Zavrieť

Porady

ochrana osobých údajov

Chcela som sa opytat na jednu vec v suvislosti s ochranou OU,aj ked uz toho bolo popisaneho dost.

ako postupovat u lekara,ktorý má zamestnanu zdrav.sestru,ktorá má 4 deti (...danovy bonus),ake povinnosti pre neho vyplyvaju v suvislosti s ochranou OU?je povinny sa registrovat atd.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Daj jej podpísať súhlas so spracovaním osobných údajov, kde uvedieš, aké osobné údaje budeš spracovávať.

    Inak neviem, čo vlastne chceš vedieť...skús si prečítať zákon o ochrane osobných údajov.

    AHT je offline (nepripojený) AHT

    AHT
    Súhlasím s Jankou, stačí ak jej dáš podpísať prehlásenie so súhlasom používania osobných údajov a zaregistrovať sa musí až v prípade keď by mal nad 5 zamestnancov.

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    mala som na mysli,ci postacuje aby lekar mal pisomny suhlas sestry-zamestnanca, poučenie o mlcanlivosti a to je vsetko?alebo ma mat spravenu aj evidenciu OU?
    aj bezpecnostny projekt?

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    filka
    mala som na mysli,ci postacuje aby lekar mal pisomny suhlas sestry-zamestnanca, poučenie o mlcanlivosti a to je vsetko?alebo ma mat spravenu aj evidenciu OU?
    aj bezpecnostny projekt?
    Bezpečnostný projekt by potreboval mať vypracovaný v prípade, že by spracovával osobné údaje na počítači, ktorý by bol pripojený sieťovo alebo na internet.

    Keďže sa nemusí registrovať, zrejme by mal viesť aspoň evidenciu, ale s tým si nie som istá.

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Čo všetko treba urobiť do 31. októra, keď sa hovorí, že dať do súladu so zákonom?

    ochrana osobých údajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.