Zavrieť

Porady

Ubytovanie v súkromí

Pekny den prajem.
Kedze som sa stal nezamestnaným chcel by som svoju otazku zamestnania riešiť založením voľnej živnosti a poskytovať ubytovanie v súkromí v mojom byte a na chate, ktoru vlastnim. Ocitol som sa v slepej ulicke pretože tym, ze som vlastnikom spominanych nehnutelnosti nemam narok na socialne davky. Byt som prenajal
podľa §6 ods. 3) ZoDP, ale to mi sotva postaci na pokrytie mojho zivobytia a navyse mozem poskytnut podla §6 ods. 3) ZoDP vylučne zakladne služby spojene s ubytovanim. Otazka znie ci si mozem ako FO a vlastnik nehnutelnosti vyhotovit zmluvu o prenajme medzi mnou FO-vlastníkom a mnou zivnostnikom. Ak by som podnikal a zvolil pravnu formu s.r.o. tak to mozne je a neviem ci je to mozne ak budem takto podnikat ako zivnostnik. Dosiahnut chcem, aby sa spominane nehnutelnosti nestali majetkom firmy a taktiez uvazujem o poskytovani aj inych ako zakladnych sluzieb ako napr: sluzby spojene s uzivanim ladnicky televizorov atd...

Ak mi niekto vie poradit tak uz dopredu dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nie, nie je to mozne - nemozes uzatvorit zmluvu so sebou ako obcanom a so sebou ako SZCO.

    Ake su to sluzby spojene s uzivanim TV a chladnicky?

    betteri je offline (nepripojený) betteri

    betteri
    ak poskytnem najomcovy tv alebo umoznim pouzivat ladnicku vraj sa to nepovazuje uz za sluzby zakladne. Samozrejme realita je ina a ja som to rozobral az prilis. V podstate, aj ked ich poskytnem nemyslim, ze by to malo nejaky postih pre mna ak by som to tak robil.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak poskytnes najomncovi byt, ktory je zariadeny, nie je v tom problem - nepovazuje sa to za doplnkove sluzby - kludne mozes ist podla § 6, ods. 3. Doplnkovymi sluzbami by bolo, keby si mu zabezpecil ranajky, upratovanie a pod.

    Ubytovanie v súkromí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.