najneskor do 20....
súhlasím ale je to skutočne tak, že ani sv ani dp dph pred skonnčením obdobia alebo zdaňovacieho obdobia neakceptujú.
slovenčina - včera som "maturoval" nad návrhom novely § 77 222/2004
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

taka mozno trosku blba otazka. Viem ze lehota na podanie SV za 3Q je 20.10.2011, ale skor ako 1.10.2011 ho podat asi nemozem, ze?
Ja som raz doniesla na DÚ priznanie k DPH posledný deň v kvartáli. Pani na DÚ bola ochotná a hodila mi tam pečiatku 1. nasledujúceho mesiaca a položila to bokom, že to príjme až nasledujúci deň. Ale v prípade podania elektronicky to asi nepôjde....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Takze tu je odpoved z DU, ale velmi neporadili, co spravi neplatitel registr.§7a v 1.bode, pretoze on nemoze vystavit fa z DPH
message.html
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

nika.sum Pozri príspevok
Takze tu je odpoved z DU, ale velmi neporadili, co spravi neplatitel registr.§7a v 1.bode, pretoze on nemoze vystavit fa z DPH
message.html
Podľa mojho nazoru, kedze odberatel je nezdanitelna osoba (neposkytla IC DPH), je miesto dodania sluzby miesto kde ma dodavatel sidlo. A teda SR. Takze vystavujes FA tak ako by si ju vystavovala pre slovenskeho odberatela. Kedze si neplatca DPH, tak FA bez DPH.

Moj nazor.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

nika.sum Pozri príspevok
Takze tu je odpoved z DU, ale velmi neporadili, co spravi neplatitel registr.§7a v 1.bode, pretoze on nemoze vystavit fa z DPH
message.html

Monika, skús si pozrieť ...
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

zk24 Pozri príspevok
Podľa mojho nazoru, kedze odberatel je nezdanitelna osoba (neposkytla IC DPH), je miesto dodania sluzby miesto kde ma dodavatel sidlo. A teda SR. Takze vystavujes FA tak ako by si ju vystavovala pre slovenskeho odberatela. Kedze si neplatca DPH, tak FA bez DPH.

Moj nazor.
Taky bol moj nazor tiez a potvrdzuju to aj odpovede od DU kt. boli pripojene od Jeso. Odporucam pripojit k takejto fakture aj celu komunikaciu s odberatelom, aby bolo dokazatelne, ze dodavatel urobil vsetko co mohol aby IC DPH ziskal a chyba je na strane odberatela.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

prebrala som uctovnictvo jednej spolocnosti (zahranicny konatel). Blizi sa 20.10.2011 a musime podat suhrnny vykaz. Za klienta podavala suhrnny vykaz predchadzajuca uctovnicka firma ( s ktorou sa mi neda spojit ) na zaklade splnomocnenia.

Ja by som potrebovala co najrychlejsim sposobom prehodit noveho klienta na danovom urade spod byvalej uct.firmy podo mna. Mate prosim skusenosti ako dlho to trva a co vsetko k tomu treba?

Ide o DU BA I., a ja na tomto urade mam splnomocnenie za jedneho klienta na generalne zastupovanie.
Mam sancu to nejako vybavit, alebo musim najprv rychlo zrusit generalne splnomocnenie prveho klienta?
V podstate klienta nemusim dostat pod svoje konto na DU, staci ked klient bude mat vlastne konto a ja budem mat jeho prihlasovacie udaje...

Klient bude na slovensku do 20.10.2011 iba jeden krat a preto by som potrebovala co vsetko budem potrebovat, aby som to stihla vybavit...

Dakujem za vsetky rady
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

posúvam...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

prebrala som uctovnictvo jednej spolocnosti (zahranicny konatel). Blizi sa 20.10.2011 a musime podat suhrnny vykaz. Za klienta podavala suhrnny vykaz predchadzajuca uctovnicka firma ( s ktorou sa mi neda spojit ) na zaklade splnomocnenia.

Ja by som potrebovala co najrychlejsim sposobom prehodit noveho klienta na danovom urade spod byvalej uct.firmy podo mna. Mate prosim skusenosti ako dlho to trva a co vsetko k tomu treba?

Ide o DU BA I., a ja na tomto urade mam splnomocnenie za jedneho klienta na generalne zastupovanie.
Mam sancu to nejako vybavit, alebo musim najprv rychlo zrusit generalne splnomocnenie prveho klienta?
V podstate klienta nemusim dostat pod svoje konto na DU, staci ked klient bude mat vlastne konto a ja budem mat jeho prihlasovacie udaje...

Klient bude na slovensku do 20.10.2011 iba jeden krat a preto by som potrebovala co vsetko budem potrebovat, aby som to stihla vybavit...

Dakujem za vsetky rady

Ja som rusila cez leto splnomocnenie na podavanie elektronickou postou. Podala som len formou listu, ze sa vzdavam plnej moci. Netrvalo dlho (neviem sice aky cas to bolo (ale podavala som to pred 10. v mesiaci a ked som posielala SV tak som mala firmu vymazanu). Myslim, ze by stacilo keby firma poda zrusenie plnej moci uctovnicku firmu a priniest splnomocnenie pre Vas a vy spisete dohodu, alebo si ju spise klient na svoje meno a vam odovzda prihlasovacie udaje. Moja skusenost.
Ale niekde som tu citala ze uz mate ZEP, tak asi aj pre klienta by to bolo vhodne riesit so ZEP
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dufam ze to vsetko postiham. Pojdem zajtra na danovy urad popytat sa ako vlastne sa podavali suhrnne vykazy za mojho klienta. On samozrejme nic netusi. Vravi ze nejake spolnomocnenia podpisoval, ale nevie ze ake.... a povodna uctovnicka firma mlci, asi maju dovolenku.

Neviem ci sa budu ale na danovom urade so mnou bavit ked ja zatial nemam ziadne splnomocnenie... dufam to vsetko do 20.10.stihnem.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobrý deň,potrebujem poslať dodatočný súhrnný výkaz, vôbec ma to nechce pustiť, stále mi vypisuje, že sa nenašiel daňový subjekt a pritom súhrnný výkaz posielame každý štvrťrok. Rozmýšľam či to nie je tým, že sa firma presídlila a tým pádom sa aj zmenil daňový úrad od 1.8.2011, múže to tak byť ? Konateľ musí urobiť dohodu s novým DU, alebo robím čosi ja zle. Predtým mi to fungovalo.Pomôžete niekto?Ďakujem
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
helas Pozri príspevok
Dobrý deň,potrebujem poslať dodatočný súhrnný výkaz, vôbec ma to nechce pustiť, stále mi vypisuje, že sa nenašiel daňový subjekt a pritom súhrnný výkaz posielame každý štvrťrok. Rozmýšľam či to nie je tým, že sa firma presídlila a tým pádom sa aj zmenil daňový úrad od 1.8.2011, múže to tak byť ? Konateľ musí urobiť dohodu s novým DU, alebo robím čosi ja zle. Predtým mi to fungovalo.Pomôžete niekto?Ďakujem
Myslím si, túto otázku treba položiť priamo na Hotline DRSR, Môže to byť, ale nemusí presídlením spoločnosti. Kde vypisuje tú hlášku?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

helas Pozri príspevok
Dobrý deň,potrebujem poslať dodatočný súhrnný výkaz, vôbec ma to nechce pustiť, stále mi vypisuje, že sa nenašiel daňový subjekt a pritom súhrnný výkaz posielame každý štvrťrok. Rozmýšľam či to nie je tým, že sa firma presídlila a tým pádom sa aj zmenil daňový úrad od 1.8.2011, múže to tak byť ? Konateľ musí urobiť dohodu s novým DU, alebo robím čosi ja zle. Predtým mi to fungovalo.Pomôžete niekto?Ďakujem
Tiez sme menili teraz sidlo a bezproblemov nam suhrnne vykazy idu. Robila som iba riadny. Dodatocny som neskusala.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Pošli mail na hotline drsr. Mám dobré skúsenosti , keď mi niečo nešlo v súvislosti so zaručeným el. podpisom.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ahojte,
s.r.o. doteraz podávala SV ( platiteľ podľa § 7a ). Minulý týždeň zrušila registráciu pľatiteľa DPH a následne bude s.r.o. kompletne odpredaná do iného okresného mesta. Na začiatku mesiaca bola vystavená 1 Fa do zahraničia a ja mám dilemu, či mám podať SV teraz hneď ( elektronicky a následne fyzicky ), alebo normálne do 20.01.2012. Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
otázka Pozri príspevok
Ahojte,
s.r.o. doteraz podávala SV ( platiteľ podľa § 7a ). Minulý týždeň zrušila registráciu pľatiteľa DPH a následne bude s.r.o. kompletne odpredaná do iného okresného mesta. Na začiatku mesiaca bola vystavená 1 Fa do zahraničia a ja mám dilemu, či mám podať SV teraz hneď ( elektronicky a následne fyzicky ), alebo normálne do 20.01.2012. Ďakujem.
Až po skončení 4. Q. pošlite SV, nie teraz. Budete ho podávať elektronicky, ale to viete.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať