Zavrieť

Porady

DPH - mesiac alebo štvrťrok

Prosím poraďte:

Sme štvrťročný platitelia dane, čiže podávam dve daň.priznania. Ide mi o to, či na prednej strane mám uviesť ZDAŇOVACIE OBDOBIE mesiac 04, alebo 2.štvrťrok, myslím na apríl.

Čo Ste uvádzali štvrťročný platitelia dane?


Srdečná vďaka a krásny víkend.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Na obidvoch som uviedla, že ide o 2.Q.2004. Ale musím sa priznať, že pri vypĺňaní DP mi napadlo to isté, ako tebe.

    Natalia je offline (nepripojený) Natalia

    Natalia
    Uviedla som na obidvoch 2.Q 2004. Je jasné, ak je na starom tlačive, že ide o apríl, ak na novom tak o 5-6/2004.

    memsahib je offline (nepripojený) memsahib

    :-) memsahib
    Tiež som uviedla II.Q 2004, pretože to je fakt, len je to rozdelené na dve tlačivá. A nadmerné odpočty z I.Q a aj za apríl som odpočítala v zmysle § 79.
    Pekný deň.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    ja som uviedla apríl,a potom 2.štvrťrok.Tak mi povedala pani na danovom urade.Peknu nedelu(škoda,už konči)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Aj ja som uviedla apríl a štvrťrok. Pracujem pre tri firmy-každá má iný DÚ a nech ide o čokoľvek, všade mi podávájú tri rôzne informácie. Pred desiatimi rokmi som nevedela ani spať zo strachu, že niečo pokazím kvôli rozchádzajúcim sa informáciam daňových úradníkov. Už sa netrápim, neide o život. Oddýchnime si konečne všetci.....

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ja som uviedla všade štvrťrok, ako píšu hore dievčatá. Ale plne s Tebou súhlasím, netreba sa preto trápiť. Všetko sa dá na papieri opraviť, so životom je to horšie. Prajem všetkým príjemný a bezstresový týždeň.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Úplne s vami súhlasím, oddýchnime si, veď tento štvrťrok nám asi všetkým dal poriadne zabrať. Dúfam, že nezarieknem ak napíšem, že ja som spokojná s prístupom DÚ v BB. Ak náhodou nesedí niečo na DP, napríklad by som zabudla napísať čojaviem číslo domu, alebo by som mala zlý súčet (stalo sa mi, že mi program zle zaokrúhľoval a suma celkom mi nesedela o 1,- Sk), tak mi zavolala pracovníčka DÚ, že ma prosí aby som si prišla opraviť výkaz. Žiadnu vedu z toho nerobila. Dúfam, že aj naďalej bude taká ochota zo strany DÚ...

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Presne tento problém som mala aj ja a chcela som sa opýtať, ale ako vidím už ste to tu rozoberali. Ale ešte sa chcem opýtať, keď mi vyšiel za apríl odpočet, mám ho potom v novom priznaní DPH za 5-6 uviesť do riadku 31?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Zuzka, ja som mala presne takýto istý prípad, za apríl NO. Tento som odpočítala od DP za 5-6 a výslednú sumu som dala na úhradu. V riadku 31 som to neuvádzala.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    vysledky z oboch danovych priznani sa spocitaju, ale v NO z aprila sa v danovom priznani 5-6 neuvadza

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Neviem či som už zmagorená, ale ešte mi povedzte, v starom tlačive čo mi vyšiel odpočet tak ho uvádzam len na r. 26 a tým končím??

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ano, takto to je
    ak si nie si ista, dobre je (uz to tu bolo odporucene) vyplnat danove priznanie priamo na internete, krasne to tam vsetko samo sumarizuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.