Zavrieť

Porady

Karamel z ,,plechovky"

Ahoj! Chcem sa s Vami poradit. Vŕta mi v hlave predvianočná tematika - varenie, pečenie. Veľa receptov využíva karamel pripravený varením kondenzovaného mlieka v plechovke. Pýtam sa skúsenejších: neuvoľňujú sa z tej plechovky, ktorá je hliníková do mlieka škodliviny??? Nedá mi to nejak spať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    stiavnicanka Pozri príspevok
    Ahoj! Chcem sa s Vami poradit. Vŕta mi v hlave predvianočná tematika - varenie, pečenie. Veľa receptov využíva karamel pripravený varením kondenzovaného mlieka v plechovke. Pýtam sa skúsenejších: neuvoľňujú sa z tej plechovky, ktorá je hliníková do mlieka škodliviny??? Nedá mi to nejak spať.
    Plechovka je z pozinkovaného plechu..určite nie je hliníková. Zinkovanie sa robí pri teplote nad 400°C - takže sa podľa mňa netreba báť, že by pri 100°C zinok "zliezol do kondenzovaného mlieka"...
    Díky. Ja som si naivne myslela, že je to Al. Ale to sú len pivove a podobne plechovky. Takže, hor sa do pečenia. Pekne Vianoce.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Plechovka je z pozinkovaného plechu..určite nie je hliníková. Zinkovanie sa robí pri teplote nad 400°C - takže sa podľa mňa netreba báť, že by pri 100°C zinok "zliezol do kondenzovaného mlieka"...
    Plechovka určite nie je hliníková, ale ani z pozinkovaného plechu. Na potraviny sa používa pocínovaný plech.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    stiavnicanka Pozri príspevok
    Ahoj! Chcem sa s Vami poradit. Vŕta mi v hlave predvianočná tematika - varenie, pečenie. Veľa receptov využíva karamel pripravený varením kondenzovaného mlieka v plechovke. Pýtam sa skúsenejších: neuvoľňujú sa z tej plechovky, ktorá je hliníková do mlieka škodliviny??? Nedá mi to nejak spať.
    Spi kľudne. Ja som mal iný problém, koľko sa to tej plechovke varí.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    hena22 Pozri príspevok
    minimálne hodinu na karamelový likér, na "griláž" varím aj 2.
    Ja som robila šuhajdy so salkovým krémom, varila som 2 hodiny a musím povedať, že to je málo. Krém je riedky.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Súhlasím s Drobeceva, karamel po dvoch hodinách na krém je riedky, treba variť aspoň tri hodiny.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Varila som karamel skoro štyri hodiny, nakoľko som naň zabudla a bála som sa aj tú plechovku otvoriť. Na zákusok bol nakoniec vynikajúci.
    babka - ježibabka
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Varila som karamel skoro štyri hodiny, nakoľko som naň zabudla a bála som sa aj tú plechovku otvoriť. Na zákusok bol nakoniec vynikajúci.
    To si na tom dobre. Podobne sa stalo aj mojej bývalej kolegyni. Tá išla hneď keď dala plechovicu do hrnca na záhradu a zadrkotala sa so susedami a keď prišiel jej manžel z roboty, tak našiel vymaľovanú - ofixírovanú kuchyňu od vybuchnutého karamelu.
    Naposledy upravil babka - ježibabka : 22.12.09 at 19:53 Dôvod: preklep

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.