Zavrieť

Porady

Báger a UNC

Prosím Vás, do akej odpisovej skupiny mám zaradiť báger JCB 4CX a Locust UNC, ktoré sa používajú v stavebníctve? Neviem to nikam priradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Pukluš Pozri príspevok
    Prosím Vás, do akej odpisovej skupiny mám zaradiť báger JCB 4CX a Locust UNC, ktoré sa používajú v stavebníctve? Neviem to nikam priradiť.
    Ja by som zaradila do druhej OS,
    kód: 29.52.25 Čelné lopatové nakladače s vlastným pohonom

    137Cs je offline (nepripojený) 137Cs

    137Cs
    ondrejvla Pozri príspevok
    Ja by som zaradila do druhej OS,
    kód: 29.52.25 Čelné lopatové nakladače s vlastným pohonom
    Áno, oba stroje patria v zmysle prílohy k ZDP do 2. OS pod položku:
    2-24 - KP 28.92 Stroje pre hlbinnú a povrchovú ťažbu a pre stavebníctvo
    Len to zatriedenie podľa novej klasifikácie produktov podľa CPA v zmysle Nariadenia Európskeho parlamentu a rady (ES) č. 451/2008 je trošku iné - malo by to byť v závislosti od technického prevedenia niektoré z týchto:
    28.92.25 Čelné lopatové nakladače s vlastným pohonom
    28.92.26 Mechanické lopaty, exkavátory a lopatové nakladače s vlastným pohonom, s nadstavbou otočnou o 360° , okrem čelných lopatových nakladačov
    28.92.27 Ostatné mechanické lopaty, exkavátory a lopatové nakladače s vlastným pohonom; ostatné stroje na hlbinnú ťažbu s vlastným pohonom

    (zatriedenie do KP v predošlom príspevku je ešte podľa pôvodnej klasifikácie produkcie v zmysle vyhlášky ŠÚ SR č. 460/2004 Z.z.)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.