Zavrieť

Porady

mŕtvy vlastník

prosim o rady: Chcem kupit pozemok su tam 3 spoluvlastnici a ten co mi ho chce predat ma 2/4.Tu druhu polovicu maju dvaja po 1/4.Problem je v tom ze sa pozemok neda rozdelit lebo jeden s tzch spoluvlastnikov zomrel v amerike kde dlho zil a jeho deti ziju tiez v amerike a cechach.Dedicke konanie asi neprebehlo.Vsetci su rodina. Akym mensim podvodom mozme zrusit spoluvlastnictvo?Nikto nebude ukrateny cely pozemok je rovnoceny ku komunikaciam,pripojkam.....
Naposledy upravil Dav : 05.12.09 at 10:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Spoluvlastníctvo bez súhlasu každého spolumajiteľa nezrušíš...pokiaľ vieš, že bývalí majiteľ má deti, tak ich kontaktuj dohodni sa s nimi na obnovení dedičského konania.Pokiaľ nežijú na Slovensku, tak môžu k zastupovaniu pred notárom poveriť niekoho iného. Každý z dedičov musí spraviť vlastné splnomocnenie na tú istú osobu - napr. ďaľšieho majiteľa, teba atď. Rozhodne, ale spravte predkupnu zmluvu, aby sa nestalo, že všetko vybavíš a z dohodnutej ceny bude úplne iná.
    pepa78, nie som si isty ci niekto pozna ich adresy.Ako ziskam splnomocnenie ked su v zahranici,ved ich nebudem nahanat po svete.Sudne to nerozdelia skor?
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    patrik120 Pozri príspevok
    prosim o rady: Chcem kupit pozemok su tam 3 spoluvlastnici a ten co mi ho chce predat ma 2/4.Tu druhu polovicu maju dvaja po 1/4.Problem je v tom ze sa pozemok neda rozdelit lebo jeden s tzch spoluvlastnikov zomrel v amerike kde dlho zil a jeho deti ziju tiez v amerike a cechach.Dedicke konanie asi neprebehlo.Vsetci su rodina. Akym mensim podvodom mozme zrusit spoluvlastnictvo?Nikto nebude ukrateny cely pozemok je rovnoceny ku komunikaciam,pripojkam.....
    Chýbajú všetky informácie, ale určite sa to dá riešiť pri dobrej konštalácii (napr. dátum odchodu do Ameriky /potvrdiť to môže aj starosta obce/). - Viem o riešení, kde osoby odišli zo Slovenska okolo roku 1920 ...
    Viem o prípadoch, a nie jednom, keď sa zrušilo spoluvlastníctvo osôb bývajúcich (konkrétne) v Amerike.

    Treba to riešiť! Ešte raz, neviem všetky detaily, ale určite to ide.


    CIMOM
    CIMOM tu su detaily:
    Spoluvlastnici-Jozef 2/4,Peter 1/4,Fero 1/4.
    Jozef chce predat mne,ale potrebuje zrusit spoluvlastnictvo.Peter s tym suhlasi aj Fero by urcite suhlasil keby pred cca 6 rokmy nezomrel v Amerike kde sa odstahoval v cca1968.Po Ferovy ostali Syn1,syn2.Syn 1 zije v Amerike a syn 2 v Cechach o tom ze nieco vlastnia asi ani netusia.Nechcel by som cakat na dedicke konanie neda sa to rozdelit bez Fera ?Musi sa ten suhlas o rozdeleni podpisat pred notarom?Neda sa stavat na pozemku kde su spoluvlastnicke podiely?
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    patrik120 Pozri príspevok
    CIMOM tu su detaily:
    Spoluvlastnici-Jozef 2/4,Peter 1/4,Fero 1/4.
    Jozef chce predat mne,ale potrebuje zrusit spoluvlastnictvo.Peter s tym suhlasi aj Fero by urcite suhlasil keby pred cca 6 rokmy nezomrel v Amerike kde sa odstahoval v cca1968.Po Ferovy ostali Syn1,syn2.Syn 1 zije v Amerike a syn 2 v Cechach o tom ze nieco vlastnia asi ani netusia.Nechcel by som cakat na dedicke konanie neda sa to rozdelit bez Fera ?Musi sa ten suhlas o rozdeleni podpisat pred notarom?Neda sa stavat na pozemku kde su spoluvlastnicke podiely?
    Toto nie je rok 1920, ako som uviedol. Je tu reálny vlastník a treba s ním konať.
    Jednoznačne treba, aby prebehlo dedičské konanie a následne osloviť spoluvlastníkov. Bez ich súhlasu to nie je možné. Ja som aplikoval prípad, kedy spoluvlastníci , resp. ich pobyt nie je známy viac ako 80 rokov

    Aj tak odporučujem navštíviť advokáta. !!!


    Položená otázka :
    Neda sa stavat na pozemku kde su spoluvlastnicke podiely?

    Nie, legálne určite. V § 58 stavebného zákona je uvedené, čo sa predkladá v stavebnom konaní pri podaní žiadosti a je to spojené s § 139 ods. 1 stavebného zákona.


    CIMOM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.