Zavrieť

Porady

Ako viem ze budem moct stavat ???

Ako to funguje ked chcem vedla rodicovskeho domu postavit ja novy?

Chcem len vediet ci v buducnosti tam budem moct stavat nechcem este povolenie vybavovat...

A aj ked sa vybavuje povolenie tak k tomu treba projekt domu. A co ked ja kupim projekt za 700 evri a potom mi neschvalia stavbu na danom pozemku ?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Požiadaj na obci o územnoplánovaciu informáciu k danej parcele. Potom skoč na stavebný úrad a informuj sa o veciach ako sú odstupy stavieb atď aby si vedel čo vlastne na danom pozemku budeš môcť postaviť. Potom navštív správcov sieti - elektrika, plyn, voda, telekomunikácie, prípadne TV aby sa nestalo, že vedľa rodičovského domu vedú nejaké káble a potrubia čo by ti znemožnilo stavbu RD

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    Tak ako bolo popisane, najdolezitejsie su regule z danej zony uzemneho planu v ktorej sa nachadza parcela, ziskat sa da na stavebnom urade obce, staci ked tam nahliadnete, ak chcete aj papier (vhodne pri kupe a predaji, stavebnom povoleni...) treba aj tlacivo, za asi 3-4 eura. Pozor ale, uzemny plan sa zvykne prerokovavat v miestnom zastupitelstve a pozmenovat takze o par rokov tam mozete mat inu zonu a ine regule, ale to sa deje zvecsa na okrajovych a novych castiach a trva to radovo roky.

    matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

    matusstefan
    Ak ide o katalogovy projekt, za par korun (eur) mozes kupit tzv. Projektovu studiu. Nie som si isty, ale mohol by stacit na zaciatok.

    Ako viem ze budem moct stavat ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.