Zavrieť

Porady

Vymáhanie súdnych poplatkov

Chcem sa obrátiť na skúsených poraďákov:

Vo februári t.r. sa ukončil občianskoprávny spor, ktorého som bola účastníčkou, v môj neprospech. Súd mi nariadil uhradiť trovy konania + súdny poplatok vo výške cca 440 € - s tým, že moje trvalé bydlisko sa od započatia sporu zmenilo. Sudca si však opísal moju novú adresu z OP do spisu s tým, že na úhradu trov mi príde na ňu šek. Rozsudok bol doručený správne na novú adresu. Zásielka so šekom však ani po 2 mesiacoch nedorazila, na rozsudku č. účtu nefiguruje a na môj telefonický dotaz mi účtareň príslušného súdu len povedala, že mám čakať na šek.
Pred týždňom, t.j. v decembri tohto roku prišiel môjmu zamestnávateľovi platobný rozkaz na exekučné zrážky mojej mzdy vo výške súdnych trov navýšené o 160 €. Opäť som sa spojila telefonicky s pokladňou príslušného Okresného súdu, tu mi však povedali, že žiadnu peňažnú agendu pod mojim menom nevedú a v prvom rade malo byť doručené upovedomenie o exekúcii na plat mne, až po následnom neuhradení dlžnej čiastky môjmu zamestnávateľovi. Každopádne sa mi zdá postup súdu neštandardný, vie niekto, aké kroky môžem podstúpiť, aby sa veci dali na správnu mieru? Nemám problém so zaplatením toho, čo súdu patrí, ale aby som pre lajdáckosť súdnych úradníkov dotovala štátny rozpočet sa mi vôbec nepozdáva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Treba sa dohodnúť s exekútorom.
    Sama priznávaš svoju lajdáckosť, že si si v občianskom nezmenila bydlisko, alebo si na to aspoň sudcu neupozornila.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    súdy si svoje súdne poplatky vymáhajú cez Justičnú pokladnicu a nie cez exekútora, nie?

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    podla mna to nie su nezaplatene sudne poplatky, ale nahrada trov konania uspesnej protistrany a zadavatelka ich nezaplatila, hoci v rozsudku mala uvedenu lehotu, dokedy ich ma zaplatit...

    redsonja je offline (nepripojený) redsonja

    redsonja
    Vďaka za reakcie, ale chcem zdôrazniť, že som novú adresu nahlásila, sudca si ju opísal a rozsudok mi došiel na správnu adresu. Jedná sa o súdne poplatky - administratívne + úhradu nákladov na súdneho znalca. No dnes som sa dovolala do Justičnej pokladne - s tým že oni majú predsa moju starú adresu a pán sudca to asi teda zabudol poznačiť...ako mi potom mohol prísť rozsudok na správnu adresu? Dokonca je uvedená aj na 1. strane rozsudku!! Ako je takéto niečo možné?

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...mimo témy..

    ..mne začiatkom decembra prišiel list z Krajského súdu v BA, vraj mi dávajú príkaz do Sociálnej poisťovne, ktorá mi vypláca dôchodok, na zrážku sumy 16€,za súdny poplatok z roku 2000, ktorý som vraj nezaplatila..v listine nebolo uvedené,o aký súdny spor sa jednalo, ani s kým som sa súdila a komu som dlžná 16€...
    ..lenže ja som sa v roku 2000 s nikým nesúdila v žiadnom spore...
    ..tak som emailom napísala na milý Krajský súd, spýtala som sa, ako to je možné a prečo mi doteraz nedali vedieť, že som sa súdila, keď je to už 9 rokov..odpovedali, že to prešetria..tak uvidíme!!!!!...tiež sa pýtam, ako je toto možné...
    Naposledy upravil pepsikova : 18.12.09 at 03:46 Dôvod: ..poznatok ...

    jobobe je offline (nepripojený) jobobe

    Priateľ jobobe
    Mária27 Pozri príspevok
    Treba sa dohodnúť s exekútorom.
    Sama priznávaš svoju lajdáckosť, že si si v občianskom nezmenila bydlisko, alebo si na to aspoň sudcu neupozornila.
    Mária, zadávateľka predložila sudcovi OP s novou adresou.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    redsonja Pozri príspevok
    Vďaka za reakcie, ale chcem zdôrazniť, že som novú adresu nahlásila, sudca si ju opísal a rozsudok mi došiel na správnu adresu. Jedná sa o súdne poplatky - administratívne + úhradu nákladov na súdneho znalca. No dnes som sa dovolala do Justičnej pokladne - s tým že oni majú predsa moju starú adresu a pán sudca to asi teda zabudol poznačiť...ako mi potom mohol prísť rozsudok na správnu adresu? Dokonca je uvedená aj na 1. strane rozsudku!! Ako je takéto niečo možné?
    Zober si rozsudok, v ktorom máš správnu adresu a choď za predsedom súdu, podať sťažnosť. Navštív exekútora, ktorý sa vecou zaoberá a podaj námietku proti exekúcii (ak to ešte bude možné), alebo navštív právnika, ten už bude vedieť čo sa ešte dá robiť v danej veci...

    Vymáhanie súdnych poplatkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.