Zavrieť

Porady

Pangasius - fámy alebo skutočnosť

celoživotný pedagóg
V poslednej dobe sa objavujú informácie o škodlivosti a nešetrnom chove tejto obľúbenej sladkovodnej ryby. Je naozaj taká nebezpečná pre konzumáciu ?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KATA50 Pozri príspevok
V poslednej dobe sa objavujú informácie o škodlivosti a nešetrnom chove tejto obľúbenej sladkovodnej ryby. Je naozaj taká nebezpečná pre konzumáciu ?
Niečo na tom bude, je to vietnamská ryba, už som ju dávnejšie vyradila z jedálnička.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ja si chvalim tieto ryby, aspon tak mne nesmrdia ako ine. ale zas kamaratka mala 2 baliky tychto ryb-jeden kupila v hypermarkete a druhy v maloobch.predajni-jedne vraj boli dobre a druhe bolo citiť za hlinou. tak neviem čo je na tom pravdy, ale ja som nemala tu smolu natrafit na zle ryby.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

tiež som najprv dostala dávnejšie mail s dobrými receptami z tejto ryby a asi pred 1-2mesiacmi mail o obsahu rôznych škodlivých látok v tejto rybe, kedže sa chová v znečistených vodách. Bol tam aj link na nejaké francúzsko video tuším o chove týchto rýb?, no radšej som si to nepozrela (teda ani by som nerozumela). Dosť som bola vtedy z toho sklamaná, lebo som si tú rybu oblúbila a akurát v ten den som ju kupila. A je v mrazničke doteraz. Dcere ju už nedám.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

osobne nemám problém ich jesť, keď sa urobí podrobný rozbor rýb aj z našich riek, tiež je tam všetko možné a ryby sa jedia, všetko záleží od spracovateľa, napr. morské šťuky, teda niektoré sú ešte väčší humus, len posúďte, vytiahnu z mora nasypú do zberného priestoru, lovia ešte tak 5-7 dní v teple a potom na spracovanie do prístavu, až potom idú do mrazáku, a pokiaľ sa dostanú k spotrebiteľovi niekoľkorazy rozmrznú, výsledok je nechutné, hnilobnými organizmami prerastené mäso. Tie kvalitné, ktoré po vylovení idú hneď na spracovanie v tzv. morských továrňach a ihneď sú zmrazené je veľmi málo a sú drahé
Čo ale nezjeme pre svoje zdravie.

tu je opísaný obľúbený pangasius s odkazom na chov http://www.naturcity.sk/sk/zaujimave...angasius-.aspx
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
http://ekonomika.idnes.cz/pangasius-...81335_test_vem
http://www.hoax.cz/hoax/pangasius---je-to-k-jidlu/
Naposledy upravil Excise Duty : 12.12.09 at 00:44
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Nedávno som videl na čt reláciu kde testovli pangasius z asi šiestich predajní a rôznych dovozcov, všetky vzorky vyhoveli. Ja ich používam už dlhšiu dobu.
V dnešnej dobe keď ani nevieme čo poriadne nám dávajú na stôl, takže ak nebudeme konzumovať ryby veľké giganty si nájdu čím nás obalamutia. Príklad: známemu ponúkal dealer zmes na párky kde nemusel použiť ani kilo mäsa, stačilo zaliať vodu nejaké prímesy, ajha zmes na párky je na svete, už len do čreva a do predajne.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
V poslednom časopise " Zdravie" boli tejto rybe venované 2 celé strany, kde sa odborníci vyjadrili ku konzumácii pangasiusa. Nevidela som tam ani jednu vetu, že je zdraviu škodlivá.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Je to jasný HOAX. Prečo ľudia šíria takéto fámy??
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Aj keď ..."niet dymu bez ohňa..." myslím si, že je to presne načasované na predvianočné obdobie, kedy je zvýšená konzumácia rýb. Konkurencia sa snaží... No čo všetko čo dáva príroda treba konzumovať s mierou.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Veľká vďaka.
Túto rybu milujeme - najmä preto, že nemá kostičky - som rada, že ide len o hoax, naďalej ju môžeme konzumovať, či bez obáv, nie som si istá, ale veď ani ostatné potraviny nie sú bez závad.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

No len tak tie fámy asi nevznikli. Ale závisí aj od miesta chovu, spracovateľa, dovozcu...
Na tejto stránke sa pravidelne uverejňujú informácie o bezpečnosti potravín. Keď si dáte do filtra vyhľadávať "pangasius", zobrazia sa všetky hlásenia podané na túto potravinu.
http://www.svssr.sk/sk/spotrebitel/r....asp?cmd=reset

Napr. v r. 2005 tu bolo oznámenie o vysokom počte baktérie Enerobacteriaceae, ktoré obsahovala ryba pangasius z Vietnamu

V r. 2006 bol zase zistený benzo(a)pyrén v tejto rybe pôvodom z Thajska

V r. 2007 Escheria coli, nepovolená látka malachitová zelená a leukomalchitová zelená v rybách pangasius z Vietnamu

V r. 2008 Vibrio cholerae NON O:1/NON O:139; zakázaná látka nitrofuran (metabolit) nitrofurazon (SEM) (2.3 μg/kg - ppb) v rybách pangasius z Vietnamu

V r. 2009 boli zistené v rybách pangasius z Vietnamu: Salmonella (prítomná /25g), Listeria monocytogenes

Keď si však pozriete iné oznámenia (a hlavne tie výstražné), tak pangasius nie je na tom najhoršie.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

To je tak-keby sme všetko vedeli a videli ako sa vyrába,tak by sme asi zomreli od hladu-napr. jeden moj známy nejedáva salámy a dovod?-pracuje v masokombináte a vie ako sa salámy vyrábajú, zaručene by ste si asi tak ľahko salámu už nikdy nedali, keby ste raz boli na takej exkurzii
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Blankake Pozri príspevok
No len tak tie fámy asi nevznikli. Ale závisí aj od miesta chovu, spracovateľa, dovozcu...
Na tejto stránke sa pravidelne uverejňujú informácie o bezpečnosti potravín. Keď si dáte do filtra vyhľadávať "pangasius", zobrazia sa všetky hlásenia podané na túto potravinu.
http://www.svssr.sk/sk/spotrebitel/r....asp?cmd=reset

Napr. v r. 2005 tu bolo oznámenie o vysokom počte baktérie Enerobacteriaceae, ktoré obsahovala ryba pangasius z Vietnamu

V r. 2006 bol zase zistený benzo(a)pyrén v tejto rybe pôvodom z Thajska

V r. 2007 Escheria coli, nepovolená látka malachitová zelená a leukomalchitová zelená v rybách pangasius z Vietnamu

V r. 2008 Vibrio cholerae NON O:1/NON O:139; zakázaná látka nitrofuran (metabolit) nitrofurazon (SEM) (2.3 μg/kg - ppb) v rybách pangasius z Vietnamu

V r. 2009 boli zistené v rybách pangasius z Vietnamu: Salmonella (prítomná /25g), Listeria monocytogenes

Keď si však pozriete iné oznámenia (a hlavne tie výstražné), tak pangasius nie je na tom najhoršie.
Blanka, no bože-jedna listéria a salmonela hore-dole...
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

neviem ako vám, ale mne to nesmrdí a ani nechutí ako ryba naposledy ked som jedla pangasiusa tak mi to chutilo ako rožky máčané v mlieku, je to vôbec ryba, alebo len umelá náhrada.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
beba13 Pozri príspevok
neviem ako vám, ale mne to nesmrdí a ani nechutí ako ryba naposledy ked som jedla pangasiusa tak mi to chutilo ako rožky máčané v mlieku, je to vôbec ryba, alebo len umelá náhrada.
Ahojte,
tiež mi táto ryba chutí podobne. Čiže nechutí.
A je pravda, že keď stojím v obchode nad týmito potravinami (a skoro nad všetkými a hlavne v supermarketoch ), som zúfalá z toho, čo kupujeme, čo nám predávajú za drahé peniaze

Raz som videla aj jeden dokument, ako sa lovia ryby a ako sa k nám dostávajú.
Hrozné,
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Čo to o pangasiusoch som si prečítala...pravda je taká, že odkedy ho kupujem, rybu jedávam aspoň raz za 2 týždne, zhruba 3/4 roka, dovtedy to bolo raz za rok. Mne táto ryba veľmi chutí, aj mojej rodine.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cabada Pozri príspevok
Ahojte,
tiež mi táto ryba chutí podobne. Čiže nechutí.
A je pravda, že keď stojím v obchode nad týmito potravinami (a skoro nad všetkými a hlavne v supermarketoch ), som zúfalá z toho, čo kupujeme, čo nám predávajú za drahé peniaze

Raz som videla aj jeden dokument, ako sa lovia ryby a ako sa k nám dostávajú.
Hrozné,
Ale zasa nenadávajme na Vietnamcov, takisto sa ryby lovia aj u nás,hmhm-my si tú pangasku občas dáme,ale chuťovo fakt nemá na dobrého kapríka a keď nieje kaprík,tak može byť aj dobré filé...-aj keď ten kaprík je lepší...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

No veru Stanislav pokiaľ dobre nenapacuješ kapríka rôznymi bylinami, chuť bahna ostáva, aj po namočení do mlieka na niekoľko hodín Mne naozaj pangasius veeeľmi chutí, zdravie zatiaľ nehovorí nič, ani zažívacie choroby
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jozka56 Pozri príspevok
No veru Stanislav pokiaľ dobre nenapacuješ kapríka rôznymi bylinami, chuť bahna ostáva, aj po namočení do mlieka na niekoľko hodín Mne naozaj pangasius veeeľmi chutí, zdravie zatiaľ nehovorí nič, ani zažívacie choroby
Jožka a gupka ako chutí, tá sa nedá jesť?Mám ich v akvárku požehnane...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

gupky Stanislav nesmieš konzumovať, veď ich ešte nepredávajú v marketoch aby si sa neotrávil nie je na ne atest
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať