Zavrieť

Porady

Refundácia DPH zo zahraničia

som aká som ....
Ahojte. Sme malá firma , ktorá vlastní nákladný automobil -súpravu , ktorú využíva na medzinárodnú prepravu , pre vlastnú potrebu ale aj na objednávky. Chcem sa poradiť či niekto máte skúsenosť s vracaním DPH zo zahraničia. Aké firmy to zabezpečujú a aké máte s nimi skúsenosti ? Čo všetko k tomu potrebujeme ? Vracia sa aj DPH z pohonných hmôt ? Vopred ďakujem za každú radu a postreh.
Usporiadat
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

Viem, že to robí ČESMAD. Pre refundáciu napr. z Čiech musíš mať min. DPH 7000,-CZK za rok.
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

www.cesmad.sk pozri služby
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
toni
www.cesmad.sk pozri služby
áno , pozerala som aj česmad , mňa by skôr zaujímali nejaké konrétne skúsenosti a taktiež aj odporúčania na iné podobné firmy , nakoľko s česmadom máme v oblasti prepravy nie moc dobré skúsenosti.
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

Zatiaľ neviem o iných firmách. Nemám s tým ešte skúsenosti. Vyšie sumy DPH zo zahraničia máme iba tento rok.
0 0
nixa nixa

nixa je offline (nepripojený) nixa

robime to aj my - respektivne nase partnerske organizacie v inych krajinach

skus mi poslat maila z podrobnostami ohladom krajiny a sumy a uvidime
0 0
Petronela Petronela

Petronela je offline (nepripojený) Petronela

Refundáciu DPH si môžete zabezpečiť aj sami. Napr. z ČR je to jednoduché, odpadá tu jazyková bariera, stačí si z internetu stiahnúť tlačivo Žadost o vrácení dane osobe registrovane k dani v jinem clenském state. /www.finance.cz/ Na žiadosti je presne uvedené, čo všetko potrebujete doložiť. Je potrebné potvrdenie vášho DU, že ste plátcami DPH, potvrdenie o vedení účtu, na ktorý vám poukážu čiastku / to v žiadosti uvedené nebolo, ale finanční úrad Praha 1 nas vyzval na doplnenie údajov/ a orginály dokladov, z ktorých si uplatnujete vrátenie DPH. Žiadosť spolu s dokladmi sa zasiela na : Finanční urad Praha 1, Štepánska 28, Praha. Ako sa píše v príspevku vyššie je stanovená minimálna čiaska, ktorú si možete uplatnovať. Termín na nárokovanie DPH za rok 2004 je myslím do 30.6.2005.
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Petronela
Refundáciu DPH si môžete zabezpečiť aj sami. Napr. z ČR je to jednoduché, odpadá tu jazyková bariera, stačí si z internetu stiahnúť tlačivo Žadost o vrácení dane osobe registrovane k dani v jinem clenském state. /www.finance.cz/ Na žiadosti je presne uvedené, čo všetko potrebujete doložiť. Je potrebné potvrdenie vášho DU, že ste plátcami DPH, potvrdenie o vedení účtu, na ktorý vám poukážu čiastku / to v žiadosti uvedené nebolo, ale finanční úrad Praha 1 nas vyzval na doplnenie údajov/ a orginály dokladov, z ktorých si uplatnujete vrátenie DPH. Žiadosť spolu s dokladmi sa zasiela na : Finanční urad Praha 1, Štepánska 28, Praha. Ako sa píše v príspevku vyššie je stanovená minimálna čiaska, ktorú si možete uplatnovať. Termín na nárokovanie DPH za rok 2004 je myslím do 30.6.2005.
Petronela, máš skutočne overené, že k žiadosti o vrátenie DPH z iného štátu
treba k žiadosti priložiť originály dokladov, z ktorých si nárokujem vrátenie dane ?
Idem to robiť prvýkrát, ale v § 83 českého zákona o DPH, ani priamo na tlačive
žiadoasti sa hovorí len o dokladoch bez špecifikácie, či originály alebo stačia kópie.
Skomplikovalo by mi to situáciu, lebo by som musel od dodávateľov vyžiadať
duplikáty, čo by mohlo trvať dosť dlho.
0 0
Petronela Petronela

Petronela je offline (nepripojený) Petronela

My sme zasielali orginály. takže na 100 % neviem. Žiadali sme aj dph v Madarsku a tam je to na žiadosti uvedené, že treba zaslať orginaly. Tie nám potom vrátili. Ak si nárokuješ vrátiť dph v CR, zavolaj na Financní urad Praha 1, dostaneš potrebné informácie.
0 0
Magda Magda

Magda je offline (nepripojený) Magda

ja som tiež pred časom volala na DU Praha 1, podľa mena spojovateľka prepne na správcu dane a veĺmi ochotne pani vysvetlí. Mne povedali originál doklady + CMR a tlačivo vyplnené po slovensky, potvrdenie o registrácii k DPH a vedenom účte.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Chcem sa spýtať. Keď si nárokujem v CR vrátenie dane, a táto daň je napr. 15000, evyplýva mi nejaká povinnosť napr. registrácia v CR alebo niečo podobné. Na čo si mám dávať pozor v tejto oblasti.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Nie nemusí sa žiadateľ v ČR registrovať. Musí byť registrovaný v SR, resp niektorej členskej krajine EÚ.
V prílohe pripájam § 82 z českého zákona o DPH - podľa ktorého platitelia z EU majú nárok si žiadať DPH späť a tiež tlačivo žiadosti.
0 0
nixa nixa

nixa je offline (nepripojený) nixa

V CZ ovsem musi byt spolocnost pri DPH refundacii zastupovana - danovym poradcom
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

nixa
V CZ ovsem musi byt spolocnost pri DPH refundacii zastupovana - danovym poradcom
Nestretol som sa s touto podmienkou.
V ktorom ustanovení to je? Nájem to niekde v zák. 337/1992 Zb.? Alebo v samotnej 235-ke?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

nixa
V CZ ovsem musi byt spolocnost pri DPH refundacii zastupovana - danovym poradcom
Toto by zaujímalo aj mňa. Akože daňový poradca má byť nejaká firma, osoba, ktorá to bude za nás vybavovať? A má byť v SR alebo v CR? To si my ako firma nemôžeme poslať tlačivo do CR?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1
Toto by zaujímalo aj mňa. Akože daňový poradca má byť nejaká firma, osoba, ktorá to bude za nás vybavovať? A má byť v SR alebo v CR? To si my ako firma nemôžeme poslať tlačivo do CR?

Skúste niekto prosím reagovať.Ďakujem
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1
Toto by zaujímalo aj mňa. Akože daňový poradca má byť nejaká firma, osoba, ktorá to bude za nás vybavovať? A má byť v SR alebo v CR? To si my ako firma nemôžeme poslať tlačivo do CR?

Ešte raz prosím niekoho kto má s refundáciou skúsenosti, treba mať niekoho na zastupovanie, alebo si to môže firma vybaviť sama?
0 0
milan007 milan007

milan007 je offline (nepripojený) milan007

Spoločnosť si to môže vybaviť sama, konkrétne s Čechmi máme skúsenosti, ak chceš, resp. máš otázky, napíš súkr. správu...
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

daňovým zástupcom
môže
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Ahojte všetci,
prosím vás, ak žiadame o vrátenie DPH z napr. ČR za nákupy uskutočnené v roku 2005, zaúčtujem to v roku 2005 ako výnosy budúcich období, alebo
až keď dostanem DPH z ČR na náš účet. Viem, že to bude v roku 2006.
Ďakujem moc.
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Prosím, naozaj neviete poradiť???
0 0
Načítať ďalšie