Zavrieť

Porady

Refundácia DPH zo zahraničia

som aká som ....
Ahojte. Sme malá firma , ktorá vlastní nákladný automobil -súpravu , ktorú využíva na medzinárodnú prepravu , pre vlastnú potrebu ale aj na objednávky. Chcem sa poradiť či niekto máte skúsenosť s vracaním DPH zo zahraničia. Aké firmy to zabezpečujú a aké máte s nimi skúsenosti ? Čo všetko k tomu potrebujeme ? Vracia sa aj DPH z pohonných hmôt ? Vopred ďakujem za každú radu a postreh.
Usporiadat
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Mám jednu otázočku, idem tiež vybavovať prvý krát DPH z ČR a chcem sa spýtať či mi stačí vyplniť tlačivo, ktoré som našla vo vyššie uvedených článkoch. Na tomto tlačive je dole napísané MFin 5236 - vzor č.5
Chcem vedieť či aj ostatní ste si stiahli len takéto tlačivo z internetu a uznali Vám ho na finančnom úrade, alebo kde mám zohnať originál tlačivo k refundácii DPH??? Ďakujem
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Myslím, že došlo k zmene v českom zákone o DPH, tak som robila nové prehlásenie -možno niekomu pomôže.
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Ešte otázočku -kde nájdem tlačivo na stránke Finančného úřadu??? Myslím žádost na vrácení daně podľa §82. Chcela by som si overiť či stále platí to staré, ževraj by malo, ale radšej si to chcem overiť.
-už netreba volala som na Finančí úřad stále platí straré tlačivo, aj na nete som si vygúúglila to staré.
Naposledy upravil Silvia123 : 17.04.09 at 16:00
0 0
Ella11 Ella11

Ella11 je offline (nepripojený) Ella11

Prosím o radu, máme fa z Čiech bez DPH, my sme rozpočotvá org., platím DPH aj na SR na DÚ???
Ďakujem.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ella11 Pozri príspevok
Prosím o radu, máme fa z Čiech bez DPH, my sme rozpočotvá org., platím DPH aj na SR na DÚ???
Ďakujem.
Skúste bližšie popísať situáciu. Prečo máte faktúru bez DPH? Je to Váš prvý dovoz? Máte pridelené identifikačné číslo pre daň? Kto je dodávateľ? Je to osoba identifikovaná pre daň v ČR?
0 0
Ella11 Ella11

Ella11 je offline (nepripojený) Ella11

Jana Acsová Pozri príspevok
Skúste bližšie popísať situáciu. Prečo máte faktúru bez DPH? Je to Váš prvý dovoz? Máte pridelené identifikačné číslo pre daň? Kto je dodávateľ? Je to osoba identifikovaná pre daň v ČR?
Je to prvý dovoz. číslo pre daň nemáme - sme rozpočt. org.! Dodávateľ si v Čechách účtuje aj DPH, ale nám na SR bez DPH. Dodávateľ je Škotab. Niečo som našla v 222/2004 § 11 ods.4b. To by sa nás malo týkať, len mi to potvrďte. Ďakujem
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ella11 Pozri príspevok
Je to prvý dovoz. číslo pre daň nemáme - sme rozpočt. org.! Dodávateľ si v Čechách účtuje aj DPH, ale nám na SR bez DPH. Dodávateľ je Škotab. Niečo som našla v 222/2004 § 11 ods.4b. To by sa nás malo týkať, len mi to potvrďte. Ďakujem
Škoda, že ste taká stručná. Svoje otázky smerujem k tomu, že v závislosti od výšky intrakomunitárnej dodávky vzniká povinnosť registrácie aj neziskovým organizáciám na Slovensku. Pozrite § 7 ZDPH. Na to nadväzuje aj § 11. V prípade, že nie ste osobou registrovanou k dani (nemyslí sa tým len platiteľ dane) a ani túto povinnosť nemáte mal český dodávateľ podľa môjho názoru uplatniť českú daň. Rovnaké podmienky by platili podľa slovenského zákona o DPH. Niekde sa dodávka zdaniť musí. Ak nie na Slovensku, tak v Čechách. Ale k obchodu bez dane by v tomto prípade zrejme nemalo dôjsť, ak sa nejedná o iné špecifiká, ktoré by zakladali oslobodenie od dane.
0 0
Peter 600 Peter 600

Peter 600 je offline (nepripojený) Peter 600

My si refundáciu uplatňujeme cez Bratislavskú spoločnosť Transfinance. Máme s nimi veľmi dobré skúsenosti. Kontakt na nich je na stranke
www,transfinance,eu,com
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Vybavuje niekto refundáciu DPH cez drsr??? V pomôcke pri vyplňaní je napísané, že povinne sa musia vyplniť ružové políčka a biele sú nepovinné, ale je tam jedno políčko s názvom "odpočitateľná DPH" -ja sa obávam, že ak ho nevyplním tak to bude znamenať že odpočitatľná DPH =0. Alebo som to zle pochopila???
A ešte nejde mi vytlačiť a tým pádom ani podpísať táto žiadosť, najskôr sa mi zobrazovalo červeným, že mám zle vyplnení štatistický kód, momentálne zase číslo bankového účtu, ale ja mám všetko vyplnené správne, tak v čom je chyba? Písala som aj na drsr, ale žiadna odpoveď asi nestíhajú.... Nájde sa niekto kto vybavuje DPH-čku a vie mi poradiť???
0 0