Zavrieť

Porady

odstránenie sleziny

Dobrý deň, pred 3 týždňami mi museli odstrániť slezinu, mala som na nej cystu, ktorá tlačila na žalúdok a robila mi ťažkosti. Mala som ju od narodenia. Chcela by som sa informovať na čo si mám dávať pozor - viem, že imunita je slabšia, zaočkovali ma proti pneumokokom. Mám držať nejakú diétu, resp. môžem piť alkohol? Ďakujem!
Usporiadat
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
BXLmiami Pozri príspevok
Ak jej v gravidite podali trombolytiká,tak asi hrozili zrazeniny a bolo vysoké riziko trombozy počas gravidity či pôrodu,,alebo si myslíš,že to miesto cukríkov?
Ja som len konstatoval... neviem o co tam islo.. vlastne ani ty nevies o co islo ( necital som dalsie prispevky zatial ) takze aj ty sa mozes mylit. Nikdy som netvrdil ze to namiesto cukrikov.
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

Hm je to v sprave keď som mal 2,5 roka aj blbých doktorov napadlo keď rodina trpí zapcháva ním ciev narodí sa dieťa ktoré ma opak riedku krv a ten liek ma napísane spôsobuje dlhodobú trombocytopeniu aj u dospelých pacientov veľmi opatrne preveriť dávky Absolútne zakázané podávať tehotným ženám
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Takže ak tomu dobre rozumiem,tak v rodine máte zapchávanie ciev a preto bola mama dlhodobe nasadená na liečbu riedenia krvi.Takže je to tak,ako som napísala.
0 0
chancapiedra chancapiedra

chancapiedra je offline (nepripojený) chancapiedra

adobe Pozri príspevok
Aj tak je vhodne urobit test na trombocyty hodnota okolo 300 000 je uz hodne a test na imunoglobulin atm je potrebna hodnota okolo 1
Dakujem, ak sa rozhodne ist na testy, tak budem informovat ako dopadli.
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

BXLmiami Pozri príspevok
Takže ak tomu dobre rozumiem,tak v rodine máte zapchávanie ciev a preto bola mama dlhodobe nasadená na liečbu riedenia krvi.Takže je to tak,ako som napísala.
Hm zaujímave otočenie Takže poopravím praskla jej žila na nohe v 6mesiaci zobrali ju do nemocnice urobili niečo aby netiekla a na druhy deň bola doma z liekmi a sup do roboty Ziadne rizikove ziadne tehotna by nemala ziadne lieky Ak to nazivas liečba nie si normálna prepáč
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

adobe Pozri príspevok
Hm zaujímave otočenie Takže poopravím praskla jej žila na nohe v 6mesiaci zobrali ju do nemocnice urobili niečo aby netiekla a na druhy deň bola doma z liekmi a sup do roboty Ziadne rizikove ziadne tehotna by nemala ziadne lieky Ak to nazivas liečba nie si normálna prepáč
Pozri,ak teraz píšeš ako dospelý na PC tak to bolo pred xx rokmi,odvtedy sa poznanie zmenilo.To že nebola na PN bola určite chyba a to že sa v gravidite nemajú brať žiadne lieky je fakt,ale ked lekár vyhodnotí,že gravidnej matke reálne hrozí tromboza,tak tie lieky matke nasadíaj dnes.V medicíne nevyberáš z jednej možnosti dobrej a druhej zlej,vyberáš z dvoch zlých možností tú lepšiu.
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

Mno takto cerenka učiteľa by nedostala liek ale ostala 3 mesiace na rizikovom!!! tak isto žena riaditeľa alebo ktorá mala známych Už veľmi dávno sa vie že tehotné nesmú lieky .Deje sa to aj dnes Ako moze umret slobodnej matke 8 ročne dieťa na leukemiu bez liečby? týždeň pred smrtou bolo na kontrole a krv bola ok? Nic ta nenapada? liečba je drahá len nadľudia máju pravo ne chorý lúdia
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

Nenasadia lieky!! ostane v Nemocnici a prípadný problém sa dá riešit v nemocnici Lieky sa nenasadia 1 je dieťa je to spätný názor aj dnes
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To je blbosť,zachranuje sa matka,dieťa sa dá spraviť druhé.Pardon.
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

chancapiedra Pozri príspevok
Dakujem, ak sa rozhodne ist na testy, tak budem informovat ako dopadli.
Ja mam problém že slezina narostla bol som sone a lekar ze ake lieky beriem na kompenzaciu ked som povedal ze ziadne mi nedali uz nepovedal ani slovo kam mam stym ist jednoducho povedal ze to netreba Niektorym sa liecba dava niektorym ne Imunoluga som si vyhadal lebo som vedel ze bude pokles imunoglobulinu poslal ma na mikrobilogiu krvi v nemocnici mi ju odmietli urobit pritom som mal od imunuloga papier stým ze ty čo nemajú slezinu ju majú pozitívnu všetci ale nereagujú horúčkou ako ostatný lúdia Takzvane sa čaká na OPSy ale písem ne u všetkých ľudí to ma vytáča
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

A ešte k tým PN za socíka,zažila som situáciu ked mi chirurg dal dole sadru z celej nohy po uraze kolena a povedal prepáč,ale mám príkaz ťa uschopniť,pretože už 6 týždnov nefunguje Tvoja ambulancia a iný lekár nie je.Takže takto to bolo s PN za socíka.
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

BXLmiami Pozri príspevok
A ešte k tým PN za socíka,zažila som situáciu ked mi chirurg dal dole sadru z celej nohy po uraze kolena a povedal prepáč,ale mám príkaz ťa uschopniť,pretože už 6 týždnov nefunguje Tvoja ambulancia a iný lekár nie je.Takže takto to bolo s PN za socíka.
Presne a trápia sa 2 zrastene deti ktoré nemajú obe ani oddelene šancu prežiť nefungujú ce čreva obe!! vedeli to museli by im cely život podávať umelú výživu kým by niekomu nezobrali čreva a ne transplantovali humus na vracanie
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak to o zrastených deťoch som nepochopila.Koľko máš rokov?Chod na medicínu a nauč sa o týchto veciach niečo,bude to pre Teba niečo ako therapia.Leukémia s perakutnym priebehom existuje,ked moje deti rástli,bola to moja nočná mora.
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

Ide mi o jedno aby všetci čo máju odobranú slezinu mali ten istý nárok ne len niektorý a ostatný budu spoločnosťou na výsmech .
Prekvapila ma tu informácia ze sa trvalo podávajú antibiotika nebol to preklep aj keď podla mňa by bolo účinnejšie raz za rok isť na lapačku a saturačnej dávky široko spektrálneho antibiotika
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

BXLmiami Pozri príspevok
Tak to o zrastených deťoch som nepochopila.Koľko máš rokov?Chod na medicínu a nauč sa o týchto veciach niečo,bude to pre Teba niečo ako therapia.Leukémia s perakutnym priebehom existuje,ked moje deti rástli,bola to moja nočná mora.
Zrastene dvojicky ktore zomreli oddelene na slovensku Nie ty 1 tie žijú Konzultovali aj zo zahraničím aj keď sa podari oddelenie nie sú schopne žiť
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

Mno ja dám jeden príklad Bol som na vyšetrenie krvi aj moci všetko ok Mal som nastupit do prace firmy z USA podnikala na slovensku a požadovali zdravotne testy a to iste laboratórium už dalo iné výsledky prácu som nezískal Doktorka povedala ze by som si to mal pobehat ked som jej povedal ked mi zoberu krv znova v nemocnici a daju do toho isteho labaku bude znova ok Povedala že ANO robí sa to tak Súkromník keď si dá požiadavku aj si plati tak sa testy naozaj robia keď spital ´výsledok ako spital potrebuje
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

Alebo este jeden priklad .Jeden ne moc inteligentný človek nechcel po páde komunizmu robiť za par šupiek a chcel isť na do francúzskej zahraničnej legie Tam robili naozaj dobre testy našli mu mali nádor na hlave a poslali domov aj z výsledkami nech si to dá odstrániť že sa to dá operovať a nemusí to byt hneť zhubne U nás mu to odmietli operovať že to CT nebolo u nás robene a ani mu neurobili nove umrel do 3 rokov na to
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
adobe Pozri príspevok
Ja mam problém že
adobe Pozri príspevok
....Jeden ne moc inteligentný človek nechcel po páde komunizmu robiť za par šupiek a chcel isť na do francúzskej zahraničnej legie Tam robili naozaj dobre testy našli mu mali nádor na hlave a poslali domov aj z výsledkami nech si to dá odstrániť že sa to dá operovať a nemusí to byt hneť zhubne U nás mu to odmietli operovať že to CT nebolo u nás robene a ani mu neurobili nove umrel do 3 rokov na to
...hej vidno , že máš problém .....furt len svoje hudieš ...

Do cudzineckej légie len tak hocikoho nevezmú , si na bohovom omyle ...

Čo sa týka toho CT ...hm ,šak si odborník , teda by si mal vedieť , že ani nie každá nemocnica prijme výsledky čo i len odberov krve ...a nie to ešte CT a k tomu z Francie ...
Ono totiž v záujme svojho zdravia je potrebné aj niečo preto urobiť a nie hneď odsúdiť zdravotníctvo ako také ....čím netvrdím , že aj ono nepochybí občas ...
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

buchač Pozri príspevok
...hej vidno , že máš problém .....furt len svoje hudieš ...

Do cudzineckej légie len tak hocikoho nevezmú , si na bohovom omyle ...

Čo sa týka toho CT ...hm ,šak si odborník , teda by si mal vedieť , že ani nie každá nemocnica prijme výsledky čo i len odberov krve ...a nie to ešte CT a k tomu z Francie ...
Ono totiž v záujme svojho zdravia je potrebné aj niečo preto urobiť a nie hneď odsúdiť zdravotníctvo ako také ....čím netvrdím , že aj ono nepochybí občas ...
Woooooooooooooooooooooow to je odpoved

keby tvoj syn?
0 0
adobe adobe

adobe je offline (nepripojený) adobe

kto pise ze ho vzali? su tam vstupne testy zlato a toho človeka som poznal aj som mu povedal ze ked mu daco vo francuzku nasli nasi nic neurobia bol to normalny clovek aj tak sa stalo Ale urcite ty pracujes v zdravotnictve tak veľmi dobre poznas naklady idu na liečenie známych a rodinných prislušnikou zdravotného personálu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať