Zavrieť

Porady

Problem s wifi

no takze strasne potrebujem nejaku radu lebo ja si uz neviem pomoct
mam notebook a normalne taham internet cez wifi od mojho suseda tak som si povedal ze si dam internet aj na moj starsi pocitac....
kupil som si sietovu kartu, usb wifi...prvy problem nastal ze som mal este stary windowsXP tak som ho musel preinstalovat aby som mal SP2
okej vsetko bolo v pohode uz mi krasne islo wifi, naslo mi siete prpojil som sa na suseda a dalsi problem....napisalo mi ze obmedzene alebo ziadne pripojenie a tym padom mi nejde internet
v com by mohol byt tak asi problem ???
uz som sa nato pytal dost ludi a kazdy len krutil hlavou...popripade niektory poradili ze mam nainstalovat driver na sietovu kartu ze bude problem asi v tom...ale ked hej tak ake ?? lebo takych driverov je neskutocne vela a uz som skusal aj original so stranky firmy z ktorej mam tu kartu a nic
dalsia rada sa mi zdala asi najpravdepodobnejsia...ze problem bude asi v nastaveniach...ale ake kde co mam nastavit ??
jedine co ma napadlo bolo nastvit alternativne DNS IP toho routra...ale aj tak to nejak nejde

takze prosim vas nech vas napadne hocico v com by mohol byt problem tak mi prosim vas poradte uz fakt neweiem co mam s tym robit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Záleži to od toho ako je sieť chránena.Ak pri pripojení pýta kód tak ho musíš vložiť pri prvom pripojení.Ak je sieť chránena MAC adresou pripojených počítačov tak tu adresu svojej sieťovej karty musíš zapísať to routra.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    WHIE Pozri príspevok
    no takze strasne potrebujem nejaku radu lebo ja si uz neviem pomoct
    mam notebook a normalne taham internet cez wifi od mojho suseda tak som si povedal ze si dam internet aj na moj starsi pocitac....
    kupil som si sietovu kartu, usb wifi...prvy problem nastal ze som mal este stary windowsXP tak som ho musel preinstalovat aby som mal SP2
    okej vsetko bolo v pohode uz mi krasne islo wifi, naslo mi siete prpojil som sa na suseda a dalsi problem....napisalo mi ze obmedzene alebo ziadne pripojenie a tym padom mi nejde internet
    v com by mohol byt tak asi problem ???
    uz som sa nato pytal dost ludi a kazdy len krutil hlavou...popripade niektory poradili ze mam nainstalovat driver na sietovu kartu ze bude problem asi v tom...ale ked hej tak ake ?? lebo takych driverov je neskutocne vela a uz som skusal aj original so stranky firmy z ktorej mam tu kartu a nic
    dalsia rada sa mi zdala asi najpravdepodobnejsia...ze problem bude asi v nastaveniach...ale ake kde co mam nastavit ??
    jedine co ma napadlo bolo nastvit alternativne DNS IP toho routra...ale aj tak to nejak nejde

    takze prosim vas nech vas napadne hocico v com by mohol byt problem tak mi prosim vas poradte uz fakt neweiem co mam s tym robit
    1. no najskor by som sa opytal na to toho suseda co od neho beriem net (samozrejme pokial to neberies bez jeho vedomia).
    2. Aj podla mna to bude v nastaveniach, kde a co mas nastavit by mal tiez vediet sused. Ak ma zapnute DHCP, vypnuty MAC filter a nema siet sifrovanu, tak nemusis nastavovat nic. Ak ma DHCP vypnute, tak musis si komlet nastavit adresy. Ak ma MAC filter, tak ten ti musi nastavit on. A ak ma sifrovanie, tiez by ti mal povedat kluc.

    WHIE je offline (nepripojený) WHIE

    WHIE
    Fero11 Pozri príspevok
    1. no najskor by som sa opytal na to toho suseda co od neho beriem net (samozrejme pokial to neberies bez jeho vedomia).
    2. Aj podla mna to bude v nastaveniach, kde a co mas nastavit by mal tiez vediet sused. Ak ma zapnute DHCP, vypnuty MAC filter a nema siet sifrovanu, tak nemusis nastavovat nic. Ak ma DHCP vypnute, tak musis si komlet nastavit adresy. Ak ma MAC filter, tak ten ti musi nastavit on. A ak ma sifrovanie, tiez by ti mal povedat kluc.
    no takze nie nieje to bez jeho vedomia ale on sa do takychto veci absolutne nerozumie takze mi nijak nedokaze pomoct....
    filter mac adries urcite nema, a sifrovanie ma ale heslo som mal uz skor ako mi ho on sam povedal
    hmm jedine ze by si mal asi fakt pravdu a on ma vypnute DHCP .... lebo sa mi zda ze prolem je iba v adrese
    a tie adresy mam nastavovat kde, ako ?? lebo teraz momentalne niesom doma a nemozem sa nato pozriet tak aby som aspon uz vedel kde mam co hladat a ako to urobit....

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Staci v nastaveniach routera povolit DHCP server a nastavit rozsah napr 192.168.1.1 az 192.168.1.5
    Ale defaultne by mal byt DHCP zapnuty.
    Pises, ze na NB ti net ide, tam si nastavoval nieco specialne ?

    WHIE je offline (nepripojený) WHIE

    WHIE
    Fero11 Pozri príspevok
    Staci v nastaveniach routera povolit DHCP server a nastavit rozsah napr 192.168.1.1 az 192.168.1.5
    Ale defaultne by mal byt DHCP zapnuty.
    Pises, ze na NB ti net ide, tam si nastavoval nieco specialne ?
    ano na notebooku uple bez problemov....dal som hladat siete naslo mi ho dal som pripojit zadal heslo a vsetko ide
    na PC som spravil to iste...pekne sa mi pripojilo len potom si asi nejak nevie nacitat ipecku alebo co a vybehne mi ze obmedzene pripojenie a nejde internet....neskor po dlhsom skusani mojho pc sa pripojit mi neviem odkial nahodi nejaku ipecku a masku podsiete ale aj tak sa nic nezmeni

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Problem moze byt este v sifrovani. Ak tvoj sused o tom nema ani pari, tak predpokladam, ze router spravuje niekto iny (mozno ty) skus vypnut sifrovanie a potom sa pripoj.
    Mozno je v sifrovani na routery nastavene WPA2 a tvoja sietovka v PC nevie WPA2 (v NB ti to funguje, lebo ta zrejme WPA2 vie)
    Ak ti to pojde bez sifrovania, tak potom daj slabsie sifrovanie WEP a filtruj MAC

    WHIE je offline (nepripojený) WHIE

    WHIE
    Fero11 Pozri príspevok
    Problem moze byt este v sifrovani. Ak tvoj sused o tom nema ani pari, tak predpokladam, ze router spravuje niekto iny (mozno ty) skus vypnut sifrovanie a potom sa pripoj.
    Mozno je v sifrovani na routery nastavene WPA2 a tvoja sietovka v PC nevie WPA2 (v NB ti to funguje, lebo ta zrejme WPA2 vie)
    Ak ti to pojde bez sifrovania, tak potom daj slabsie sifrovanie WEP a filtruj MAC
    hmm nie myslim ze nastavene je iba WPA a nie WPA2....ale preco by sa koly tomu s mojou sietovkou nedalo pripojit ?? sak som ju kupil iba nedavno takze ked je nova tak by hadam mala vediet aj WPA2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.