Zavrieť

Porady

Nárok na soc. dávku po skončení rodičovskej dovolenky

Dobry den!vo februari mi skonci materska.manzel dostane minimalnu mzdu.chcem sa spytat,ci budem mat narok na nejaku davku?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vivienke Pozri príspevok
    Dobry den!vo februari mi skonci materska.manzel dostane minimalnu mzdu.chcem sa spytat,ci budem mat narok na nejaku davku?dakujem
    Počas rodičovskej dovolenky trval tvoj pracovný pomer u zamestnávatela ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    vivienke Pozri príspevok
    Dobry den!vo februari mi skonci materska.manzel dostane minimalnu mzdu.chcem sa spytat,ci budem mat narok na nejaku davku?dakujem
    Na začiatoko by som si upresnil pojmy. Tebe končí materská dovolenka (tých 26 týždňov) alebo rodičovská dovolenka? Teda tvoje dieťa už má 3 roky?

    Ak ti teda končí rodičovská, tak sa na úrade práce neeviduj pred 31.1.2010. Ak sa zaeviduješ až po 1.2.2010, tak budeš mať nárok na podporu v nezamestnanosti. Ak si počas RD nebol v pracovnom pomere, tak dostaneš síce najnižšiu možnú podporu, ale aj to je niečo. Viac sa dočítaš tu:

    http://www.porada.sk/t126255-podpora...onceni-rd.html

    Heny2 je offline (nepripojený) Heny2

    Heny2
    Dobry den, Moj pripad je, ze rodicovska dovolenka mi koncila v juli 2008, nastupila som do prace, ale s tym, ze mi zacina plynut vypovedna lehota 3 mesiace, od novembra 2008 som na UP, bez podpory, kedze som si neplatila pocas rodicovskej, nepocitala som s prepustenim. Chcela by som vediet, ci by pomohlo prerusit evidenciu na UP z dovodu vycestovania a pod. na par dni, platit si zdravotne poistenie a prihlasit sa znova od 1.2., ci by som mala narok na prispevok a bude minimalny alebo sa bude pocitat ako VZ z tych 3 mesiacov po skonceni rodicovskej dovolenky. Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Nárok na soc. dávku po skončení rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.