Zavrieť

Porady

Podvodne oznacovanie tovaru, potraviny

Tato tema by mozno zapadla i do rubriky “co ma dnes rozculilo….” , ale kedze mi tato oblast zerie nervy uz dlksi cas, dam to rovno “do placu”. Teraz ma dorazilo maslo.
Kupim maslo. Na obale je napisane maslo. Klasika , ako na kazdom masle – 82% tuku. Vyrobene zo smotany. Otvorim to maslo a vidim zltu hmotu , hlavne na povrchu zltu , topiacu sa pod teplom ruk viac nez normalne maslo. ( som z generacie , ktora i videla ozajstne maslo ) Smrad – akoze vonu , to ma ako stara znama stara Rama , alebo podobne margariny.
Zasadne nekupujem lacne masla , lebo za 1.2 Eura za 250g nemoze byt v obale maslo, i ked je to tam napisane. Ale uz si nestaci ani priplatit. Zrovna toto ani nie je od SK vyrobcu, ale ved co , sme EU. Drzost vyrobcov , ci obchodu nema medze , charakter uz ani necakam. Je pravda , ze su obdobia , ked sa maslo zavrhuje a oznacuje ako nezdrave , ale su i obdobia ked je zrazu zdrave, ale to tu riesit nemienim. Podstatne je , co je napisane na oblale. Nech sa vyraba i predava hocico , ale ja ako zakaznik ziadam mat na obale nepisany spravny udaj co kupujem. Je predsa 99% tovarov , u ktorych by takato zamena znamenala jasny trestuschopny podvod ( kupim Audi , a zabalia mi Daciu , je to normalne ?) Pripominam, ze toto co pisem o masle sa bezne deje s mliekom , ale i s masovymi vyrobkami asi i cokoladou… Najviac ma vsak zerie to mlieko a maslo.
Pozeram nejaku stranku Slov. potrainarskej inspekcie.1.- nemozme ich najst, 2.-nevem ci je doba v ktorej by som nieco dosiahol. Poradte poradaci , pokrcit plecia , vyhodit to a dat si pozor , ochtunavat v obchode a potom kupit….. ( alebo sa dat radsej na maso a na vino .?
P1020001.jpg  
P1020002.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    comodo Pozri príspevok
    Tato tema by mozno zapadla i do rubriky “co ma dnes rozculilo….” , ale kedze mi tato oblast zerie nervy uz dlksi cas, dam to rovno “do placu”. Teraz ma dorazilo maslo.
    Kupim maslo. Na obale je napisane maslo. Klasika , ako na kazdom masle – 82% tuku. Vyrobene zo smotany. Otvorim to maslo a vidim zltu hmotu , hlavne na povrchu zltu , topiacu sa pod teplom ruk viac nez normalne maslo. ( som z generacie , ktora i videla ozajstne maslo ) Smrad – akoze vonu , to ma ako stara znama stara Rama , alebo podobne margariny.
    Zasadne nekupujem lacne masla , lebo za 1.2 Eura za 250g nemoze byt v obale maslo, i ked je to tam napisane. Ale uz si nestaci ani priplatit. Zrovna toto ani nie je od SK vyrobcu, ale ved co , sme EU. Drzost vyrobcov , ci obchodu nema medze , charakter uz ani necakam. Je pravda , ze su obdobia , ked sa maslo zavrhuje a oznacuje ako nezdrave , ale su i obdobia ked je zrazu zdrave, ale to tu riesit nemienim. Podstatne je , co je napisane na oblale. Nech sa vyraba i predava hocico , ale ja ako zakaznik ziadam mat na obale nepisany spravny udaj co kupujem. Je predsa 99% tovarov , u ktorych by takato zamena znamenala jasny trestuschopny podvod ( kupim Audi , a zabalia mi Daciu , je to normalne ?) Pripominam, ze toto co pisem o masle sa bezne deje s mliekom , ale i s masovymi vyrobkami asi i cokoladou… Najviac ma vsak zerie to mlieko a maslo.
    Pozeram nejaku stranku Slov. potrainarskej inspekcie.1.- nemozme ich najst, 2.-nevem ci je doba v ktorej by som nieco dosiahol. Poradte poradaci , pokrcit plecia , vyhodit to a dat si pozor , ochtunavat v obchode a potom kupit….. ( alebo sa dat radsej na maso a na vino .?
    Maslo je výrobok z mlieka zložený z mliečneho tuku, vody a netukov.

    Druhy masla:
    výberové maslo
    čerstvé maslo
    nízkoenergetické maslo
    stolové maslo

    Maslo sa vyrába zo sladkej, polokyslej a kyslej smotany. Postup priemyselnej výroby masla a požiadavky na jeho kvalitu upravuje STN 58 0310.
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Maslo

    Proskám pekne , ale to je slovenská norma a nie belgická ....
    To maslo , belgické , som si len raz natrel na chlieb a dar boží do koša išiel ....

    Veď tí ha...i z únie by si ešte aj nohy pooblizovali od poriadneho , statočného masla ...

    Obchod - predajcu ako takého by som neriešil , ten je v tom momentálne nevinne ..... v označovaní tovaru ....

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Maslo je potravinový výrobok, a naviac živočíšny, kvalitu potravín dozoruje regionálna štátna veterinárna a potravinová správa ktorá sídli v každom okresnom meste, v krajnom prípade sa môžeš dopytovať na úrade verejného zdravotníctva, obchodná inšpekcia má len vtedy kompetencie ak by došlo o podvod zo strany obchodu ( predaj po záruke atď) Kupuj privátne značky nášho najväčšieho obchodného reťazca

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    comodo Pozri príspevok
    T ( alebo sa dat radsej na maso a na vino .?
    BLAHO spotrebiteľa. Oveľa zložitejšia je situácia v sporoch, ktoré sa týkajú zdravia spotrebiteľov. Napriek všetkým mínusom je Európa predsa len miestom, ktoré sa vyznačuje ochranou spotrebiteľov, ktorá nemá na ostatných kontinentoch obdobu. A to je problém pri množstve ďalších sporov, z ktorých jeden je úplne ukážkový a dostal prezývku „kuracia vojna". Sťažovateľom sú v tomto prípade znovu Američania, ktorým sa nepáči, že ich producenti kuracieho mäsa majú už jedenásť rokov zakázaný prístup na európske trhy.

    Európska únia nechce kurčatá z USA pustiť na pulty obchodov, pretože americkí producenti využívajú chemické ošetrovanie mäsa. Zjednodušene povedané, mäso „oplachujú" v slabom roztoku chlóru, aby ho zbavili nechcených baktérií. Brusel síce v súčasnosti lobuje za dočasné zrušenie tohto zákazu, ale členské štáty sú až na jednu výnimku (Veľká Británia) proti.

    Niet pochybností o tom, že predstava mäsa ošetreného chlórom nevyvoláva práve vidiny gurmánskych hodov, ale na druhej strane nie je zasa taký problém kuracie mäso označiť. Kto chce, kúpi si vzduchom chladené „európske mäso" a kto sa rozhoduje napríklad podľa ceny, môže si kúpiť chlórované. Každému ako sa páči. Rovnaké je to aj v prípade zákazu dovozu hovädzieho mäsa z USA, pri ktorého výrobe sa využívajú rastové hormóny.
    http://ekonomika.etrend.sk/svet/zapi...-stupnuju.html

    Naopak, Brusel zaujíma všetko, čo môže ma? dopad na trh s vínom, či už ide o uľahčenie obchodných výmen, predaj vína alebo o udržanie rovnováhy medzi produkčnými krajinami. To môže ma? neočakávané následky. Brusel rozhodol o normách a stanovení objemu fliaš, zdôraznil denník.

    O prémiách za vytrhanie viničov, pomoci na destiláciu a právach na výsadbu viniča sa tiež rozhoduje v Bruseli. V členskej krajine únie nemožno slobodne vysadi? nové viniče. Úradníci v bruselských kanceláriách rozhodujú každý rok o zvýšení plochy európskych vinohradov. Každá krajina dostáva "veľmi skúpy príspevok" na plochu, na ktorú bolo vydané právo na výsadbu viniča.
    http://www.vinko.sk/zo-sveta/brusel-...-o-trh-s-vinom

    Tak a teraz človeče , vyber si ....buď múdry ....ani z voza , ani na voz ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V mojom koši skončilo aj polské maslo. Či boli dodržané normy neviem, ale chuť sa so slovenským (pravým) maslom porovnať nedá ...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    američania požerú všetko len nech majú lacné.
    napr Rusko zakázalo dovoz chlorovaných kurčiat, u nás škrobáreň Boleráz nulová tolerancia na prítomnosť modifikovanej kukurice, modifikovanú kukuricu u nás nikto ani pestovať nechce, kvalitná pšenica sa vyváža do talianska na výrobu cestovín atď . Keby sa kupovali naše výrobky aj drahšie tak by sa neriešil problém nekvalitných potravín v takom rozsahu. Nie všetko čo je lacné je najlepšie.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    na tom obale bude asi neúplná informácia je tam síce Obsah tuku 82%hm, čo znamená že výrobok obsahuje najmenej 82 hmotnostných percent celkovej hmotnosti, ale výrobca neuvádza alebo si treba všimnúť aký je použitý tuk, rastlinný alebo živočíšny.
    Šľahačka v spreji tiež nevidela mlieko, je tam len rastlinný tuk, len málokto číta zloženie, nie preto že by to človeka nezaujímalo ale písmená sú tak malé že to každý vzdá.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Slovenské výrobky sú zatiaľ na našom trhu to najlepšie, čo sa dá kúpiť. Keby si každý tú kvalitu aj mohol dovoliť. Naše poľnohospodárstvo je totálne zničené. Stavia sa na najlepšej pôde, ktorú máme, na černozemi. Dotácie z EÚ dostávame také, aby to tak aj zostalo. A k nám dovezú belgické maslo. Len neviem, aj belgičania doma konzumujú také dobroty, alebo je to iba pre nás?

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    viktorviktor Pozri príspevok
    na tom obale bude asi neúplná informácia je tam síce Obsah tuku 82%hm, čo znamená že výrobok obsahuje najmenej 82 hmotnostných percent celkovej hmotnosti, ale výrobca neuvádza alebo si treba všimnúť aký je použitý tuk, rastlinný alebo živočíšny.
    Šľahačka v spreji tiež nevidela mlieko, je tam len rastlinný tuk, len málokto číta zloženie, nie preto že by to človeka nezaujímalo ale písmená sú tak malé že to každý vzdá.
    Konkrétne pri týchto šľahačkách si dávam načas a sledujem celé dlhé minúty, na ktorej sa objaví smotana alebo mlieko, väčšinou po tých lacnejších ani nesiaham. Pri ostatných mliečnych výrobkoch tak neskúmam, ale to len preto, lebo kupujem tie, ktoré sa v minulosti osvedčili. Je pravda, že ľudia idú dosť po cene, ale napr. niektoré džúsy a pod. by som ani do ruky nechytala pre istotu.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Tak jasne , vsetci lamentujeme , coho vsetkeho sa bojime v regaloch obchodov.
    Nemozem vsak pochopit, ze sa vidim v stave , ze si ani nepomozem. Fakt nechapem , ze stat , ktory ma ustavu a my narod slovensky……………… a ja obcan vlastne musim byt len statistom a zrat co mi dovezu. Pozrel som sa totiz na stranku tej potravinarskej komory. Je tam sice moznost podat staznost. Ale ak sa mam stazovat sa mozem aj na sude. Ja si to predstavujem tak, ze by som mal moznost podat podnet a organ plateny z mojich dani by mohol preverit podozrenie. Ak mi to maslo nevonia , nemozem dokazat , ze je to hnusoba, lebo moj nos nieje certifikovany. Zda sa mi , ze podmienky pre stazovanie su tam take , aby ludia neotravovali. Ale brat takuto temu tak, ze si musime davat pozor je absurdne. Stale tvrdim, ze mi nevadi co sa vyraba a co kto kupuje, ale na obale by mal byt jasny udaj , co je zabalene. Tym padom by i mohla odpadnut pricina debatovat, ci je este nieco mlieko ,alebo uz nie. Lebo napr. “mlieko” , by mali byt iba na obale so 100% mliekom od kravy. Dnes to vsak absolutne neplati.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Keď EU presadila že liehovina s názvom RUM môže byť vyrobená len z trstiny a naše sa musia nazývať UM, Tuzemák a čo ja viem ako ešte, tiež chránia Šampanské... mali by presadiť, že názvom MASLO sa môže označovať len pravé maslo vyrobené z tradičných surovín s presne definovaným zložením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.