Zavrieť

Porady

Účtovanie - nový rok

Prosím o radu ako postupovať, keď nemám ukončený rok 2009 a už potrebujem účtovať rok 2010. Keď od dnes budem robiť výdajky a doklady z RP, a prevod roku urobím až napr. v marci s dátumom uzávierky 31.12.2009, ako sa to prejaví v účtovníctve roku 2009 a roku 2010? Ročný prevod robím v kópii firmy, teda doklady s dátumom 2010 sa tam dostanú a pri uzávierke 31.12.2009 by tam mali ostať. Ale neviem, čo s rokom 2009, keď urobím Doplnenie uzávierkových zápisov, ostanú tam aj tieto výdajky robené už v r.2010? Alebo to súvisí s nastavením účtovného obdobia? Keď je v programe nastavené účt. obd. do 31.12.2009, tak sa tam nedostanú? Som z toho zmýlená.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    už čoskoro mamičkou :) andrea palcova
    závisí od programu. omega a myslím že aj MRP napr. dovolí účtovať v novom roku aj bez vykonania celkovej uzávierke, spätne sa uzávierka vykoná a prenesie sa aj do nového roka, v ktorom je už účtované. tak je potrebné si prečítať príručku k programu v ktorom účtujete a možno sa Vám takéto niečo dá spraviť tiež. nech sa darí

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    andrea palcova Pozri príspevok
    závisí od programu. omega a myslím že aj MRP napr. dovolí účtovať v novom roku aj bez vykonania celkovej uzávierke, spätne sa uzávierka vykoná a prenesie sa aj do nového roka, v ktorom je už účtované. tak je potrebné si prečítať príručku k programu v ktorom účtujete a možno sa Vám takéto niečo dá spraviť tiež. nech sa darí

    V MRP programe si v Novom roku vytvoríme ikonku na rok 2010 a môžme v ňom účtovať zápisy aj bez počiatočných stavov.

    uzávierku roku 2009 a prevod počiatočných stavov vykonávame do 25.2. kvôli výkazu DPH za január. ak ste kvartálnymi platcami, tak môžeš i neskôr.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    V MRP účtujem súčasne aj rok 2009 aj rok 2010, v marci si urobím kópiu firmy a jednu kópiu si nechám rok 2009 a jednu rok 2010 - urobím ročný prevod. Všetko, čo sa týka roka 2010 tam po prevode ostane.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    minulý rok sa museli uzávierky robiť skôr kvôli mene Euro, ale teraz si komplikovať život nemusíme. Spravím uzávierku až keď budem mať všetko za rok 2009 hotové, dovtedy budem robiť aj rok 2009 aj 2010 v jednej databáze. V roku 2009 zostanú zápisy aj za rok 2010, ale to nevadí, potom keď spravím kópiu roku 2009 a uzávierku sa mi do novej databázy dostane všetko z roku 2010 + otvorené položky z minulých rokov.

    Hlasovalo 1 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Lubaba, Andyke, moni112, Valika, Žabinka, Rozalka, Zoltán Kovács
    1

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    tamara Pozri príspevok
    Leni a tak isto môzem nahadzovat aj sklad 2010 bez jeho uzavierky?
    Môžeš, po ročnom prevode ti tam ten nový rok zostane.

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    Prosím Vás pekne o radu, urobila som ročný prevod v MRP multiverzia - JÚ, všetko podľa postupu od MRP a po ukončení prevodu dát mi vyskočilo dialógové okno s hláškou:

    v červenom krúžku biele x " nie je celočíselná hodnota a tlačítko OK

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    Tamila Pozri príspevok
    V MRP účtujem súčasne aj rok 2009 aj rok 2010, v marci si urobím kópiu firmy a jednu kópiu si nechám rok 2009 a jednu rok 2010 - urobím ročný prevod. Všetko, čo sa týka roka 2010 tam po prevode ostane.
    Môžete mi prosím poradiť, čo všetko musím nastaviť, aby som mohla účtovať nový rok. Mám MRP Win PU multi, ako som pozerala príspevky môžem účtovať do roku 2011 už január 2012 /nemám ešte ročnú uzávierku/ . Nastavila som číselné rady pre FV a FP a ostatné doklady a nastavila účtovný rok 2012. Ak zaúčtujem prvú odber.fa za január tak číslovanie dokladov pokračuje starým rokom nezačína sa to položkou č. 1 v Hlavnej knihe. Treba to potom prečíslovať, alebo to mám niekde nastaviť? Čo sa udeje ak budem účtovať aj do roku 2011 tam dá číslovanie tiež staré a celé sa to pomieša? Nechápem to. Program na ktorom som doteraz robila mi pri januárom dátume začal dávať hneď číslovanie dokladov od čísla 1. Som z toho zmätená, mám mesačného platcu DPH a dosť ma to súri. Môžete mi to vysvetliť čo najjednoduchšie , som tech. antitalent, pozerala som aj návod, je tam prevod dát, moc tomu nerozumiem.
    Veľmi pekne ďakujem.
    Cila

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    Cila Pozri príspevok
    Môžete mi prosím poradiť, čo všetko musím nastaviť, aby som mohla účtovať nový rok. Mám MRP Win PU multi, ako som pozerala príspevky môžem účtovať do roku 2011 už január 2012 /nemám ešte ročnú uzávierku/ . Nastavila som číselné rady pre FV a FP a ostatné doklady a nastavila účtovný rok 2012. Ak zaúčtujem prvú odber.fa za január tak číslovanie dokladov pokračuje starým rokom nezačína sa to položkou č. 1 v Hlavnej knihe. Treba to potom prečíslovať, alebo to mám niekde nastaviť? Čo sa udeje ak budem účtovať aj do roku 2011 tam dá číslovanie tiež staré a celé sa to pomieša? Nechápem to. Program na ktorom som doteraz robila mi pri januárom dátume začal dávať hneď číslovanie dokladov od čísla 1. Som z toho zmätená, mám mesačného platcu DPH a dosť ma to súri. Môžete mi to vysvetliť čo najjednoduchšie , som tech. antitalent, pozerala som aj návod, je tam prevod dát, moc tomu nerozumiem.
    Veľmi pekne ďakujem.
    Cila
    posúvam

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Postupovala si správne. Keď budeš robiť účtovnú závierku, skopíruješ si firmu a v jednej urobíš ročný prevod a druhú si necháš rok 2011. Po ročnom prevode sa hlavná kniha sama prečísluje. Hlavne aby si dala nové všetky číselné rady - faktúry, pokladničné doklady, ID a pod.

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    Tamila Pozri príspevok
    Postupovala si správne. Keď budeš robiť účtovnú závierku, skopíruješ si firmu a v jednej urobíš ročný prevod a druhú si necháš rok 2011. Po ročnom prevode sa hlavná kniha sama prečísluje. Hlavne aby si dala nové všetky číselné rady - faktúry, pokladničné doklady, ID a pod.
    Veľmi pekne Ti ďakujem za odpoveď. To číslovanie ma totálne vystrašilo.
    Cila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.