Zavrieť

Porady

Potrebujem poradit ako opravit stierku po nesikovnych majstroch

Dobry den, potrebujem radu skusenejsich.
Mali sme majstrov, ktorych ulohou bolo vystierkovat a vymalovat chodbu. Bohuzial dopadlo to katastrofalne, a tak sme ich k malovaniu ani nepustili. Zo stien odstranili staru omietku az na mur a natiahli stierku, pravdupovediac neviem aku a ani ako, ale vysledok je katastrofalny. V stene su diery, je popukana, su tam vynechane miesta, rohy su uplne krive, niekde stierka chyba.
Chceli by sme to opravit, ale pravdupovediac vobec neviem ako na to. Mohli by ste mi dat nejaku radu, co by bolo najlepsie?
Dakujem
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som myslel ze stierka je len ta jemna vrstva pod farbu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

no neviem, ci je to spravne, ale ja ked som prerabala byt, tak v kuchyni som si stierkovala sama. zrusila som vstavanu skrinu a na tej stene nebola ani stierka, len nahrubo omietnute, tiez sama diera... tak som si v baumaxe kupila kyblik stierky, od kamosa som mala taku kovovu dosticku, neviem ako sa to vola a zacapkala som to, zahladila... a ked som to dokoncila, tak este vlhkou hubkou som zahladila okraje mojho snazenia... a stierkou som vyrovnavala aj rohy, ale babrala som sa s tym strasne dlho....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lenka*1 Pozri príspevok
no neviem, ci je to spravne, ale ja ked som prerabala byt, tak v kuchyni som si stierkovala sama. zrusila som vstavanu skrinu a na tej stene nebola ani stierka, len nahrubo omietnute, tiez sama diera... tak som si v baumaxe kupila kyblik stierky, od kamosa som mala taku kovovu dosticku, neviem ako sa to vola a zacapkala som to, zahladila... a ked som to dokoncila, tak este vlhkou hubkou som zahladila okraje mojho snazenia... a stierkou som vyrovnavala aj rohy, ale babrala som sa s tym strasne dlho....
....šparchtľa ...

Ako dobrá pomôcka je aj kus laminátu , z tých rôznych výstražných tabuliek ...
Je to ohybnejší materiál , lepšie sa s ním pracuje ...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

laminat je tvoreny vrstvami skelnej tkaniny spojenej zivicou.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Pomohol by blizsi popis - ci sa pri stene jedna o tehly, alebo plynosilikat, co sa pod stierkou rozumiete - hruba omietka, jemna, v akej faze skoncili, atd. Skuste aspon jednu fotku, inac sa tazko vyjadruje.
0 0
ushka ushka

ushka je offline (nepripojený) ushka

No, ja som si tiez myslela, ze stierka je len na vyrovnanie stien, ktore su uz omietnute. No majstri nam dali staru omietku komplet dole na panel a na to dali cisto stierku (videla som mech, na ktorom bolo, ze stierka pre profesionalov, alebo take nieco...), hrubu asi 3 mm a zacali to brusit, no miestami vidiet rovno ten panel a niekde to vobec nie je. Priznam sa, ze v zivote som nieco take nevidela a ani sa tomu nerozumiem, takze neviem co a ako. Viem urcite, ze nepouzivali, ziadne lepidlo, ani sietku, ani rohove listy a ani nic podobne...
0 0
ushka ushka

ushka je offline (nepripojený) ushka

no oni nam to nechali vo faze, ze vraj uz staci len namalovat...ale to je pri tejto forme nemozne. Videla som stierky u brata a to sa neda porovnat, toto by som nedala ani do mastale. Ide o panelovy byt, a jedna priecka (50 cm, tahana do vysky ako bok pre bud. vstavanu skrinu) je vymurovana z porobetonovych tehal myslim. Použili nejaku superbielu stierku, značku neviem. Potom to brusili do hladka, ale islo im to az na panel, ale to sa vraj zatrie. pokusim sa pridat zajtra fotky, lebo verim, ze takto je to zlozite, ale bohuzial nefunguje ani elektrika (mali urobit sadrokartonovy podhlad, ale po polozeni sadrokartonu nam povedali, ze nevedia urobit elektriku), takze za bieleho dna sa pokusim nieco nafotit.
0 0
goosesk goosesk

goosesk je offline (nepripojený) goosesk

to u brata zrejme bolo robene sposobom, armovacia malta (murari tomu hovoria jednoducho kleber) so sietkou. aby to nepraskalo, vyhladene a nasledne na to sla stierka. Na niekolko krat sa naniesli a vybrusila. penetrak a potom farba a je krasna rovna hladka stena,,, zalezi uz len od majstrov aki su sikovni.

vacsie diery a velke rozdiely sa robia opravnou maltou. Ak by dali lepidlo so sietkou na miesta, kde by ho museli dat v hrubke viac ako 3 cm, moze prasknut. Tam treba maltu.

ked uz je lepidlo so sietkou hladke a rovne, pristupuje sa ku stierkovaniu. Stierka sa dava tak na tri vrstvy. jej hrubka je potom tak 1-1,5 mm. Tu je jasne vidiet ,ze so stierkou sa NEDAJU opravovat skary, diery pukliny a podobne. Pri sadrokartonoch sa dava stierka az ako posledna vrstva. Pod nou je tvrda sadra, ktorou sa zatmelia spoje medzi sadrokartonami, pripadne obuchane rohy, a vsetko co brani hladkemu povrchu. Tato sadra sa pred nanesenim stierky obrusuje na uplne hladko, aby stierka uz neprekrivala ziadnu nerovnost.

Niektori nemaju radi uplne hladke steny, tak si tam daju Feinputz (jemne zrno), Mpi25 (hrubsie zrno) pripadne este hrubsie zrno Grobputz. omietky maju svoju strukturu a po penetracii sa maluju. Vapenocementove omietky maju minimalnu hrubku vrstvy 1cm, z toho vypliva ,ze nejake male nerovnosti sa nimi daju schovat.

V kazdom pripade Ti chlapici to ocividne robili prvy krat.
Naposledy upravil goosesk : 11.12.09 at 15:55
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

ushka Pozri príspevok
Dobry den, potrebujem radu skusenejsich.
Mali sme majstrov, ktorych ulohou bolo vystierkovat a vymalovat chodbu. Bohuzial dopadlo to katastrofalne, a tak sme ich k malovaniu ani nepustili. Zo stien odstranili staru omietku az na mur a natiahli stierku, pravdupovediac neviem aku a ani ako, ale vysledok je katastrofalny. V stene su diery, je popukana, su tam vynechane miesta, rohy su uplne krive, niekde stierka chyba.
Chceli by sme to opravit, ale pravdupovediac vobec neviem ako na to. Mohli by ste mi dat nejaku radu, co by bolo najlepsie?
Dakujem
podla mna sa do toho nepustajte samy ,mam dojem ze nemate ani sajnu co-ako ja by som skusil zavolat cloveka co sa v tom vyzna a na mieste cinu to prekonzultovat,sa musi niekto najst v rodine alebo znamy co take veci robieva.
ja osobne to tiez tak
0 0
ushka ushka

ushka je offline (nepripojený) ushka

tiez si myslim ze to chlapci robili prvy krat...
bohuzial ja mam vsetkych znamych a rodinu veeeelmi daleko a takto to dopadlo, ked som sa obratila na internet.
Bohuzial ma to aj dost stalo (myslim vzhladom na to, aky je vysledok).
Uvidime co povie ten clovek bud. tyzden, ale asi to vyzera tak, ze sa budeme musiet obratit na nejakeho odbornika, ale to som si myslela aj o tychto...
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

ushka Pozri príspevok
tiez si myslim ze to chlapci robili prvy krat...
bohuzial ja mam vsetkych znamych a rodinu veeeelmi daleko a takto to dopadlo, ked som sa obratila na internet.
Bohuzial ma to aj dost stalo (myslim vzhladom na to, aky je vysledok).
Uvidime co povie ten clovek bud. tyzden, ale asi to vyzera tak, ze sa budeme musiet obratit na nejakeho odbornika, ale to som si myslela aj o tychto...
referencie od susedov ,kamaratov,znamych a je sanca ze ti to nesfusuju
ale neda sa nic vylucit....
0 0
goosesk goosesk

goosesk je offline (nepripojený) goosesk

ushka Pozri príspevok
tiez si myslim ze to chlapci robili prvy krat...
bohuzial ja mam vsetkych znamych a rodinu veeeelmi daleko a takto to dopadlo, ked som sa obratila na internet.
Bohuzial ma to aj dost stalo (myslim vzhladom na to, aky je vysledok).
Uvidime co povie ten clovek bud. tyzden, ale asi to vyzera tak, ze sa budeme musiet obratit na nejakeho odbornika, ale to som si myslela aj o tychto...

vy ste za to zaplatili ?

neviem odkial ste,,ak ste z BA resp. okolia, mozte poslat pm , a doporucim Vam niekoho. nechcem robit reklamu.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

tie fotky by sa zišli,takto veľmi ťažko radiť a s tou elektrinou v SDK podhľade oni káble nenachystali dopredu?
0 0
goosesk goosesk

goosesk je offline (nepripojený) goosesk

ski555 Pozri príspevok
tie fotky by sa zišli,takto veľmi ťažko radiť a s tou elektrinou v SDK podhľade oni káble nenachystali dopredu?

asi chceli potom sekat jarok na kable,,aspon 2cm hlboky.. a ked zistili ,ze sadrac ma len 1,25cm ,,tak radsej povedali ,ze to nevedia.. ... pardon .. to asi nieje smiesne...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alltracboy Pozri príspevok
laminat je tvoreny vrstvami skelnej tkaniny spojenej zivicou.
he , ....asi som sa vyjadril zle ...

Ten laminát som myslel ako náradie , nie ako materiál na stierku , respektíve na zakrytie nerovností ....namiesto šparchtle ....

Tým laminátom rozotierať stierku ....
0 0
ushka ushka

ushka je offline (nepripojený) ushka

Bohuzial zaplatili. Ja som sa sice s nimi hadala uz dva dni, no moj priatel si povedal dost a vyplatil im to.
Ano som z BA a rada uvitam, ak mi niekoho odporucite. (veronika_hlavacova@yahoo.com)
Fotky urcite pridam, stoji to za to.
Kable na elektriku mame natiahnute, uz aj objednaneho druheho elektrikara.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mám človeka, čo sa rozumie aj elektrine aj týmto prácam. Šikovný.
Keď mi začala vlhnúť stena v byte, myslela som, že praskla rurka v stene, tak som ho zavolala. Zistil, že chyba je v podlahe (odpad), na počkanie vysekal drážku -kde bol ten odpad - voda z kuch.drezu. Stena vlhla, lebo nasavala vodu. Chyba bola v kolene - vobec nedržal spoj. Išli sme kupit materiál - trubky vymenil. Peniaze nezobral, až dokončí prácu.
Domuroval na druhý deň, čo pri výmene trubky vybúral, omietol, zahladil. podsypal ruru v podlahe, zalial poterom. Je to čerstvé, musí to vyschnúť. Povedal, že steny sú tolkokrát premaľované, že to treba celé zoškrabať, zatmeliť, napenetrovať...... s tým už počkáme na neskor.
Kamarátka mi ho doporučila, jej zasa vymaľoval celý byt, vymenil kuchynsku linku, urobil stropné svetlo v spálni, kde predtým vôbec nebolo.......
taký by sa mi zišiel v dome.............. :-)
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

[QUOTE=buchač;1232206]....šparchtľa ...
dakujem
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

goosesk Pozri príspevok
asi chceli potom sekat jarok na kable,,aspon 2cm hlboky.. a ked zistili ,ze sadrac ma len 1,25cm ,,tak radsej povedali ,ze to nevedia.. ... pardon .. to asi nieje smiesne...
človeče to ma mohlo skorej napadnúť,tak potom davat dvojplášť aby to vyšlo na tie káble,no odbočujem od témy,som zvedavý na tie fotky
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zo všetkých tu prezentovaných názorov je najlepší od vulxy.Všetko ostatné sú len strely do neznáma.
Z vášho príspevku sa dá usúdiť len toľko ,že pár amatérov ktorý niekde videli stierkovať stenu si pomysleli ,že to je úplne jednoduché a zvládnu to aj oni.Ak môžem odporúčať riešenie .hnať ich kade ľahšie a nájsť si síce drahších ale remeslu rozumejúcich remeselníkov.
Poradiť čo s tým si netrúfnem.Mohli to celé urobiť úplne zle.Skôr by som tipoval ,vzhľadom na praskliny ,že sa to bude musieť celé oškriabať a urobiť nanovo.Pomohla by fotografia.
Naposledy upravil 220870 : 12.12.09 at 09:32
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať