Zavrieť

Porady

Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Prečítaj si temu o pár riadkov nižšie-menej známe ovocné druhy a ich pestovanie.Poriadne,su tam telefonne čísla.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

No teraz už asi plody nekúpiš je neskoro,snáď na rok to bude aktuálnejšie niekedy v auguste
Tento rok som bol na koštovke,aj domov som obdržal a musím povedať úprimne chuť je priamo fantastická
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ešte pred mesiacom som mal posledné plody. Teraz už mám len zavárané v pohároch.
Ale budúci rok koniec augusta až koniec októbra +- podľa toho aké bude teplé leto.
Asiminy sa nedajú žiaľ skladovať dlhšie ako 10 dní. V obchode ju ešte dlho nekúpite. Treba si ju dopestovať!
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Tak kompót si naozaj neviem predstaviť ale budiž možno sa aj to dá Ako to vypadá?Nebolo by foto?
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

paloo Pozri príspevok
Tak kompót si naozaj neviem predstaviť ale budiž možno sa aj to dá Ako to vypadá?Nebolo by foto?
Ja moc na tie fotky nie som, ale je to v normálnom zavareninovom poháry také žlté husté, maglajz ale chutí dobre. Ale čerstvé sú čerstvé!
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Takto sú zabalené plody na expedíciu k zákazníkom
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Je len jedno miesto v Európe kde sú predávané takto plody. Aj v talianskej Faenze robia takto len malé množstvo a od toho upúšťajú pretože asimína nie je moc vhodná na predaj v obchodoch. Veľmi rýchlo behom pár dní sa zhoršuje kvalita čerstvých plodov až sa stávajú nepoživateľnými. Skutočne najchutnejšie sú plody priamo obrané zo stromu. Preto je to typický druh na pestovanie v záhrade v obchodoch ho kúpiť nemožno a nikdy ani jeho predaj nemude rozšírený. Oveľa známejšia príbuzná - anona je tiež veľkou zriedkavosťou videl som ju iba 3x v Kauflande a raz v Metre. Plody však prepravou a nevyhnutným skladovaním tiež dosť utrpeli. Anonu však u nás je možné pestovať iba v skleníku, pretože vôbec neznáša žiaden mráz ako tropický strom.
1 0
slnečná kvetina slnečná kvetina
Vie niekto poradiť, kde v okolí Trnavy by sa dal zohnať stromček asiminy triloby? Z toho čo som naštudovala by som preferovala konkrétnu odrodu mango. Ďakujem, Zlatica
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

slnečná kvetina Pozri príspevok
Vie niekto poradiť, kde v okolí Trnavy by sa dal zohnať stromček asiminy triloby? Z toho čo som naštudovala by som preferovala konkrétnu odrodu mango. Ďakujem, Zlatica
Pozor ak chceš konkrétnu odrodu Mango,nie je samoopenlivá potrebuješ druhú rastlinu inej odrody!
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

slnečná kvetina Pozri príspevok
Vie niekto poradiť, kde v okolí Trnavy by sa dal zohnať stromček asiminy triloby? Z toho čo som naštudovala by som preferovala konkrétnu odrodu mango. Ďakujem, Zlatica
Asimina Triloba je strom, ktorý v rastie v skupinách i v pôvodných porastoch a preto sa nevivinul ako samoopelivý. Znamená to že minimálne dve rôzne odrody, či klony, či semenáče sa musia opeliť vzájomne. Takže všetky stromy rodia plody ako samice a súčasne sú aj samcami a sú schopné opeliť iné Asiminy, sami seba však nie.
Iba o dvoch odrodách je rozšírené, že sú čiastočne samoopelivé, teda že dokážu mať plody aj keď nemajú partnera a opelia sa sami. Je to Sunflower a Prima.
I tak to však nie je podľa mojich praktických zistení u ľudí ktorí mali iba jeden strom niektorých s uvedených "samoopelivých" odrôd najšťastnejšie riešenie, pretože síce majú nejaký ten pekný veľký plod, ale nie takú úrodu ako pri dvoch odrodách ktoré sa vzájomne opeľujú. Potvrdzuje to len výskumy, pri iných druhoch ako napríklad Actinídie, ktoré majú ako samoopelivé iba 40% úrody v porovnaní s tým keby boli "normálne opelené" inou rastlinou (v prípade actinidií teda samcom rovnakého druhu inej odrody samozrejme)
Príroda sa jednoducho nedá tak ľahko oklamať.
K odrode Mango. Nie je ničím zvlášť zaujímavá, teda okrem svojeho názvu. Nie je chutnejšia ani najlepší degustátor ju nedokáže rozoznať od iných odrôd. Plody nemá zvlášť veľké v priemere. Plody nedozrievajú skôr ako pri iných odrodách. /rodnejšia nie je. Vzhľad plodov tiež nie je zaujímavý.
Je to typický príklad toho, ako dôležité je odrodu správne pomenovať. Mango je fakt dobré meno a mnoho ľudí chce práve túto odrodu jednoducho preto že sa volá "Mango".
Niečo podobné vidím pri odrode "Jojo", inak dobrej a rezistentnej odrode sliviek, ale je takých podobných v súčastnosti viacej a napriek tomu chce veľa ľudí práve Jojo. Som presvedčený, že práve jej ľahko pamätateľný názov spôsobuje jej väčšiu obľubu a rozšírenie v porovnaní s inými rovnako dobrými odrodami.
Inak, ak potrebuješ asiminu pošli adresu a donesiem ti, chodím okolo Trnavy.
2 0
slnečná kvetina slnečná kvetina
Ďakujem, o odrode Mango sa píše, že rastie rýchlejšie ako ostatné odrody, dorastá väčších rozmerov a výzor má výrazne odlišný od ostatných odrôd (myslené výzor rastliny, nie plodov). Všeobecne sú asiminy menšieho vzrastu, preto by som na mojej veľkej záhrade vyskúšala radšej odrodu, ktorá rastie bujnejšie. Najradšej by som ju kombinovala s odrodou Wels delight. Viete o niekom, kto má v ponuke uvedené odrody Mango a Wels delight?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Ak môžem,odrody si môžeš vybrať akúkoľvek nakoniec ju zoženieš
V prvom rade rieš ti ti dozrejú,na juhu niektoré no na severe skoro žiadne.
Napríklad taký Davis na severe iba začína rašiť,priam keď zakvitne iste nedozreje!
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Zdravím,pochváli sa tu niekto či má opelené nejaké kvety na asimínach?
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

vie mi niekto povedat, ake velke tieto rastliny vyrastu? Ak vysoke a ake siroke asi?
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Nuž neľkosť asimonových stromov či kríkov záleží najmä od majiteľa záhrady. Asiminy nie je potrebné strihať, ale ak niekto chce aby boli určitým spôsobom tvarované, tak sa rezať dajú. Je možné ich rezať ako v produkčných sadoch na výšku 2,5 metra ako živý plot, alebo na inú výšku, akú si vyberiete. Kým vám však to rejto výšky narastú počkáte si pár rôčkov. Najmä spočiatku je rozbeh pokiaľ si navyknú na nové prostredie a pôdu pomalší. Majú v mladosti rady vlhko a tieň. Potom rastú rýchlejšie. Vo všeobecnosti vedia narásť do 3 - 4 metrov a väčšie som u nás ani nevidel. Rovnako je to s košatosťou. Je to skôr menší strom s krásnymi veľkými listami
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Nemá tu niekto skúsenosti zo sadením semien asimini ? Objednal som si z česka 12 semien , sú zasadené už 6 týždňov a nič. Fňuk
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Čas nám pokročilKvitnú už niekomu rastliny?
U mňa asi takto vypadá zhruba 7-8 ročná Prima 1216,ktorá už tento rok hádam zakvitne

Pre lepšiu predstavu takúto som ju vysadil v jeseň 2008

To mala skoro 90 cm.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Ako vidím hodne poraďákov ešte tú rastlinu v záhrade nemá
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

paloo Pozri príspevok
Ako vidím hodne poraďákov ešte tú rastlinu v záhrade nemá
ja ju mám v počte 3 kusy, ale ešte je v črepníku a malá asi 15 cm. Tak rozmýšľam, že ju tento rok nechám ešte tak alebo až do jesene a potom jej najdem vhodné miesto. Neviem či by bolo lepšie ich dať bližšie k sebe.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

paloo Pozri príspevok
Ako vidím hodne poraďákov ešte tú rastlinu v záhrade nemá
Moje sú čerstvo vysadené,dvojročné.Začínajú lístky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať