Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

nie,daňové priznanie podáva sám za svoje auto,takže tam asi nič netreba písať..(myslím)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ak bolo auto predané v júli, tak zadám 7 mesiacov a predpokladanú ročnú daň nevyplňam alebo napíšem nulu?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Môžeš tam napísať 0,-
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

už to mám vytlačené, nechala som prázdne, musím to znova vytlačiť?
0 0
scorpions scorpions

scorpions je offline (nepripojený) scorpions

som aká som
Prosííím nemá niekto sadzby na rok 2010 za banskobystrický kraj ???????
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

scorpions Pozri príspevok
Prosííím nemá niekto sadzby na rok 2010 za banskobystrický kraj ???????
Všeobecne záväzné nariadenia VÚC k dani z motorových vozidiel platné pre roky 2009 a 2010
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...b_vzn_2009.pdf
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ahojte, chcem sa spýtať jednu vec. Keď daňovník platil preddavky na daň z MV a teraz mu v DP z MV za rok 2009 vychádza doplatiť 0,02 EUR - platí túto sumu alebo nie? Toto som zatiaľ nevidela nikde vysvetlené.
Nie je nejaká podmienka na platenie dane, aby bola suma aspoň v určitej výške?
Ďakujem za odpovede.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

zltalienka Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať jednu vec. Keď daňovník platil preddavky na daň z MV a teraz mu v DP z MV za rok 2009 vychádza doplatiť 0,02 EUR - platí túto sumu alebo nie? Toto som zatiaľ nevidela nikde vysvetlené.
Nie je nejaká podmienka na platenie dane, aby bola suma aspoň v určitej výške?
Ďakujem za odpovede.
http://www.porada.sk/1251207-post5.html
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ďakujem za rýchlu odpoveď, také heslo "nedoplatok" na vyhľadávanie som nepoužila, preto som nenašla.
A myslela som si tiež, že zaplatiť musia aj 0,02 EUR.
0 0
scorpions scorpions

scorpions je offline (nepripojený) scorpions

som aká som
Ahojte, viete mi poradiť? Firma má ťahač s celkovou hm do 18 t. a náves s celkovou hm do 24 t. Obidva sú EURO 3. Do riadku 8 píšem základnú sadzbu alebo sadzbu za vozidlo EURO 3 ? Do riadku 9 píšem zníženú sadzbu.....to znamená že pri jazdnej súprave sa sadzba počíta o riadok vyššie ( čiže nie do 18 a do 24 ton, ale do 16 a do 23 ton ) ????????. Prosíííím pomôžte mi.......
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
zltalienka Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať jednu vec. Keď daňovník platil preddavky na daň z MV a teraz mu v DP z MV za rok 2009 vychádza doplatiť 0,02 EUR - platí túto sumu alebo nie? Toto som zatiaľ nevidela nikde vysvetlené.
Nie je nejaká podmienka na platenie dane, aby bola suma aspoň v určitej výške?
Ďakujem za odpovede.
Keby taká bola, to by každý platil menej o tú sumu.
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
scorpions Pozri príspevok
Ahojte, viete mi poradiť? Firma má ťahač s celkovou hm do 18 t. a náves s celkovou hm do 24 t. Obidva sú EURO 3. Do riadku 8 píšem základnú sadzbu alebo sadzbu za vozidlo EURO 3 ? Do riadku 9 píšem zníženú sadzbu.....to znamená že pri jazdnej súprave sa sadzba počíta o riadok vyššie ( čiže nie do 18 a do 24 ton, ale do 16 a do 23 ton ) ????????. Prosíííím pomôžte mi.......
Do riadku 8 dáš základnú sadzbu - však tam máš v pravo keď klikneš na nete nápovedu. Do riadku 9 zníženú sadzbu a s tým že to ide o sadzbu nižšie tak to uvažuješ správne.
Na stránke www.drsr.sk, vyplnenie tlačív na internete majú dobré daňové aj so sadzbmi.
0 0
scorpions scorpions

scorpions je offline (nepripojený) scorpions

som aká som
ekonom1 Pozri príspevok
Do riadku 8 dáš základnú sadzbu - však tam máš v pravo keď klikneš na nete nápovedu. Do riadku 9 zníženú sadzbu a s tým že to ide o sadzbu nižšie tak to uvažuješ správne.
Na stránke www.drsr.sk, vyplnenie tlačív na internete majú dobré daňové aj so sadzbmi.
Vidíš to ma ani nenapadlo kuknúť na net....a ja sa tu trápim ako blbá. Ďakujem ti veľmi pekne. Jáááj a ešte jedna vec. 5.2.2009 som ohlásila DÚ zánik daňovej povinnosti za jeden ťahač aj s návesom . Daň budem rátať iba za január a február ????? Ten ťahač aj s návesom je ešte stále majetkom s.r.o., ale keďže je málo roboty stojí a nepoužíva sa na podnikanie. Musím ho znovu započítať do predpokladanej dani na rok 2010 ???? Alebo stačí v priebehu roka dať na DU vznik daňovej povinnosti v deň keď sa znova začne používať na podnikanie( v prípade, že kríza ustúpi a bude viac roboty ) ???
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
scorpions Pozri príspevok
Vidíš to ma ani nenapadlo kuknúť na net....a ja sa tu trápim ako blbá. Ďakujem ti veľmi pekne. Jáááj a ešte jedna vec. 5.2.2009 som ohlásila DÚ zánik daňovej povinnosti za jeden ťahač aj s návesom . Daň budem rátať iba za január a február ????? Ten ťahač aj s návesom je ešte stále majetkom s.r.o., ale keďže je málo roboty stojí a nepoužíva sa na podnikanie. Musím ho znovu započítať do predpokladanej dani na rok 2010 ???? Alebo stačí v priebehu roka dať na DU vznik daňovej povinnosti v deň keď sa znova začne používať na podnikanie( v prípade, že kríza ustúpi a bude viac roboty ) ???
Za rok 2009 dáš január + február. Do predpokladanej dane na rok 2010 ho nebudeš uvádzať, nakoľko k 1.1. ho nepoužívaš. Keď ho zasa začnete používať, podáš oznámenie a vysporiadaš v DP k DzMV za rok 2010
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
scorpions Pozri príspevok
Vidíš to ma ani nenapadlo kuknúť na net....a ja sa tu trápim ako blbá. Ďakujem ti veľmi pekne. Jáááj a ešte jedna vec. 5.2.2009 som ohlásila DÚ zánik daňovej povinnosti za jeden ťahač aj s návesom . Daň budem rátať iba za január a február ????? Ten ťahač aj s návesom je ešte stále majetkom s.r.o., ale keďže je málo roboty stojí a nepoužíva sa na podnikanie. Musím ho znovu započítať do predpokladanej dani na rok 2010 ???? Alebo stačí v priebehu roka dať na DU vznik daňovej povinnosti v deň keď sa znova začne používať na podnikanie( v prípade, že kríza ustúpi a bude viac roboty ) ???
Aj za 02/2009 (2mesiace)
"Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie"
No a do predpokladanej dane by som ho nedala nakoľko zákon znie:
"Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dan za kždé vozido, ktoré je predmetom dane k 1.1."
takže ak sa nepoužíva a stojí a je odhlásené tak nie je predmetom dane.
0 0
scorpions scorpions

scorpions je offline (nepripojený) scorpions

som aká som
Ďakujem Vám obom cloe a ekonom1....ste vážne rýchly .
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ak by sa napr. aj vozík nepoužíval, treba odhlásiť? to som nevedela, ale nemá to potom vplyv na odpisy, môžem ho odpisovať?
ak potrebujem podať dodatočné za r. 2008 vyplňam tlačivo na r. 2009?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ak sa vozík nepoužíva, oznámiš to a nebude predmetom dane v uvedenom období. Ak si ho časť roka používala môžeš ho odpisovať.

Pri vyplnaní DDP sa používa také tlačivo, ktoré sa používalo v roku, za ktoré podavaš DDP.

Pre DzMV pre r. 2008 a 2009 platí to isté tlačivo.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže neviem, čo mám urobiť, síce bol kúpený v marci 2008, aj odpisovaný, zabudla som ho prihlásiť-respektíve som nevedela, že vozíky sa prihlasujú-moja chyba. Mám ho nahlásiť teraz a uviesť vznik daň.pov. 14.3.2008? No bude pokuta za nenahlásenie a ešte aj penále za oneskorenú platbu dane? Alebo keby som ho nahlásila teraz, tak by som nemohla uplatniť odpisy? Iné náklady na neho neboli. Tak prosím čo urobiť?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nikto mi neporadí, tak to asi dám tak ako to má byť, prihlásim ho k 14.3.2008. Dám dodatočné DP za r. 2008 aby neboli problémy s odpismy. A za r. 2009, čo už mám urobené aj s vozíkom. No čo bude pokuta asi aj penále. Ale bude tak ako má byť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať