Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
Kedy som mala oznámiť zánik daňovej povinnosti, keď os.auto používané na podnikanie zaradené v majetku bolo havarované? Havária bola 8.9.2009, ale vtedy sme ešte nevedeli, že sa nakoniec neopraví (oprava by bola drahšia ako hodnota auta). Hoci znalec z poisťovne to pri obhliadke povedal, ale nemali sme to na papieri. Doklad od znalca prišiel až v týchto dňoch. Prešvihla som termín na oznámenie alebo nie? Stačí k tomu doklad od znalca?
ďakujem
prosím
0 0
slezka456 slezka456

slezka456 je offline (nepripojený) slezka456

Prajem pekný den všetkým poraďakom! Hladám všade, ale nikde som to nenašla Aká je daň za prívesný vozík v TP mám napísané ( príves nákladný ). A tiež ak mám vozidlo kategorie N1 a v TP druh ( nákladné vozidlo ) ide Peugeot Partner zaradím ho podľa hmostnosti alebo objemu motora ? Za všetky odpovede ĎAKUJEM.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
prosím
nikto neporadí? prosím!!!!!!!!!
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

psps Pozri príspevok
Kedy som mala oznámiť zánik daňovej povinnosti, keď os.auto používané na podnikanie zaradené v majetku bolo havarované? Havária bola 8.9.2009, ale vtedy sme ešte nevedeli, že sa nakoniec neopraví (oprava by bola drahšia ako hodnota auta). Hoci znalec z poisťovne to pri obhliadke povedal, ale nemali sme to na papieri. Doklad od znalca prišiel až v týchto dňoch. Prešvihla som termín na oznámenie alebo nie? Stačí k tomu doklad od znalca?
ďakujem
Dňom havárie ste prestali auto používať. Mohli ste ho odhlásiť.
Ak ste tak neurobili, je potrebné to urobiť teraz.
Skúste ísť za spravcom, vysvetlite situácia a možno sa so správcom dane dohodnete na "vhodnom dátume oznámenia".
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

slezka456 Pozri príspevok
Prajem pekný den všetkým poraďakom! Hladám všade, ale nikde som to nenašla Aká je daň za prívesný vozík v TP mám napísané ( príves nákladný ). A tiež ak mám vozidlo kategorie N1 a v TP druh ( nákladné vozidlo ) ide Peugeot Partner zaradím ho podľa hmostnosti alebo objemu motora ? Za všetky odpovede ĎAKUJEM.
vozík
http://www.porada.sk/t127248-maly-pr...-vozidiel.html

N1
Zaradíš podľa hmotnosti v tónach. (je to N).
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
[QUOTE=babi2;1254469]
pivko Pozri príspevok
Veď alikvot podeľ počtom mesiacov, za ktoré si DP podával a vynásob 12 a dostaneš ročnú sadzbu
,, Ďakujem za radu,, papiere mám u ekonómky a tá si niekde lyžuje. Tak že neviem koľko som platil Tak že N1 sa platí podľa hmotnosti a M1 podľa objemu motora. Tak?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Prikladám VZN Trnavský kraj z 28.8.2009 stanovenie dane z MV
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dobrý večer
konštantný symbol k dani z motorových vozidiel je 1148 ?
Anika
0 0
andrea palcova andrea palcova

andrea palcova je offline (nepripojený) andrea palcova

už čoskoro mamičkou :)
Konštantný symbol je 1744.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ja som bola tiež o tom presvedčená, že by to malo byť tak, ale dnes na DÚ mi povedali že je to 1148 - na šeku, neviem či pri prevode je to tých 1744 - odôvodnenie -vraj to niesú peniaze Dú, ale mesta
Anika
0 0
andrea palcova andrea palcova

andrea palcova je offline (nepripojený) andrea palcova

už čoskoro mamičkou :)
to je pre mňa nová informácia. na www.drsr.sk majú uvedený konštantný symbol 1744.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Anik Pozri príspevok
ja som bola tiež o tom presvedčená, že by to malo byť tak, ale dnes na DÚ mi povedali že je to 1148 - na šeku, neviem či pri prevode je to tých 1744 - odôvodnenie -vraj to niesú peniaze Dú, ale mesta
Anika
Toto je usmernenie z DRSR a mne z toho vychádza, že preddavky na daň z MV sa platia pod KS 1144 a platba dane, ktorá je na základe DP k dani z MV na KS 1744

• Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z motorových vozidiel.
V prípade, ak daňovníkovi na základe podaného daňového priznania k dani z motorových vozidiel vznikne povinnosť zaplatiť daň, túto daň je potrebné uhradiť na číslo účtu :
• daň z motorových vozidiel - ( miestne príslušnému správcovi dane).
Platbu daňovník označí konštantným symbolom 1744.

• Platenie preddavkov na daň z motorových vozidiel
Upozorňujeme platiteľov dane z motorových vozidiel, že preddavky na daň v zmysle §91 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov je potrebné platiť na účet miestne príslušného správcu dane pre daň z motorových vozidiel a platbu označiť konštantným symbolom 1144.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Andrejka ďakujem za tvoju reakciu , ale včera mi jedna kolegyňa povedala KS 1148 ja som tvrdila , že 1744 a tak som sa dnes
vybrala na náš DÚ a na podateľni mi dali šeky a keď som sa opýtala na KS tak mi to takto zdôvodnili v prísp. č. 71 vraj je to jedno hlavne nech tam bude začiatok 11
Anika
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ešte som našla : Najpoužívanejšie konštantné symboly v platobnom styku (KS)
1144 - Bežná záloha dane
1144 - Platba bežná, preddavok na daň
1148 - Bežná záloha dane
1748 - Vyúčtovanie dane za posledné zdaňovacie obdobie (DPFO, DPPO)
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Babi2
vrelá vďaka plne s tebou súhlasím len sa rozhodujem čo tam do KS napíšem kolegyňa to takto posielala aj min. rok s tým 1148
ja osobne by som sa priklonila k 1744
Anika
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Prosim Vas, ako mam v DP z mot. vozidiel zaokruhlit dan/ riadok 18/, ak mi vysla 136,75 a 856,73 Eur? Dakujem
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
babi2 Pozri príspevok
Otázky a odpovede z DRSR
Otázka:
Ako sa zaokrúhľuje predpokladaná daň a následne z nej vypočítané preddavky na daň na rok 2009 ?
Odpoveď:
Nakoľko zaokrúhľovanie predpokladanej dane nie je ustanovené v zákone o miestnych daniach, pri zaokrúhľovaní predpokladanej dane z motorových vozidiel na rok 2009 daňovník postupuje podľa § 20 ods. 1 vyhlášky MF SR č. 75/2008 Z.z. pravidlá vykazovania, prepočtu a zaokrúhľovania peňažných súm v súvislosti s prechodom na menu euro na účely účtovníctva, daní a colné účely. Ak táto vyhláška alebo osobitný predpis neustanovuje inak, suma do 0,005 eura sa zaokrúhli na najbližší eurocent nadol a suma od 0,005 eura vrátane sa zaokrúhli na najbližší eurocent nahor (matematické zaokrúhľovanie). Podľa § 101 ods. 2 zákona o miestnych daniach sa daň a preddavky na daň z motorových vozidiel zaokrúhľujú na eurocenty nadol.
Napríklad predpokladaná daň na rok 2009 je 54 800 Sk. Uvedená suma sa prepočíta konverzným kurzom 30,1260 na eurá t.j. 1 819,026 eura a zaokrúhli na 1 819,03 eura. Nakoľko predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahla 660 eur a nepresiahla 8 292 eur, daňovník je povinný platiť štvrťročné preddavky na daň, t.j. 454,757 eura, po zaokrúhlení 454,75 eura.
Asi nerozumiem, ale 1 819,026 pokial mam zaokruhlit na eurocenty nadol, tak to je 1 819,02. Či nie? Na stránke www.drsr.sk je uvedená príloha prepočtu na € pre Prešovský kraj a je tam uvedený prepočet pre 3900 Sk na 129,45 € (čo je podľa mňa správne), ale pokiaľ budete vypisovať daňové priznanie na webovej stranke daňoveho riaditeľstva, tak pre daň vám ponúkne tabuľka sumu 129,46 €. Tak tomu nerozumiem. Asi nevieme zaokrúhľovať ...
0 0
Marta 257 Marta 257

Marta 257 je offline (nepripojený) Marta 257

nič moc, výkonná podľa počasia ...viac
Zdravím všetkých poraďákov a prajem v novom roku: Veľa zdravia, pohody, žiadne nehody a všetky života výhody!
Prosím o pomoc - radu. Platí nezisková organizácia (občianske združenie)daň z motor. vozidla a podáva DP, keď robí projekty z príspevkov samosprávneho kraja na sociálno-právnu ochranu detí? Používa pri týchto akciách len autá svojich členov a súkromné vozidlá? No cestovné náhrady boli vyplatené.
Moja úvaha /podnikanie to nie je - nie je to sústavná činnosť, niektorý členovia sú živnostníci a platia si DzMV, a sú to verejné financie/ tak mi to vychádza, že by OZ nemalo ani podávať DP ani platiť...?

Ďakujem.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

vgabka Pozri príspevok
Asi nerozumiem, ale 1 819,026 pokial mam zaokruhlit na eurocenty nadol, tak to je 1 819,02. Či nie? Na stránke www.drsr.sk je uvedená príloha prepočtu na € pre Prešovský kraj a je tam uvedený prepočet pre 3900 Sk na 129,45 € (čo je podľa mňa správne), ale pokiaľ budete vypisovať daňové priznanie na webovej stranke daňoveho riaditeľstva, tak pre daň vám ponúkne tabuľka sumu 129,46 €. Tak tomu nerozumiem. Asi nevieme zaokrúhľovať ...
Daň a preddavky na daň z motorových vozidiel sa zaokrúhľujú na eurocenty nadol. Predpokladaná daň sa zaokrúhľuje matematicky do 0,005 nadol a od 0,005 nahor. Ten uvedený príklad/ 1 819,026 eura sa zaokrúhli na 1 819,03 eura/ bol o predpokladanej dani.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

babi2 Pozri príspevok
Daň a preddavky na daň z motorových vozidiel sa zaokrúhľujú na eurocenty nadol. Predpokladaná daň sa zaokrúhľuje matematicky do 0,005 nadol a od 0,005 nahor. Ten uvedený príklad/ 1 819,026 eura sa zaokrúhli na 1 819,03 eura/ bol o predpokladanej dani.
Zaokrúhľovanie nadol, nie je zaokrúhľovanie matematicky. Na eurocenty nadol, znamená vlastne na dve desatinné miesta, zjednodušene povedané: ostatné miesta akoby sa neuvažovali.

1819,026 € zaokrúhlené na eurocenty nadol je 1819,02 €.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať