Zavrieť

Porady

prechod na účtovanie v podvojnom účtovníctve

mam fyzickú osobu, ktorá má jednoduché účtovíctvo, je nejaky limit ohľadom obratu dokedy môže fo /nie je neziskovka/ účtovať v jednoduchom účtovníctve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sesi Pozri príspevok
    mam fyzickú osobu, ktorá má jednoduché účtovíctvo, je nejaky limit ohľadom obratu dokedy môže fo /nie je neziskovka/ účtovať v jednoduchom účtovníctve?
    Nie, nie je.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    dobry vecer,
    poprosila by som vas o radu.
    prisiel za mnou zivnostnik, ktory ma zivnost od roku 2007. dalo by sa povedat, ze ma len zivnostensky list, pretoze na tu zivnost nikdy nic nerobil, teda danove priznania ma nulove, ziadny pohyb, proste nic. k danovemu priznaniu prikladal len nulove vykazy o majetku a zavazkoch a vykazy o príjmoch a výdavkoch. teraz v roku 2010 zacne vykonavat cinnost. a kedze pojde o podobnu cinnost ako uctujem v pu, v ktorom som istejsia tak sa chcem spytat, ci mozem zauctovat vklad na BU, ktory urobil v 12/09 uz v PU (to je jedina operacia, ktoru vykonal od zaciatku zivnosti). je mozne takto zmenit spôsob uctovania? alebo to treba niekde nahlasit?
    dakujem za vase rady...
    už čoskoro mamičkou :) andrea palcova
    Živnostník si môže /na rozdiel od obchodnej spoločnosti/ vybrať, či chce viesť účtovníctvo jednoduché alebo podvojné. Podľa môjho názoru to nahlasovať nemusíš nikde, keďže si môže vybrať slobodne. Len je potrebné dodržať pravidlo, aby v danej sústave účtovníctva účtoval už celé účtovné obdobie. Teda, aby v roku 2009 účtoval už celý rok v systéme podvojného účtovníctva. Keďže nemal žiadny pohyb v majetku, záväzkoch, príjmoch, výdavkoch, nie je potrebné podľa môjho názoru urobiť ani prechod z JÚ na PÚ. V prílohe prikladám dokument z drsr.sk o prechode z jednoduchého na podvojné účtovníctva, ak by živnostník mal nejaký majetok, príjmy...

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    andrea palcova Pozri príspevok
    Živnostník si môže /na rozdiel od obchodnej spoločnosti/ vybrať, či chce viesť účtovníctvo jednoduché alebo podvojné. Podľa môjho názoru to nahlasovať nemusíš nikde, keďže si môže vybrať slobodne. Len je potrebné dodržať pravidlo, aby v danej sústave účtovníctva účtoval už celé účtovné obdobie. Teda, aby v roku 2009 účtoval už celý rok v systéme podvojného účtovníctva. Keďže nemal žiadny pohyb v majetku, záväzkoch, príjmoch, výdavkoch, nie je potrebné podľa môjho názoru urobiť ani prechod z JÚ na PÚ. V prílohe prikladám dokument z drsr.sk o prechode z jednoduchého na podvojné účtovníctva, ak by živnostník mal nejaký majetok, príjmy...
    dakujem aj za tu prilohu. v rychlosti som si ju presla. ale ked tak uvazujem, tak uzavierku za rok 2008 ma urobenu v JU a rok 2009 zacinam s nulovymi uctami, pretoze pohyb nemal ziadny. akurat ten osobny vklad na ucet, ktory mozem zauctovat uz v podvojnom. rozumiem tomu spravne?

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    Dobrý večer.
    Mám taký problém, že teraz mi povedal živnostník, že on je zapísaný aj v obchodnom registry. Vediem mu jednoduché účto. Chcem sa spýtať čo v takomto prípade nič to nemení na veci.? Nemusel on viesť PU a čo všetko musím okrem toho že urobím DP v JU. Sú tam ešte aj iné prílohy a musím to aj poslať do zbierky lisín???. Díky

    prechod na účtovanie v podvojnom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.