Zavrieť

Porady

rekondičné pobyty

zdravým všetkých poraďákov a zároveň by som Vás chcela poprosiť o všetky možné informácie týkajúce sa rekondičných pobytov, povinnosti zamestnávateľa voči zamestnancom, podmienky nároku, intervaly poskytovania a pod., no proste všetko čo by mi mohlo pomôcť.

ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    veronika1 Pozri príspevok
    zdravým všetkých poraďákov a zároveň by som Vás chcela poprosiť o všetky možné informácie týkajúce sa rekondičných pobytov, povinnosti zamestnávateľa voči zamestnancom, podmienky nároku, intervaly poskytovania a pod., no proste všetko čo by mi mohlo pomôcť.

    ďakujem za pomoc.
    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...24252&pa=12478

    veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

    veronika1
    Na rekondičný pobyt nemusí isť ak je zaradený iba do jeden rizikový faktor? Musia to byť súčasne dve riziká?

    Vedel by mi niekto vysvetliť tie vybrané povolania................dole v texte?

    Na účely poskytovania rekondičných pobytov sú vybranými povolaniami tie, ktoré spĺňajú kritériá sťažených pracovných podmienok a súčasne spĺňajú podmienky účelnosti rekondičného pobytu z hľadiska prevencie profesijného poškodenia zdravia. Náklady na rekondičné pobyty uhrádza zamestnávateľ

    Visa je offline (nepripojený) Visa

    Visa
    Ahojte,

    všade čítam to isté o rekondičných pobytoch, ale nikde neviem nájsť, aké podmienky a kritéria musí splniť firma aby sa stala poskytovateľom rekondičných pobytov.

    Prosím, poraďte

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    Rekondičné pobyty zamestnancov a daň z príjmov -zmeny niektorých podmienok od 1. mája 2010

    Ak zamestnávateľ poskytne zamestnancom rekondičný pobyt, potom je potrebné správne ho z daňového hľadiska posúdiť. Dôležité je to jednak u zamestnanca, ako daňovníka, ktorý je prijímateľom tohto plnenia a aj u zamestnávateľa, ako poskytovateľa.

    U zamestnanca všeobecne platí, že predmetom dane z príjmov zo závislej činnosti je každé plnenie, ktoré má poskytnuté od zamestnávateľa bez ohľadu na právny dôvod, pravidelnosť (nepravidelnosť, resp. jednorazovosť), peňažnú alebo nepeňažnú formu, ak súvisí s výkonom závislej činnosti. Vyplýva to z § 5 ods. 2 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov (ZDP).

    http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&urov...559&odkial=EMU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.