Zavrieť

Porady

náhrada mzdy za sviatok-nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas

Dobry den,
zacala som spracovavat mzdy pre firmu, ktora ma predajne v obchodnych centrach a teda ich zamestnanci maju nerovnomerne rovrhnuty pracovny cas - pracovne smeny a v novembri im pripadol pracovny den podla smenoveho kalendara aj na sviatok. Chcem sa spytat na nazor, ci im mame podla ZP § 122 vyplacat nahradu mzdy za dopracovany sviatok alebo nie. Doteraz im to vyplacane nebolo,ale rada by som bola, aby mali odo mna mzdy spravne spracovane, tak overujem... .
Vopred vdaka za odpoved.
Pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ti, ktori pracovali vo sviatok, lebo mali naplanovanu zmenu, maju narok na priplatok za pracu vo sviatok.

    Ti, ktori nemali na ten den naplanovanu zmenu, ti maju svoj standardny volny den a nemaju narok na ziadnu nahradu za sviatok.

    ivkop je offline (nepripojený) ivkop

    ivkop
    Dakujem za radu.
    A este ma napadla otazka: teraz v decembri im moze padnut naplanovana zmena na sviatok (26.12. a 27.12.), kedy ale pracovat nebudu, lebo bude obchodne centrum zavrete. Vtedy maju narok na nahradu mzdy za sviatok podla ZP?
    Vdaka

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Áno , je to prekážka na strane zamestnávateľa § 142 ods.3 Zák. práce, takže majú nárok na náhradu mzdy.

    náhrada mzdy za sviatok-nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.