Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Prosím pekne tabuľka predpisov EHK OSN a smerníc EU podaľa kategórií vozidiel a úrovne limitov emisií škodlivýn....... aktualizovaná 5.3.2008 platí aj na rok 2009. Zrejme ano, keď som novšiu nenašla, ale pre prípad sa opýtam.
Ďakujem.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Babi2, ďakujem pekne za tabuľku. Pekný deň.
0 0
brucháč brucháč

brucháč je offline (nepripojený) brucháč

môžete tú tabulku poslať aj mne "PROSÍM"
ď.k.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

re brikina s.r.o.-čka má dvoch zamestnancov. Jeden z nich využíva svoje osobne mot. vozidlo pre účely tejto s.r.o. Toto vozidlo má tento zamestnanec na leasing, preto v technickom preukaze je vlastník vozidla Leasingová spoločnosť a držiteľ osvedčenia je zamestnanec. Platí s.r.o. za takéto vozidlo daň z motorových vozidiel? (samozrejme alikvotnu čiastku podľa počtu mesiacov, v ktorých sa toto vozidlo pre účely s.r.o. využívalo) Za vozidlo ktorého majiteľom je leasingová spoločnosť sa daň z mot.voz. neplatí, keďže zamestnanec nie je majiteľom vozidla.
A ešte ma napadla jedna situácia k tejto situácii:
Mám to chápať tak, že ja ako SZČO, ktorá si vypožičia vozidlo od napríklad kamaráta - FO nepodnikatel - a používam ho /ja osobne/ na účely podnikania, tak mám oznamovaciu povinnost? áno máš oznamovaciu povinnosť a musíš platiť daň
otázka: čo ak na účely podnikania využíva SZCO vozidlo, ktorého je držitelom a vlastníkom on sám, ale toto vozidlo nie je zaradene do majetku tejto SZCO. platit dan musí, ale má aj oznamovaciu povinnosť? toto neviem, ale myslím si, že nič nepokazí ak oznámi
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ak som dobre čítala: Daň, preddavky na daň z motorových vozidiel ako aj pomerná časť dane sa zaokkrúhľuje na euorocenty NADOL. Tak napr. 3400 Sk : 30,1260 = 112,85932, čiže je to 112,85 alebo 112,86 EUR ?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
MarcelkaT Pozri príspevok
Ak som dobre čítala: Daň, preddavky na daň z motorových vozidiel ako aj pomerná časť dane sa zaokkrúhľuje na euorocenty NADOL. Tak napr. 3400 Sk : 30,1260 = 112,85932, čiže je to 112,85 alebo 112,86 EUR ?
112,85.
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Tlačivá k dani z motorových vozidiel

http://www.podnikam.sk/spravodajstvo...39&k=Ostatn%E9
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

[QUOTE=babi2;1252635]
MarcelkaT Pozri príspevok

Ale prave tu som našla, že je to zaokruhlené nahor.
Konverzná tabuľka sadzieb dane z mot.vozidiel uvedených vo VZN č.4/2006, a tu je to zaokruhlené nahor. Tak neviem čomu mám veriť.
Program mi vyratál zaokruhlenie nadol, len tá tabuľka má mýli.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

MarcelkaT Pozri príspevok
Ak som dobre čítala: Daň, preddavky na daň z motorových vozidiel ako aj pomerná časť dane sa zaokkrúhľuje na euorocenty NADOL. Tak napr. 3400 Sk : 30,1260 = 112,85932, čiže je to 112,85 alebo 112,86 EUR ?
Otázky a odpovede z DRSR
Otázka:
Ako sa zaokrúhľuje predpokladaná daň a následne z nej vypočítané preddavky na daň na rok 2009 ?
Odpoveď:
Nakoľko zaokrúhľovanie predpokladanej dane nie je ustanovené v zákone o miestnych daniach, pri zaokrúhľovaní predpokladanej dane z motorových vozidiel na rok 2009 daňovník postupuje podľa § 20 ods. 1 vyhlášky MF SR č. 75/2008 Z.z. pravidlá vykazovania, prepočtu a zaokrúhľovania peňažných súm v súvislosti s prechodom na menu euro na účely účtovníctva, daní a colné účely. Ak táto vyhláška alebo osobitný predpis neustanovuje inak, suma do 0,005 eura sa zaokrúhli na najbližší eurocent nadol a suma od 0,005 eura vrátane sa zaokrúhli na najbližší eurocent nahor (matematické zaokrúhľovanie). Podľa § 101 ods. 2 zákona o miestnych daniach sa daň a preddavky na daň z motorových vozidiel zaokrúhľujú na eurocenty nadol.
Napríklad predpokladaná daň na rok 2009 je 54 800 Sk. Uvedená suma sa prepočíta konverzným kurzom 30,1260 na eurá t.j. 1 819,026 eura a zaokrúhli na 1 819,03 eura. Nakoľko predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahla 660 eur a nepresiahla 8 292 eur, daňovník je povinný platiť štvrťročné preddavky na daň, t.j. 454,757 eura, po zaokrúhlení 454,75 eura.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
[QUOTE=babi2;1252635]
MarcelkaT Pozri príspevok
Keď mám osobné auto,ale N1 tak pre mňa platí tá prvá tabuľka?/ podľa hmotnosti automobilu/
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosíiíím, kde by som našla tabuľku na dan z MV pre žilinský kraj?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Iwett Pozri príspevok
Prosíiíím, kde by som našla tabuľku na dan z MV pre žilinský kraj?

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a_vzn_2009.pdf
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

[QUOTE=pivko;1254161]
babi2 Pozri príspevok
Keď mám osobné auto,ale N1 tak pre mňa platí tá prvá tabuľka?/ podľa hmotnosti automobilu/
Pivko,koľko si platil minulý rok? Ak je to isté auto tak si sumu SK premeň na EURA.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

truch Pozri príspevok
re brikina s.r.o.-čka má dvoch zamestnancov. Jeden z nich využíva svoje osobne mot. vozidlo pre účely tejto s.r.o. Toto vozidlo má tento zamestnanec na leasing, preto v technickom preukaze je vlastník vozidla Leasingová spoločnosť a držiteľ osvedčenia je zamestnanec. Platí s.r.o. za takéto vozidlo daň z motorových vozidiel? (samozrejme alikvotnu čiastku podľa počtu mesiacov, v ktorých sa toto vozidlo pre účely s.r.o. využívalo) Za vozidlo ktorého majiteľom je leasingová spoločnosť sa daň z mot.voz. neplatí, keďže zamestnanec nie je majiteľom vozidla.
TRUCH, ale zákon hovorí:

(1) Daňovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba, alebo ich organizačná zložka zapísaná do obchodného registra, ktorá
c) používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie,

Nespomína majiteľa ani vlastníka... preto som dala tú otázku, lebo sa v tomto prípade neviem jednoznačne rozhodnúť ako postupovať....
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

brikina Pozri príspevok

17. Otázka:
Manželia podnikajú samostatne, ako držiteľ motorového vozidla je v osvedčení zapísaný
manžel. Motorové vozidlo nie je zahrnuté v obchodnom majetku žiadneho z manželov. Ak toto
vozidlo využívajú obidvaja manželia na podnikanie, sú povinní obidvaja oznámiť vznik
daňovej povinnosti daňovému úradu a obidvaja zaplatiť daň z motorových vozidiel ?
Odpoveď:
Jedným z daňovníkov vymedzených v ustanovení § 85 je podľa ods. 1 písm. a) zákona
o miestnych daniach držiteľ vozidla zapísaný v dokladoch vozidla. Aj keď obaja manželia
využívajú vozidlo na podnikanie, je daňovníkom dane z motorových vozidiel ten z manželov,
ktorý je ako držiteľ vozidla zapísaný v dokladoch vozidla. Ak vznikne daňová povinnosť v
priebehu roka, daňovník je povinný zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového
priznania. Vznik daňovej povinnosti je povinný oznámiť do 30 dní odo dňa vzniku daňovej
povinnosti.

PRECO PLATI LEN MANZEL, KED AJ MANZELKA VYUZIVA TOTO VOZIDLO PRE SVOJE PODNIKANIE? JA BY SOM POVEDALA, ZÉ AJ ONA MA OHLASOVACIU POVINNOST A TIEZ POVINNOST ZAPLATIT DAN... PRECO ONA NIE? LEBO JE MANZELKA? ALEBO PRETO, ZE SA ZA TO VOZIDLO UZ JEDNA DAN PLATI? NEROZUMIEM......
posúvam...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
[QUOTE=MarcelkaT;1254201]
pivko Pozri príspevok

Pivko,koľko si platil minulý rok? Ak je to isté auto tak si sumu SK premeň na EURA.
Minulý rok som platil alikvotnú časť , lebo mám new car
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

[QUOTE=pivko;1254456]
MarcelkaT Pozri príspevok
Minulý rok som platil alikvotnú časť , lebo mám new car
Veď alikvot podeľ počtom mesiacov, za ktoré si DP podával a vynásob 12 a dostaneš ročnú sadzbu
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Kedy som mala oznámiť zánik daňovej povinnosti, keď os.auto používané na podnikanie zaradené v majetku bolo havarované? Havária bola 8.9.2009, ale vtedy sme ešte nevedeli, že sa nakoniec neopraví (oprava by bola drahšia ako hodnota auta). Hoci znalec z poisťovne to pri obhliadke povedal, ale nemali sme to na papieri. Doklad od znalca prišiel až v týchto dňoch. Prešvihla som termín na oznámenie alebo nie? Stačí k tomu doklad od znalca?
ďakujem
Naposledy upravil psps : 13.01.10 at 08:23
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Iwett Pozri príspevok
Prosíiíím, kde by som našla tabuľku na dan z MV pre žilinský kraj?
Sadzby pre žilinský kraj sú nezmenené, rovnaké ako minulý rok. Ja som vyplnila priznanie na stránke http://www.drsr.sk , pekne ťa to ćez lupu dostane do platných sadzieb
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

brikina Pozri príspevok
TRUCH, ale zákon hovorí:

(1) Daňovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba, alebo ich organizačná zložka zapísaná do obchodného registra, ktorá
c) používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie,

Nespomína majiteľa ani vlastníka... preto som dala tú otázku, lebo sa v tomto prípade neviem jednoznačne rozhodnúť ako postupovať....
Myslím si, že držiteľ vozidla je majiteľ, alebo vlastník vozidla a z toho vychádzam, možno nemám prevdu, ale chcela som ti len pomôcť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať