Zavrieť

Porady

Koaxiál verzus scart

Dobrý deň. Chcel by som prepojiť satelitný prijímač so starým TV. Avšak tento má vstup len na koaxiál. Existuje nejaký adaptér, alebo niečo podobné aby sa mi to dalo prepojiť????????????? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robororo je offline (nepripojený) robororo

    robororo
    Pri prechode na DVB-T mi bolo ľúto vyhodiť starý funkčný televízor iba s RF vstupom .
    Mal som DVB-T set top box iba so SCART výstupom.
    Tu je riešenie, ktoré súvisí s témou. (Na SOS elektroniku som nenašiel UHF modulátor)
    http://datacomp.sk/maximum-rf-4000-u...r_d329786.html
    Naposledy upravil robororo : 12.12.17 at 00:04 Dôvod: preklepy
    misoft Pekné.... ale zadávateľ otázky za tých sedem rokov má hádam už aj druhý nový televízor.
    Pozeraj aj na dátumy príspevkov, na ktoré reaguješ....

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Stary TV je mozne spojit s satelitnym prijimacom cez modulatorovy vystup satelitneho prijimaca, s nastavenim kanala UHF modulatora v satelitnom prijimaci, ktory sa potom naladi na Tv prijimaci.Alebo upravit stary TV prijimac tak, ze vstupy jeho videozosilnovacov sa vyvedu na scart tak, ako to mali riesene niektore oravske TV, ked sa zacali pouzivat AV vstupy televizorov.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    FAKO Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcel by som prepojiť satelitný prijímač so starým TV. Avšak tento má vstup len na koaxiál. Existuje nejaký adaptér, alebo niečo podobné aby sa mi to dalo prepojiť????????????? Ďakujem

    Adaptér SCART - koaxiál neexistuje (aspoň pokiaľ viem ). Je to totiž úplne iný typ prenosu signálu či obrazu. Ak TV nemá iný vstup okrem klasickej koaxiálnej antény, tak to treba prepojiť týmto káblom, ako popisoval najag.

    Dorobiť SCART vstup na TV síce je možné, ale silno pochybujem, že by si to vlastnými silami zvládol a aby ti to niekto spravil, tak to bude príliš drahé riešenie.

    xmanzmx je offline (nepripojený) xmanzmx

    xmanzmx
    Existuje UHF modulátor - na vstupe má SCART/CINCH a na výstupe koax.
    Predáva to napríklad sos elektronik.

    Koaxiál verzus scart

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.