Zavrieť

Porady

Platnosť, účinnosť zmluvy/dodatku k zmluve

Šťastné a veselé prajem poradni a zároveň poprosím o právne vysvetlenie nasledujúcich vecí.

1. Je podpísaná zmluva (platná aj účinná)
2. Je podpísaný dodatok k zmluve (JE PLATNÝ)
- Dodatok, ktorý mení niektoré parametre už platnej aj účinnej zmluvy má v záverečných ustanoveniach bod :
cit."Dodatok nadobúda platnosť dňom jeho podpisu a účinnosť dňom podpísania preberacieho protokolu zo strany Účastníka k službe zriadenej na základe tohto Dodatku."

Vznikol problém (xyz) a ten mi nedovolí podpísať daný preberací protokol. Takže dodatok je platný, ale nenadobudne účinnosť. Ak to správne chápem ja. Na základe toho si dovolím tvrdiť, že dodávateľ NEMÁ právo mi niečo vyfakturovať, na čo nemá podpis o prevzatí.
Je to tak, alebo nie?
Dodávateľ tvrdí, že má všetky právne náležitosti na to aby veci fakturoval na základe dodatku, ktorý síce je platný, ale nie účinný.

AKO TO VLASTNE JE?
Mám z toho trošku hokej, to naše právo mi pripadá viac ako neprávo . Vopred Ďakujem za odpoveď. Šťastný a nový rok vinšujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Palko77 Pozri príspevok
    Šťastné a veselé prajem poradni a zároveň poprosím o právne vysvetlenie nasledujúcich vecí.

    1. Je podpísaná zmluva (platná aj účinná)
    2. Je podpísaný dodatok k zmluve (JE PLATNÝ)
    - Dodatok, ktorý mení niektoré parametre už platnej aj účinnej zmluvy má v záverečných ustanoveniach bod :
    cit."Dodatok nadobúda platnosť dňom jeho podpisu a účinnosť dňom podpísania preberacieho protokolu zo strany Účastníka k službe zriadenej na základe tohto Dodatku."

    Vznikol problém (xyz) a ten mi nedovolí podpísať daný preberací protokol. Takže dodatok je platný, ale nenadobudne účinnosť. Ak to správne chápem ja. Na základe toho si dovolím tvrdiť, že dodávateľ NEMÁ právo mi niečo vyfakturovať, na čo nemá podpis o prevzatí.
    Je to tak, alebo nie?
    Dodávateľ tvrdí, že má všetky právne náležitosti na to aby veci fakturoval na základe dodatku, ktorý síce je platný, ale nie účinný.

    AKO TO VLASTNE JE?
    Mám z toho trošku hokej, to naše právo mi pripadá viac ako neprávo . Vopred Ďakujem za odpoveď. Šťastný a nový rok vinšujem...
    To, že je dodatok platný znamená, že s jeho obsahom a právnymi následkami súhlasili zmluvné strany. Avšak, jeho účinnosť je podmienená ďalším úkonom, ktorý zatiaľ nebol vykonaný, to znamená, že napriek platnosti dodatku, zatialľ nemení dotknuté ustanovenia zmluvy, ku ktorej sa dodatok viaže.
    V skratke, napriek tomu, že je platný, pokiaľ nebude podpísaný preberací protokol, dodatok zmluvu nemení.

    Platnosť, účinnosť zmluvy/dodatku k zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.