Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odpoved si dostal, čo diskutuješ? Nie je to tak ako si to ymslíš, ale ako ti odpovedali.
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

mne na danovom úrade povedali:

ak si firma prenajíma vozidlo od FO bez najomného tak daň platí firma
ak si firma prenajíma vozidlo od FO a platí FO nájom tak dan platí FO

malo by to byť rovnako ak sa jedná aj o PO vs PO opravte ma ak je to zle
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Hľadal som odpoveď a nemohol som sa zorientovať, : Konateľ koná vo viacerých firmách, na výkon funkcie používa súkromné motorové vozidlo, daň bola zaplatená v jednej firme, môže si toto vozidlo vykazovať na cesťákoch aj pre iné firmy ? kto poradí.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Konateľ vo vlasnej s.r.o. používa vlastné motorové vozidlo na výkon pracovných ciest. Je potrebné toto vozidlo pri prvej ceste nahlasovať na DÚ ako vznik daňovej povinnosti, alebo ho stačí v uviesť do DP ako vozidlo , kde je zapísaný iný vlastník ako daňovník.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zuziana Pozri príspevok
Konateľ vo vlasnej s.r.o. používa vlastné motorové vozidlo na výkon pracovných ciest. Je potrebné toto vozidlo pri prvej ceste nahlasovať na DÚ ako vznik daňovej povinnosti, alebo ho stačí v uviesť do DP ako vozidlo , kde je zapísaný iný vlastník ako daňovník.
Konateľ sa v tomto prípade posudzuje ako zamestnanec. S.r.o. nemá ohlasovaciu povinnosť, keďže držiteľom vozidla je konateľ auto podlieha dani z MV, ktorá sa vysporiada do 31.1.2012
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

pavol54 Pozri príspevok
Hľadal som odpoveď a nemohol som sa zorientovať, : Konateľ koná vo viacerých firmách, na výkon funkcie používa súkromné motorové vozidlo, daň bola zaplatená v jednej firme, môže si toto vozidlo vykazovať na cesťákoch aj pre iné firmy ? kto poradí.
Ak svoje auto používa vo viacerých firmách, podľa môjho názoru je každá z nich povinná zaplatiť daň z MV. Konateľ je v tomto prípade posudzovaný ako zamestnanec, ktorý vykonáva PC pre zamestnávateľa na vlastnom MV, potom v zmysle zákona je spoločnosť povinná toto auto zamestnanca priznať v januári 2012.
Skús sa spýtať svojho správcu dane, alebo zadaj dopyt na DRSR.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Rýchlovka platí sa daň po starom ,alebo už na nové osobné účty, sedím za compom tak prosím rýchlu odpoveď. Poteší aj KS a čo má byť VS.
Diky Diky Diky.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

pivko Pozri príspevok
Rýchlovka platí sa daň po starom ,alebo už na nové osobné účty, sedím za compom tak prosím rýchlu odpoveď. Poteší aj KS a čo má byť VS.
Diky Diky Diky.
Platí sa na nové účty a s novým VS... KS nie je povinný.
3 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A VS je čo? DIČ?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Nie. Pri DzMV za rok 2011 je VS: 1700992011.
6 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

VS pre DzMV za rok 2011 bude 1700992011

prikladám link http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...s_priklady.pdf
4 0
hafnium hafnium

hafnium je offline (nepripojený) hafnium

Ak mam osobne auto (citroen berlingo) zaradene v kategorii N1, platim za neho dan z MO ako za osobne auto alebo ako za nakladne auto? vdaka
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hafnium Pozri príspevok
Ak mam osobne auto (citroen berlingo) zaradene v kategorii N1, platim za neho dan z MO ako za osobne auto alebo ako za nakladne auto? vdaka
rozhoduje zaradenie podľa TP
0 0
hafnium hafnium

hafnium je offline (nepripojený) hafnium

v TP je napisane druh: nakladne vozido, kategoria: N1 - takze ako nakladne? Co mam robit ak som roky predtym platil ako za osobne?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zaplatiť ako za nákladné + asi podať opravné / doplatiť rozdiel / a čakať na pokutu.
0 0
hafnium hafnium

hafnium je offline (nepripojený) hafnium

Vdaka. Uz som pozrel rozpis v tabulke. Pri tomto type auta je dan z MO za osobne vyssia ako v pripade ked je vedene ako nakladne. Dik za pomoc.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Naozaj? bral si do úvahy celkovú hmotnosť vozidla? koľko má Berlingo?Tak to musíš mať ch do 1.000 kg a objem do 900cm3.
Tu pri tomto je napr ch 2.040 kg tak že rozdiel medzi MO a N1 pri objeme 1600cm3 by bol
189,21-146,06 KSK
http://autoviny.zoznam.sk/cl/100216/...rlingo-1-6-HDi
Naposledy upravil pivko : 12.01.12 at 05:04
0 0
hafnium hafnium

hafnium je offline (nepripojený) hafnium

podla TP ma celk.hmotnost 1790kg, ma 2 napravy, ako osobne som ratal podla TP pri zdvihovom objeme valcov: 1761cm3. Tento rok by to bolo ako za osobne 155,36eur, ako nakladne 134,37eur. Ci snad neviem uz ani z tabulky citat?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja som nevedel že presne aku šunku máš.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať