Zavrieť

Porady

Prevod obch.podielu

Dobry den,

mohol by mi niekto poradit ako dalej? Jednoosobová firma /1 majitel aj konatel/ predal svoj cely obchodny podiel. Nadobúdatel sa stal jedinym spolocnikom a konatelom firmy. Podpisali vsetky potrebne zalezitosti: zmluva o prevode, preberaci protokol... vsetko, co bolo potrebné. Novy majitel podal návrh zmien na OR, kde zápis odmietli nakolko nemal cisty register trestu. Povodny majitel o tom nevedel, takze pri podpisani zmluvy o prevode podal vsetky dokumenty nadobúdatelovi: zivn.list, uctovné závierky, peciatku, celú dokumentáciu firmy..., úplne vsetko. Nakolko na OR neprepisali firmu, nadalej figuruje predávajúci ako spolocnik a konatel. Lenze uz nemá vobec nic spolocné s firmou a nadobúdatel sa zmizol. Co robit teraz, ako dalej? Dakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Salmová Pozri príspevok
    Dobry den,

    mohol by mi niekto poradit ako dalej? Jednoosobová firma /1 majitel aj konatel/ predal svoj cely obchodny podiel. Nadobúdatel sa stal jedinym spolocnikom a konatelom firmy. Podpisali vsetky potrebne zalezitosti: zmluva o prevode, preberaci protokol... vsetko, co bolo potrebné. Novy majitel podal návrh zmien na OR, kde zápis odmietli nakolko nemal cisty register trestu. Povodny majitel o tom nevedel, takze pri podpisani zmluvy o prevode podal vsetky dokumenty nadobúdatelovi: zivn.list, uctovné závierky, peciatku, celú dokumentáciu firmy..., úplne vsetko. Nakolko na OR neprepisali firmu, nadalej figuruje predávajúci ako spolocnik a konatel. Lenze uz nemá vobec nic spolocné s firmou a nadobúdatel sa zmizol. Co robit teraz, ako dalej? Dakujem za pomoc!
    Pokiaľ máš vážny záujem, nie je potrebné Odmietnutie tu zverejňovať, pošli mi oskenované Odmietnutie na súkromný mail, ktorý nájdeš v mojom profile. Skúsim s na to pozrieť.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Salmová Pozri príspevok
    Dobry den,

    mohol by mi niekto poradit ako dalej? Jednoosobová firma /1 majitel aj konatel/ predal svoj cely obchodny podiel. Nadobúdatel sa stal jedinym spolocnikom a konatelom firmy. Podpisali vsetky potrebne zalezitosti: zmluva o prevode, preberaci protokol... vsetko, co bolo potrebné. Novy majitel podal návrh zmien na OR, kde zápis odmietli nakolko nemal cisty register trestu. Povodny majitel o tom nevedel, takze pri podpisani zmluvy o prevode podal vsetky dokumenty nadobúdatelovi: zivn.list, uctovné závierky, peciatku, celú dokumentáciu firmy..., úplne vsetko. Nakolko na OR neprepisali firmu, nadalej figuruje predávajúci ako spolocnik a konatel. Lenze uz nemá vobec nic spolocné s firmou a nadobúdatel sa zmizol. Co robit teraz, ako dalej? Dakujem za pomoc!
    OR neskúma RT.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    zalobaba Pozri príspevok
    OR neskúma RT.
    Myslím si to isté, za to by ma zaujímala odmietačka....
    Ďalej bez komentára....

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Economic Pozri príspevok
    Myslím si to isté, za to by ma zaujímala odmietačka....
    Ďalej bez komentára....
    .... tiež by ma to zaujímalo, ale asi skôr niekto niekoho "vodí za nos"....
    no... ale pokial viem,tak osoba ktora ma v RT zapis, moze mat problem so zapisom do OR... zalezi v akej veci bola odsudena, ci majetkova trestna cinnost,alebo... da sa to overit priamo na OR v podatelni, nie je problem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.