Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Economic Pozri príspevok
Všetkým poraďákom, ktorí potrebujete podávať SV alebo DPH zo svojej praxe radím : využívajte na podávanie aplikáciu e-Dane. Táto aplikácia ide bezproblémovo aj keď samotný portál finančnej správy má problémy. Vyhnete sa zbytočným stresom a nervákom !
Ako sa podáva súhrnný výkaz cez e-dane? Vyplním ho tam a odošlem ho ako?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Llívia Pozri príspevok
Ako sa podáva súhrnný výkaz cez e-dane? Vyplním ho tam a odošlem ho ako?
...máš ZEP alebo dohodu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Llívia Pozri príspevok
Ako sa podáva súhrnný výkaz cez e-dane? Vyplním ho tam a odošlem ho ako?
Buď ho vyplníš ručne alebo máš možnosť načítať údaje z XML súboru.
Vyplníš, dáš kontrolu, podpíšeš a odošleš. Pred tým môžeš aj vytlačiť.
Ak nemáš ZEP, musíš do 5 dní doložiť krycí list v papierovej forme podľa starej dohody. Ak máš ZEP, vytlač si potvrdenku.

Samozrejme si treba v schránke správ odsledovať : Akceptáciu podania. Pri ZEP - e každý musí obdržať do schránky 2 správy : 1. že dokument bol odoslaný a 2. že podanie bolo akceptované /ak je platný certifikát/
Naposledy upravil Economic : 19.01.12 at 19:42
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Llívia Pozri príspevok
Ako sa podáva súhrnný výkaz cez e-dane? Vyplním ho tam a odošlem ho ako?
viem len postup pri dohode (včera som ho bola nútená použiť a ešte asi pred dvomi mesiacmi tiež...)

...vyplníš alebo načítaš tlačivo, dole dáš podpísať, potom klikneš odoslať, ukáže sa Ti okienko Meno: Heslo: ..doplníš, to čo máš na drsr, vyskočí Ti akceptácia, dáš vytlačiť akceptáciu, potom Ti ponúkne vytlačiť Vyhlásenie - dáš vytlačiť, zabalíš do obálky pošleš...
...na drsr si v histórii ešte over, či to tam máš, ale keď budeš mať akceptáciu, nestresuj. Ja som to tam včera mala hneď, minule to trvalo nejakých 24 hodín - iné nervy....
...dúfam, že Ti to všetko dobre prejde...

...len ma tak napadlo na margo tety hovorkyne, že už 4500 subjektov si povinnosť splnilo, takže nejaký problém nevidia...ktohovie či majú štatistiku, koľkým sa to ale nepodarilo....
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Economic, Tictac7, ďakujem vám za rady. ZEP firma nemá, má elektronický identifikátor - slúži aj ten na podávanie súhrnného výkazu?
(Tictac, dúfam, že to 24 hod. trvať nebude, lebo na to budem mať tak maximálne 3 hodiny, aby som to spravila.)
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Llívia Pozri príspevok
Economic, Tictac7, ďakujem vám za rady. ZEP firma nemá, má elektronický identifikátor - slúži aj ten na podávanie súhrnného výkazu?
(Tictac, dúfam, že to 24 hod. trvať nebude, lebo na to budem mať tak maximálne 3 hodiny, aby som to spravila.)
...nie, 24 hodín bola doba od odoslania do doby, kedy som to konečne v histórii videla...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nečítala som predchádzajúce príspevky, až teraz a píše sa v nich, že potvrdzovanie cez identifikátor má byť spustené až zajtra. Firma nič iné nemá, len ten identifikátor, a ako poznám "novinky" zo stany DÚ, tak sa im to vždy pos..lo a to isté očakávam aj zajtra. Takže potom DÚ zhodí vinu zase na IBM a bude rozdávať pokuty?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ak ti to cez identifikátor podať nepôjde, odfoť si obrazovku.... obrázok vytlač, podaj SV v papieri a napíš dôvod podania v papieri pre nefunkčnosť podávania s identifikátorom. Hlavne aby si preukázala, že im to nešlo.... Malo by to byť O.K. Aby nebola vina na tvojej strane.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ďakujem za radu. Určite je možnosť podávať SV aj cez ten identifikátor? Nemá sa to podávať len cez ZEP alebo dohodu? Či ten identifikátor je dohoda?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nový identifikátor budeš využívať už na novú dohodu. Pri tejto novej dohode nie je povinnosť dokladať podanie dodatočne v papieri, tak ako je to pri starej dohode.
3 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
nové podanie cez EZU funguje pri ručnom vypísaní výkazu (nie vložením xml)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

A funguje? Máš odskúšané?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ručne vypísať - všetko, alebo údaje firmy sú už predvyplnené?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
údaje firmy sú vyplnené, odskúšané a poslané.....
2 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

ekopo Pozri príspevok
nové podanie cez EZU funguje pri ručnom vypísaní výkazu (nie vložením xml)
...že sranda pri DPzPPO, FO, DzMV....vypisovať ručne - o čom je potom toto "elektornické podávanie"?!
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ekopo Pozri príspevok
nové podanie cez EZU funguje pri ručnom vypísaní výkazu (nie vložením xml)
funguje aj pri xml pokiaľ je xml koretný z účto softu: http://www.porada.sk/t168568-p174-el...ml#post1950380
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tictac7 Pozri príspevok
...že sranda pri DPzPPO, FO, DzMV....vypisovať ručne - o čom je potom toto "elektornické podávanie"?!
nestíhajú ani soft firmy alebo to nie je nastavené tak ako na eTax-e
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

srska Pozri príspevok
nestíhajú ani soft firmy alebo to nie je nastavené tak ako na eTax-e
...ja viem, že nestíhajú....a ani sa im nečudujem.....síce pre mňa je to španielska dedina, ale pokiaľ nemajú správnu xml-schému, tak to ani spracovať správne nemôžu.... A myslím, že všetko malo byť otestované už...škoda reči, proste si musíme zvyknúť na to, že finančná správa testuje na užívateľoch...
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

toto je hotovy blaziniec chvilu fungoval chvilu nie. Anaozaj ze E dane to ide vzdy v poriadku. Mne sa vcera podaril v noci odoslat suhr.vykaz v poriadku. teraz ho mam do 5 dni poslat, cize do 25teho alebo do 5dni od odoslania /datum odosl. 18.1/
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Majka Pozri príspevok
toto je hotovy blaziniec chvilu fungoval chvilu nie. Anaozaj ze E dane to ide vzdy v poriadku. Mne sa vcera podaril v noci odoslat suhr.vykaz v poriadku. teraz ho mam do 5 dni poslat, cize do 25teho alebo do 5dni od odoslania /datum odosl. 18.1/
...do 5 dní od odoslania elektronicky....

...inak, prosím, právnikov.....v tomto prípade - lehota sa začína počítať dňom odoslania alebo nasledujúcim dňom?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať