Zavrieť

Porady

výška "materskej" v roku 2010

Ahoj,neviete mi niekto povedať,či sa výška materskej v r.2010 zvýši? Počula som,že v parlamente prešiel návrh,ale neviem isto,viete niečo viac? A o akú sumu ide?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jarka82 Pozri príspevok
    Ahoj,neviete mi niekto povedať,či sa výška materskej v r.2010 zvýši? Počula som,že v parlamente prešiel návrh,ale neviem isto,viete niečo viac? A o akú sumu ide?
    Návrh, ktorý prerokovával parlament je o zvýšenom rodičovskom príspevku, nie o materskej. Práve jednou z podmienok na získanie zvýšeného rodičovského príspevku je poberanie materského (doba nem. poistenia aspoň 270 dní). Uveď prosím vek dieťaťa a či si poberala alebo poberáš materskú, ktorú vypláca sociálna poisťovňa.

    Jarka82 je offline (nepripojený) Jarka82

    Som mamina a snažím sa byť tou najlepšou a najzodpovednejšou. Som človek s chybami,ale aj tak ma miluje môj manžel a majú ma radi všetci moji priatelia. Som milá,vždy usmievavá. ...viac Jarka82
    Ja som na MD od augusta 2005,vtedy mi vzdnikol nárok aj na materské vyplácané Socialnou poisťovňou,pred tým som 4 roky odrobila a následne od septembra 2004 som bola dobrovolne nezamestnaná. Teraz som na MD opäť od marca 2008,lebo v máji 2008 sa mi narodilo druhé dieťa-má 1,5roka.
    Veľmi pekne ďakujem za nové informácie a prajem pekný ďeň.

    Jarka82 je offline (nepripojený) Jarka82

    Som mamina a snažím sa byť tou najlepšou a najzodpovednejšou. Som človek s chybami,ale aj tak ma miluje môj manžel a majú ma radi všetci moji priatelia. Som milá,vždy usmievavá. ...viac Jarka82
    Teraz mi materskú a prídavky na dieťa vypláca UPSVaR,zo Sociálnej poisťovne mi nevznikol nárok.

    batoro je offline (nepripojený) batoro

    batoro
    ahojte.
    Chcel by som sa opýtať, či sa niečo zásadné ohľadom nároku a výške materskej menilo v súvislosti s novelou zákona o sociálnom poistení, platnou od 1.1.2010? Manželka je na rodičovskom prispevku v do 12/20010 a rozmýšlame na druhým dieťaťom, pričom by sme sa chceli dopracovať k čo najvyššej materskej. Nie som si úplne istý či nás k tomu nasledujúci postup dovedie:
    Manželka išla na materskú dovolenku z pracovného pomeru (2007), ktorý bol na dobu neurčitú a povinne nemocensky poistená bola z maximálneho VZ v tom čase. Keďže zamestnávateľ je jej mamina, vedela by je vydať potvrdenie, že keď by terza robila, tak by poberala maximálnu mzdu pre účely maximálnej materskej (aká by to teraz mala byť mzda?). Je vôbec potrebné, aby sa aj dobrovoľne nemocensky poistila? (podľa to čo som čítal, je to asi zbytočné).
    Ak by ho mohol niekto zbehlý posúdiť, budeme veľmi vďační. Ďakujem.

    výška "materskej" v roku 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.