Zavrieť

Porady

informácia

Dobrý deň

chcela by som sa spýtať, známi kúpili si novú manželskú postel ale po dvoch dňoch zistili, že je pokazený rošt a nemôžu čakať na 30dní na reklamáciu je možné do 7dní si pýtať peniaze naspäť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý deň

    chcela by som sa spýtať, známi kúpili si novú manželskú postel ale po dvoch dňoch zistili, že je pokazený rošt a nemôžu čakať na 30dní na reklamáciu je možné do 7dní si pýtať peniaze naspäť?
    Pýtať môžu, ale predajca má 30 dennú zákonnú lehotu na vybavenie reklamácie. Záleží na ňom, ako rýchlo dokáže vybaviť reklamáciu.

    Falcon666 je offline (nepripojený) Falcon666

    Falcon666
    Existuje možnosť ( Občiansky zákonník ), ak nebol výrobok použitý, môžu žiadať o výmenu za nový. A ak to kupovali cez internet, tak to bez udania dôvodu môžu vrátiť do 7 dní, ale predpokladám, že to bolo kupované v predajni.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Falcon666 Pozri príspevok
    Existuje možnosť ( Občiansky zákonník ), ak nebol výrobok použitý, môžu žiadať o výmenu za nový.
    Vieš dať odkaz na konkrétne ustanovenie? Ja o takej možnosti neviem.

    Falcon666 Pozri príspevok
    A ak to kupovali cez internet, tak to bez udania dôvodu môžu vrátiť do 7 dní, ale predpokladám, že to bolo kupované v predajni.
    Toto je pravda, s tým súhlasím.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Vieš dať odkaz na konkrétne ustanovenie? Ja o takej možnosti neviem.



    Toto je pravda, s tým súhlasím.
    Tibor, nesúhlasím s tebou- je síce pravda,že majú nárok na odstúpenie od zmluvy pri dialkovom predaji do 7 dní,ALE tu je to také diskutabilné-výrobok musí byť nepoškodený a tu zadávateľ témy píše že je poškodený rošt- a tu je otázka, či to je fakt výrobná chyba,alebo to mohli poškodiť už používatelia a tam nárok na odstúpenie od zmluvy nevzniká...A podĺa mňa predajca sa asi bude snažiť dokázať,aby to vyzeralo ako poškodenie už zákazníkom...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Tibor, nesúhlasím s tebou- je síce pravda,že majú nárok na odstúpenie od zmluvy pri dialkovom predaji do 7 dní,ALE tu je to také diskutabilné-výrobok musí byť nepoškodený a tu zadávateľ témy píše že je poškodený rošt- a tu je otázka, či to je fakt výrobná chyba,alebo to mohli poškodiť už používatelia a tam nárok na odstúpenie od zmluvy nevzniká...A podĺa mňa predajca sa asi bude snažiť dokázať,aby to vyzeralo ako poškodenie už zákazníkom...
    Máš pravdu, ja som súhlasil len s tým, že ak niekto kúpi niečo cez internet, tak to môže bez uvedenia dôvodu do 7 dní vrátiť. Tiež nepredpokladám, že rošt kúpil cez internet.

    Ak je to výrobná vada, treba reklamovať u predajcu (on asi nebude výrobca, tiež to len od niekoho kúpil), no môže sa to dosť natiahnuť...

    Falcon666 je offline (nepripojený) Falcon666

    Falcon666
    Chobot Pozri príspevok
    Vieš dať odkaz na konkrétne ustanovenie? Ja o takej možnosti neviem.
    Niektoré firmy to majú v obchodných podmienkach, ale nie všetky. Ja som tak vymenil zapojenú ale nepoužitú umývačku riadu ( porucha displeja ).

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Falcon666 Pozri príspevok
    Niektoré firmy to majú v obchodných podmienkach, ale nie všetky. Ja som tak vymenil zapojenú ale nepoužitú umývačku riadu ( porucha displeja ).
    Aha, no to je ale dobrá vôľa predajcu (výrobcu), že vymení tovar. Spotrebiteľ nemá na to zo zákona nárok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.