Zavrieť

Porady

Pomalé pripojenie

Zdravím,

mám nejaký takýto problém. Doma mám vytvorenú sieť, PC mám pripojené priamo na internet od providera a pomocou káblovej siete a zdieľaného pripojenia sa na internet pripájam na notebooku. Trocha divné riešenie (v dnešnej dobe) ale môj terajší provider blokuje pripojenie cez MAC adresy čiže jedno pripojenie - jeden PC. Doteraz všetko bežalo bez próblemov avšak nedávno sa pripojenie na NTB rapídne spomalilo, dá sa povedať, že zastalo. Odozva je OK ale rýchlosť takmer nulová. Keď do tejto siete pripojim iný PC alebo NTB všetko je OK. Keď môj NTB pripojím do nejakej inej siete či už wifi alebo káblom taktiež je všetko OK. Problém nastáva len keď môj NTB pripojím do tejto siete. Skúšal som už naozaj všetko možné ale bez úspechu a som v koncoch. Budem vám vďačný keď poradíte. Díky

V novom roku mením providera ale jednoducho tento problém chcem vyriešiť a chcem vedieť kde je problém. Ešte raz díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Fakt divne riesenie. Neviem co to moze sposobovat, takuto siet je malo kde vidiet, ale tvoj problem by vyriesil router
    (provider ti prideluje rychlost a nie pocet strojov, ktore si mozes pripojit)

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak už máš doma sieť spojenú káblami tak Ti stačí switch do ktorého naklonuješ MAC adresu svojej sieťovej karty ktorú používať na pripojenie k internetu.Ak použiješ wifi router tak musíš tak isto naklonovať túto MAC adresu sieťovej karty do wifi routra.
    Naposledy upravil Vlado40 : 26.12.09 at 11:23

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.