Zavrieť

Porady

miesto zdanitelneho plnenia-akcie

Ahoj,
pred casom som nakupil par akcii (U.S. akcie), fyzicky som zil a pracoval v Irsku, od tial som odysiel, momentalne sa nachadzam v Maroku, a planujem kupit nehnutelnost v Bulharsku. Na to budem musiet predat cast akcii, a vznikne mi pravdepodobne nejaky zisk, ktory treba danit, ale kde? Kedze ich vlastnim dlhsie ako 6 mesiacov, oplatilo by sa mi ich zdanit v Cechach (pri drzbe akcii nad 6 mesiacov su oslobodene zisky od dane), ale ako to dosiahnut. Kde nastava zdanitelne plnenie pri takychto obchodoch (na mieste, kde sa vyberu fyzicky peniaze, alebo v state, v ktorom je zalozeny ucet kam pridu peniaze od brokera, alebo? ).
Prosim o radu, a dakujem za odpoved
Erik.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
Prijmy z kapitaloveho majetku sa zdanuju:

Zrazkovou danou ak to predpisuje pravny poriadok emitenta aktiva, alebo sprostredkovatela zdanitelneho obchodu.

Standardnou danou z prijmu podla predpisov krajiny kde ma subjekt danovy domicil. Podla medzinarodnych predpisov mas danovy domicil v tej krajine, kde si sa zdrziaval aspon 183 dni v roku.

Takze zavisi od toho kolko dni v roku si sa v ktorej krajine nachadzal.

miesto zdanitelneho plnenia-akcie

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.