Zavrieť

Porady

Založenie firmy s eshopom.

Pozdravujem.

Chcel by som sa opýtať, čo všetko potrebujem, keď chcem začať podnikat v internetovom obchode ( eshop ). To zn. ,ako sa zaregistrovať na živnostenskom úrade, aký rozsah podnikania mám uviesť, ako sa platí daň (podvojne resp., alebo aké ??.
Ako sa objednáva tovar z veľkoskladu, zmluvy atď.
Ako sa uzatvára zmluva s prepravnou službou ?? Prosím poradiť, ktorú odporúčate.
Čo všetko ešte potrebujem ??

Za rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    Skus priblizit podnikanie s cim budes podnikat, co budes predavat cez e-shop potom ti viem zodpovedat vsetky otazky.

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    skus si pohladat o tom viac veci (je toho na nete dost) a pytat sa potom konkretnejsie, lebo teraz keby ti mal niekto odpovedat tak bude asi podnikat za teba

allek je offline (nepripojený) allek

allek
    Chcel by som predávať ohrievače na vodu a ohrievače vzduchu v interiéri.
    Prípadne prosím poradiť, kde by som sa o takej forme podnikania mohol viac dozvedieť.

Ďakujem.

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

luigi72
    Chcel by si len predavat, alebo aj montovat a vykonavat servis tychto zariadeni?

Ak len predavat, tak ti staci jeden predmet podnikania: "Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)"

Zaregistrujes sa na zivnostenskom urade, 1 predmet je cca. 3 EUR, zahlasis sa na DU, SP a ZP.
    Oslovis dodavatelov, velkosklady a/alebo vyrobcov. Bud sa s nimi zazmluvnis (urcite min. mnozstvo za urcite obdobie - mozu ti za to dat %-ne zlavy) alebo len tak budes od nich objednavat. Das spravit e-shop, stanovis si ceny, zainvestujes do reklamy a uz aj predavas.
    Dan nebudes platit podvojne (naco by? ), ale mozes viest podvojne uctovnictvo, aj ked si myslim, ze by ti stacilo jednoduche. Ked budes mat vysoky obrat, aj tak sa stanes povinne platcom DPH a vtedy uz budes musiet viest podvojne uctovnictvo.
    Mesacne budes platit odvody, dan z prijmov len raz rocne, takisto aj rocne zuctovanie ZP.
    Prepravnych firiem (skor by som radil kurierske spolocnosti) je dost vela na Slovensku, treba ich oslovit a poziadat ich o ponuky. Ale uz im musis vediet povedat, cca. v akom rozsahu mienis vyuzivat ich sluzby.
    Naposledy upravil luigi72 : 17.12.09 at 17:44

allek je offline (nepripojený) allek

allek
    Prepáč, ale nerozumiem skratkám "SP a ZP"

Ale, ďakujem za včasnú a stručnú odpoveď.

Založenie firmy s eshopom.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.