Zavrieť

Porady

Predbezne opatrenie-byvanie

Zdravim vas...rada si precitam nazory na sposob akym by som chcela riesit svoju situaciu.
Rozvadzam sa s manzelom, kt. ma cca pred mesiacom opat fyzicky napadol + sa mi vyhrazal zabitim, tak som opustila s detmi spolocny dom. Byvam teraz s detmi v jednej izbe, ktoru nam poskytli znami. O deti javi len minimalny zaujem, resp. o starsie dieta. On si do nasho spolocneho domu nastahoval znamost a vymenil zamok.
Chcem si podat predbezne opatrenie na to, aby sme v dome mohli byvat ja s detmi, on do neho nemal pristup a musel nadalej platit aspon hypoteku, ked nie plyn s elektrinou. Ja som na MD. Co vy na to?
Dakujem za nazory.
Naposledy upravil arizona : 28.12.09 at 10:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    myslím, že najvhodnejšia by bola návšteva právnika, ktorý vypracuje návrh na predbežné opatrenie na súd... ale... to si zas neviem predstaviť opačný extrém... spoločný dom... čiže vlastní polovicu, hypotéku by mal platiť, najlepšie aj plyn, elektrinu, ale nebude smieť uživať svoj majetok, čiže bývať môže kde chce...
    najlepšie by asi bolo, aby ste si sadli za jeden stôl spolu s právnikom a spísali dohodu akým spôsobom budete užívať spoločný majetok do rozvodu, resp. vysporiadania BSM.
    Napadnutie môže riešiť polícia, pravdepodobne to bude len priestupok, ale asi trochu skrotne...
    Naposledy upravil Flinstone : 28.12.09 at 10:11

    rajma je offline (nepripojený) rajma

    rajma
    dakujem za nazor...ale dohoda s nim nie je mozna....pokusala som sa viackrat aj za ucasti pravnikov (...aj mediaciu odmieta.

    Predbezne opatrenie-byvanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.